جوانسازی

تزریق زیبایی

دپارتمان کاشت

هایفوتراپی

لیزر مو زائد

مراقبت جوانسازی

مراقبت تزریق

مراقبت کاشت

جایگزین پروفایلو

جایگزین پروفایلو

زیبایی یکی از دغدغه‌های مهم انسان در طول تاریخ است که در هر دوره دارای معیارهای خاص خود بوده است. نکته مشترک درباره زیبایی در طول تاریخ زیبایی پوست بوده است. متاسفانه پوست همیشه با تازگی دوران جوانی باقی نمانده و در سنین بالا با مشکلات بسیاری مواجه می‌شود. مشکلاتی مانند ایجاد چین و چروک و افتادگی در پوست صورت از جمله مشکلاتی است که از سنین میانسالی نمایان می‌شوند. با اینکه پیری پوست یک مشکل گریزناپذیر است اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی پزشکان توانسته‌اند روش‌های متنوعی را برای به تأخیر انداختن آن ایجاد کنند. یکی از روش‌های رایج برای جوانسازی پوست روش تزریق ژل می‌باشد. در میان ژل‌هایی که به پوست صورت تزریق می‌شود ژل پروفایلو یکی از بهترین‌ها می‌باشد. ما در این مقاله قصد داریم توضیحاتی را درباره این روش و بهترین جایگزین پروفایلو ارائه دهیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

تزریق ژل پروفایلو به صورت

پیش از آنکه به توضیح بهترین روش جایگزین پروفایلو بپردازیم باید بدانید این روش چیست و چه کاربردهایی دارد؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت ژل پروفایلو یکی از ژل‌های طبیعی فیلر یا پرکننده است که بیشتر در نواحی صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. همانطور که می دانید پوست انسان از مواد بسیاری تشکیل شده است که کاهش هر یک از آن‌ها باعث بروز مشکلات بسیاری در آن می‌شود. یکی از مواد مهم در ساختار پوست هیالورونیک اسید می‌باشد.

این ماده در ساختار پوست باعث افزایش رطوبت و آبرسانی پوست و همچنین تولید کلاژن و الاستین می‌شود. اما متاسفانه از سنین میانسالی میزان این ماده در ساختار پوست تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند. کاهش این ماده در ساختار پوست باعث ایجاد چین و چروک و افتادگی در نقاط مختلف صورت می‌شود. این مشکل اعتماد به نفس افراد را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. ژل پروفایلو دارای میزان زیادی هیالورونیک اسید بوده و با تزریق این ژل به نقاط مختلف صورت می‌توان پیری پوست را به تعویق انداخت.

تزریق ژل پروفایلو به صورت
جایگزین پروفایلو

هایفوتراپی روش جایگزین پروفایلو

یکی از روش‌هایی که می‌توان به عنوان جایگزین پروفایلو استفاده کرد روش هایفوتراپی می‌باشد. به سیای از مردم به دلیل تزریقی بودن روش پروفایلو ترجیح می‌دهند از روش‌های کم تهاجمی‌تر استفاده کنند. هایفوتراپی را می‌توان یک روش کم تهاجمی برای جوانسازی پوست دانست. در این روش پزشکان با استفاده از امواج فراصوت به تحریک لایه میانی پوست شما می‌پردازند.

در این روش امواج فراصوت روی پوست شما منتشر شده و با نفوذ به لایه میانی و تحریک سلول‌های کلاژن ساز باعث جوانسازی پوست شما می‌شود. این امواج با ایجاد یک گرمای مرکزی در نقطه تابش باعث سفت شدن، لیفت پوست و رفع چین و چروک‌های ناشی از پیری پوست می‌شوند. روش هایفوتراپی یک روش مناسب برای جوانسازی پوست است که هیچ خطری را برای بیمار به همراه نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید: پروفایلو بهتر است یا هایفو

مقایسه روش پروفایلو با هایفو

همانطور که گفته شد اگر به دنبال یک روش مناسب برای جایگزین پروفایلو هستید می‌توانید از روش هایفوتراپی استفاده کنید. این روش دارای تهاجم کمتری نسبت به پروفایلو می‌باشد. به طور کلی این دو روش تفاوت‌های اساسی با یکدیگر داشته اما می‌توان پس از استفاده از آن‌ها نتایج مشابهی را مشاهده کرد. بهترین کاندیدا برای هر دو روش افراد بالای 30 سال هستند. پزشکان توصیه می‌کنند برای استفاده از این دو روش تا بروز اولین نشانه‌های پیری روی صورت خود صبر کنید.

البته تزریق پروفایلو برای افراد بالای 70 سال می‌تواند تأثیر بهتری داشته باشد، در صورتی که روش هایفوتراپی به افراد بالای 70 سال توصیه نمی‌شود. اثرگذاری هایفوتراپی روی افراد جوان بهتر است. زیرا افراد جوان دارای چین و چروک‌های سطحی و کمتری هستند. افرادی که قصد دارند پروفایلو را به هدف فرم دهی به اعضای صورت خود استفاده کنند، می‌توانند بدون محدودیت سنی از آن استفاده کنند.

مقایسه روش پروفایلو با هایفو
جایگزین پروفایلو

آیا هایفوتراپی جایگزین مناسبی برای پروفایلو است؟

یکی از سوالاتی که ممکن است برای شما ایجاد شده باشد این است که آیا روش هایفوتراپی را می‌توان به عنوان جایگزین پروفایلو استفاده کرد؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت از آنجایی که این دو روش از به صورت کلی با هم تفاوت‌هایی دارند، باید هدف از انجام روش نیز مورد بررسی قرار بگیرد. همانطور که گفته شد پروفایلو دارای هیالورونیک اسید بوده و با تزریق به زیر پوست صورت باعث جوانسازی می‌شود. البته پروفایلو برای موارد دیگر مانند فرم دهی و با هدف پرکنندگی نیز تزریق می‌شود. در صورتی که روش هایفوتراپی یک روش جوانسازی غیرتهاجمی با استفاده از امواج صوتی می‌باشد.

بدون شک روش هایفوتراپی توانایی از بین بردن چین و چروک‌های عمیق و افتادگی‌های شدید پوستی را ندارد. این روش معمولاً برای افراد جوان مورد استفاده قرار گرفته و پیری پوست را به تعویق می‌اندازد. در صورتی که قصد دارید از روش هایفوتراپی در سنین بالا و با هدف از بین بردن نشانه‌های پیری پوست شدید استفاده کنید، باید گفت این روش جایگزین مناسبی برای پروفایلو نیست.

بیشتر بخوانید: پروفایلو چه کاری انجام می‌دهد

مقایسه عوارض و مزایای پروفایلو با هایفو

برای آنکه بتوان به پاسخ این سؤال رسید که آیا هایفوتراپی روشی مناسبی برای جایگزین پروفایلو است؟ باید به بررسی مزایا و عوارض آن‌ها بپردازیم. روش هایفوتراپی و پروفایلو از نظر مزایا نقاط اشتراک بسیاری دارند. یکی از مهمترین مزایای مشترک این دو روش کوتاه بودن دوران نقاهت آن‌ها می‌باشد. شما برای استفاده از هر دو روش نهایتاً یک ساعت معطل خواهید شد و پس از آن می‌توانید به راحتی به زندگی روزمره خود بازگردید.

البته در مواردی ممکن است این دو روش به بیش از یک جلسه درمان نیاز داشته باشد. از آنجایی که روش پروفایلو یک روش تزریقی است، بسیاری از افراد به استفاده از آن نمی‌پردازند. روش هایفوتراپی برای افرادی که از سوزن و آمپول ترس دارند، بسیار مناسب است. زیرا بدون هیچگونه درد، خونریزی و تهاجمی انجام می‌شود. امواج فراصوت مورد استفاده در هایفو مانند هیالورونیک اسید موجود در پروفایلو برای بدن هیچ ضرری ندارد. عوارض این دو روش به شرح زیر می‌باشد:

  • این دو روش معمولاً دارای عوارضی مانند قرمزی و تورم در محل درمان می‌باشند که پس از گذشت چند ساعت برطرف می‌شود.
  • روش پروفایلو ممکن است به عوارض دیگری مانند بی حسی در محل تزریق، کبودی و خونمردگی همراه باشد. این عوارض نیز نگران کننده نبوده و پس از مدتی از بین می‌روند.
  • در برخی از موارد بیمار ممکن است در محل تزریق پروفایلو احساس سوزش داشته باشد که به علت وارد شدن سوزن می‌باشد.
مقایسه عوارض و مزایای پروفایلو با هایفو
جایگزین پروفایلو

نواحی مختلف تزریق پروفایلو

پس از توضیحاتی که درباره روش جایگزین پروفایلو داده شد، باید گفت در میان روش‌های جوانسازی پوست غیرتهاجمی روش پروفایلو یکی از بهترین روش‌ها می‌باشد. این روش با دو هدف جوانسازی و  رفع نواقص صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما بهترین نواحی صورت برای تزریق پروفایلو چه مناطقی هستند؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت پزشکان با بررسی‌های لازم متوجه شدند که 5 نقطه در صورت دارای بیشترین میزان هیالورونیک اسید می‌باشد. همچنین این نقاط از رگ‌ها و سیستم عصبی دور هستند.

متخصصین این نواحی را مناطق زیبایی زیستی معرفی کرده و با تزریق پروفایلو به این نواحی باعث زیباسازی صورت می‌شوند. 5 نقطه مناسب برای تزریق پروفایلو: چانه، تراگوس یا پایین‌تر از لاله گوش، زاویه ماندیبولار یا فک پایین، برآمدگی گونه و پایه بینی می‌باشد. تزریق پروفایلو به این نقاط تأثیر بسیاری در جوانسازی پوست و از بین بردن نواقص صورت دارد. البته پروفایلو به نقاط دیگری مانند پیشانی نیز تزریق می‌شود. تزریق در این نقطه معمولاً با هدف کند کردن روند پیری انجام شده و باعث افزایش شفافیت و شادابی پوست صورت می‌شود.

برای مشاوره رایگان فرم زیر را پر نمایید.