جوانسازی

تزریق زیبایی

دپارتمان کاشت

هایفوتراپی

لیزر مو زائد

مراقبت جوانسازی

مراقبت تزریق

مراقبت کاشت

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

یکی از مشکلاتی که انسان از زمان گذشته با آن مواجه بوده است، پیر شدن پوست و به وجود آمدن چین و چروک روی آن می باشد. انسان به طور ذاتی به جوانی علاقه دارد و زمانی که پا به سن می گذارد از روش های مختلف برای جوانسازی چهره خود بهره می برد. بدست آوردن شادابی و طراوات پوست در سنین پیری همیشه یکی از دغدغه های انسان بوده است. یکی از روش های جوانسازی پوست روش تزریق بوتاکس است که امروزه طرفداران بسیار زیادی نیز دارد. ما در این مقاله قصد داریم به توضیحاتی درباره این موضوع بپردازیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

 

تزریق بوتاکس به صورت چیست؟

بوتاکس ماده ای است که به فلج کردن عضلات می پردازد. این ماده از سم بوتولونیوم A ساخته شده است و تزریق آن باعث از بین رفتن خط و خطوط صورت می شود. شاید تصور کنید این سم ممکن است باعث ایجاد خطر شود اما باید گفت که نیازی به نگرانی نیست. این سم، خطر سم اصلی را نداشته و به صورت موضعی تزریق می شود. استفاده از بوتاکس در پزشکی به 50 سال پیش برمی گردد اما تنها 15 سال است که از تزریق بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک های صورت استفاده می شود. همانطور که می دانید چین و چروک ها حاصل حرکت عضلات صورت هستند. پزشکان به این نتیجه رسیده اند که با فلج کردن عضلات صورت می توانیم خطوط را محو باعث جوانسازی پوست شویم. این روش از روش های کم تهاجمی جوانسازی پوست بوده و دارای ایمنی و تاثیربخشی بسیار زیادی است. شما می توانید برای از بین بردن چین و چروک دور چشم، خطوط اخم و خطوط افقی پیشانی از این روش مطمئن استفاده نمایید.

تاریخچه تزریق بوتاکس

سم بوتولونیوم نوع A اولین بار توسط یک چشم پزشک به نام آلن اسکات برای درمان اختلال انقباضی پلک استفاده شد و کاربرد بوتاکس در این زمینه در سال 1989 توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شد. پس از مدتی آلن اسکات متوجه شد که همزمان با درمان اختلالات انقباضی چشم، خطوط عمیق بین دو ابرو نیز از بین رفته اند. پس از مدتی در سال 2002 سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از بوتاکس را برای از بین بردن خطوط ابرو نیز تایید کرد. روش تزریق بوتاکس از سال 2013 برای از بین بردن چین و چروک صورت مورد استفاده قرار می گیرد و بسیاری از مردم دنیا از این روش برای جوانسازی پوست خود بهره می برند.

تزریق بوتاکس؛ برندهای معتبر بوتاکس در بازار

یکی از دغدغه های مردم برای تزریق بوتاکس استفاده از یک برند معتبر بوتاکس است. در ادامه به معرفی چند برند معتبر می پردازیم:

  1. برند بوتاکس: تا پیش از سال 2009 برند بوتاکس شرکت آلرگان تنها فرآورده بوتولونیوم نوع A بود که تاییدیه سازمان غذا و دارو را داشت. به همین دلیل است که تزریق بوتولونیوم به تزریق بوتاکس معروف می باشد. این بوتاکس در ایران کمیاب است.
  2. برند دیسپورت: برند دیسپورت دومین فرآورده بوتولونیوم است که توسط سازمان غذا و دارو تاییدیه گرفت. این برند ساخت کشور انگلستان است و امروزه بیش از 65 کشور دنیا از آن استفاده می کنند. این برند یکی از پرمصرف ترین بوتاکس در ایران می باشد.
  3. برند نورونوکس: این برند محصول کشور کره است به دلیل قیمت پایین تر نسبت به برند دیسپورت در ایران بیشتر استفاده می شود.
  4. برند مسپورت: این برند یک برند ایرانی بوده و به همین دلیل دارای قیمت بسیار پایین تری است. این برند از لحاظ کیفیت با برندهای خارجی قابل مقایسه است.

کاربرد های تزریق بوتاکس

همانطور که گفته شد یکی از روش های بسیار مطمئن برای از بین بردن چین و چروک صورت تزریق بوتاکس است. این روش دارای کاربردهای مختلفی است که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت:

کاربرد های زیبایی تزریق بوتاکس

برای از بین بردن چین و چروک های دور چشم که به چین های پنجه کلاغی معروف هستند از روش تزریق بوتاکس استفاده می شود. همچنین شما می توانید با استفاده از این روش از خطوط بین دو ابرو که به خطوط اخم نیز مشهورند رها شوید. یکی از چین و چروک هایی که در سنین بالا باعث از بین رفتن جوانی پوست می شود خطوط افقی روی پیشانی است. با بوتاکس می توانید این خطوط را محو کنید. از دیگر کاربردهای این روش می توان به از بین بردن چروک روی گردن، بالا بردن گوشه لب و بالا بردن نوک بینی اشاره کرد.

کاربرد های درمانی تزریق بوتاکس

با توجه به توضیحاتی داده شده می دانید که استفاده از بوتاکس ابتدا برای از بین بردن مشکلات و اختلالات چشم بوده است. بنابراین تزریق بوتاکس می تواند تا حد زیادی از افتادگی پلک جلوگیری کرده و مشکلاتی مانند پریدن پلک یا پرش عضلات چشمی را برطرف نماید. همچنین شما می توانید با استفاده از بوتاکس میگرن مزمن را درمان کرده و به برطرف کردن اسپاسم عضلات گردن بپردازید. بوتاکس کاربردهای فراوانی در زمینه های مختلف دارد. برخی از این زمینه ها درمان مثانه پرکار یا بیش فعال، تعریق بیش از حد و برخی از اختلالات عصبی مانند فلج مغزی می باشد.

درست است که روش تزریق بوتاکس در دسته روش های کم تهاجمی قرار می گیرد اما این کار نیز ممکن است دارای عوارض و خطراتی باشد. از عوارض این روش جوانسازی پوست می توان به سردرد و علائمی نزدیک به علائم سرماخوردگی اشاره کرد و در موارد خاصی ممکن است ابرو یا پلک بیمار دچار افتادگی شود. همچنین در برخی از موارد امکان پخش شدن سم بوتاکس در وجود دارد و در صورت مشاهده علائم زیر سریعا با پزشک خود تماس بگیرید:

  • اختلال در بینایی
  • ضعف در بدن
  • بروز مشکل در تکلم و بلع
  • مشکلات ریوی و تنفسی
  • عدم کنترل ادرار

توجه داشته باشید که موارد بالا بسیار نادر بوده و در صورتی که تزریق بوتاکس در یک مرکز معتبر پزشکی انجام شود این مشکلات به وجود نخواهد آمد. بنابراین سعی کنید برای جلوگیری از این مشکل تزریق را در یک کلینیک معتبر انجام دهید. با توجه به توضیحات داده شده به نظر شما استفاده از بوتاکس برای جوانسازی پوست تا چه حد کارساز است؟ بوتاکس چه کاربردهای دیگر در علم پزشکی دارد؟ لطفا نظرات خود را در قسمت دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید.

برای مشاوره رایگان فرم زیر را پر نمایید.