جوانسازی

تزریق زیبایی

دپارتمان کاشت

هایفوتراپی

لیزر مو زائد

مراقبت جوانسازی

مراقبت تزریق

مراقبت کاشت

کاشت ابرو

کاشت ابرو

مشکل ریزش مو مشکلی جدی است که بسیاری از افراد درگیر آن می‌شوند. بسیاری از مردم تصور می‌کنند ریزش مو تنها برای موهای سر اتفاق می‌افتد اما باید بدانید که موهای صورت مانند ابرو نیز ممکن است دچار ریزش شوند. مشکل ریزش ابرو در سنین پیری یک مشکل طبیعی محسوب می‌شود اما زمانی که ابروهای شما در سنین جوانی می ریزند باید سریعا برای جلوگیری از آن اقدام کنید. امروزه روش‌های مختلفی برای جلوگیری از ریزش ابرو ایجاد شده اند که بسیاری از مردم از آن ها استفاده می کنند. یکی از روش‌های جلوگیری از ریزش ابرو کاشت می‌باشد. ما در این مقاله قصد داریم توضیحاتی را درباره کاشت ابرو ارائه‌دهیم. با ادامه این مطلب در کلینیک تخصصی پوست و مو بهدیس همراه باشید.

دلایل ریزش ابرو چه هستند؟

پیش از آن که به توضیح کاشت ابرو بپردازیم باید توضیحاتی را درباره دلایل ریزش ابرو ارائه دهیم. همانطور که می دانید زندگی ماشینی امروز انسان را از تغذیه صحیح و سلامت دور کرده است. انسان امروز با خوردن غذاهای فست فودی  و داشتن مشغله های استرس زا خود را در معرض بیماری و مشکلات بسیاری قرار داده است. یکی از مشکلاتی که این روزها بسیاری از جوانان درگیر آن هستند مشکل ریزش ابروها می باشد. اگر شما از نظر ژنتیکی مشکل ریزش مو نداشته باشید ریزش ابروهای شما در دوران جوانی می تواند نگران کننده باشد. زیرا ابرو یکی از عوامل تاثیرگذار در زیبایی صورت به شمار می‌آید.

کاشت ابرو چیست؟

بیشتر خانم‌ها روش‌هایی مانند تاتو و هاشور زدن ابرو را بهترین روش‌پر کردن ابروها می‌دانند اما باید بدانید که این روش‌ها دارای معایب بسیار زیادی هستند. اگر شما شناخت کافی را درباره روش‌های دیگر فرم دهی و پر کردن ابرو داشته باشید بدون شک کاشت ابرو را برای این کار انتخاب می‌کنید.

کاشت ابرو در واقع به معنای پرکردن ابروها با استفاده از موهای اطراف گوش و سر می‌باشد. در این روش زیباسازی شما می‌توانید به راحتی موهای از دست رفته ابروی خود را جبران کنید. همچنین این روش بسیار طبیعی بوده و میزان اثرگذاری آن زیاد است.

نحوه کاشت ابرو

موی انسان از ارگان‌های بسیار کوچکی به نام فولیکول تشکیل شده‌است. این فولیکول‌ها در لایه میانی پوست یا درم قراردارند و زمانی‌که این فولیکول ها ضعیف شوند مو دچار ریزش می شود. در کاشت‌ابرو فولیکول‌های قسمت‌های مختلف مانند دور گوش و اطراف سر برداشته‌شده و در قسمت ابرو کاشته می‌شوند. این روش درمانی یکی از بهترین روش‌ها برای جلوگیری از ریزش‌مو و رشد مجدد آن‌ها می‌باشد. در این روش فولیکول‌ها وارد لایه میانی پوست در قسمت ابرو شده و پس‌از مدتی شروع به رشدکرده و ابروهای شما پر می‌شود.

روش های کاشت ابرو

روش های کاشت ابرو در واقع همان روش های کاشت مو هستند. همه‌روزه با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های مدرنی برای این کار ایجاد می‌شوند که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت:

بیشتر بخوانید:آشنایی با مزایا و معایب میکروبلیدینگ ابرو

روش FUT برای کاشت ابرو

روش FUT یکی از روش های قدیمی کاشت ابرو محسوب می‌شود که کاربرد بسیار زیادی دارد. بسیاری از مردم حتی امروزه از این روش برای پرکردن ابروهای خود استفاده می‌کنند. اما باید بدانیدکه طبق تجربیات افراد این روش گزینه مناسبی برای زیباسازی ابروها نیست. ابروهایی که دراین روش کاشته می‌شوند طبیعی به‌نظر نمی‌آیند.

در این روش کاشت ابرو موهای لازم برای کاشت از قسمت پشت گوش‌ها و یا روی سر برداشته می‌شوند. روش FUT یک برش روی قسمت اهداکننده ایجاد کرده و پس از آن که فولیکول های لازم برداشته شدند برش به قسمت اهدا بخیه زده می‌شود. این روش دارای دوره نقاهت زیادی بوده و به دلیل بخیه و برش پیشنهاد مناسبی نیست.

روش FUT برای کاشت ابرو

روش FUE برای کاشت ابرو

یکی دیگر از روش های کاشت ابرو که بسیار مناسب است روش FUE می باشد. این روش کاشت به صورت غیرجراحی بوده و یکی از کم دردسرترین روش ها برای زیباسازی ابروها می باشد. در FUE موهای لازم برای استفاده در ناحیه ابرو از قسمت پشت سر برداشته می شوند. از مزایای این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • به علت تراکم بیشتر و قطر کمتر موهای پشت سر شباهت موهای سر به موهای ابرو بسیار زیاد است.
  • ظرافت موهای برداشته شده باعث می شود تا در روش FUE موهای ابرو طبیعی تر و زیباتر جلوه کنند.
  • به علت کم تهاجمی بودن این روش جراحی بسیار سبک بوده و دوره نقاهت آن کمتر از دیگر روش های کاشت ابرو می باشد.
  • بعد از کاشت جای زخم ها باقی نمانده و به همین دلیل فرد می تواند به راحتی به زندگی روزمره خود برگردد.
  • این روش کاشت دارای درد بسیار کمی می باشد.

بیشتر بخوانید : بلفاروپلاستی

روش SUT برای کاشت ابرو

یکی دیگر از روش های کاشت ابرو SUT می باشد که امروزه بسیاری از افراد از آن برای زیباسازی ابروهای خود استفاده می‌کنند. این روش بر پایه استخراح فولیکول مو بنا شده است و روش‌های FIT، SUT، Micro FIT همگی از زیرمجموعه های SUT می باشند. در SUT جراحان با تکنیک های بی نظیر شروع به استخراج فولیکول مو کرده و بدون برش و خونریزی فولیکول ها را برای پیوند به ابرو برداشت می‌کنند. این روش یکی از مدرن‌ترین روش های کاشت است که به دلیل درد کم بهترین گزینه برای افرادی است که قصد جراحی های سنگین را ندارند. همچنین نتایج SUT بسیار ماندگار بوده و تا معمولا تا پایان عمر دوام می‌آورد. این روش تاحدزیادی طبیعی بوده و به همین دلیل طرفداران زیادی دارد.

نکات مهم درباره کاشت ابرو

در کلینیک های زیبایی پیش از آن که کاشت ابرو را انجام دهید پزشکان و متخصصین معاینات و بررسی‌های لازم را انجام می‌دهند. همچنین برای طبیعی تر شدن ابروها بعد از کاشت باید به نکاتی توجه کرد که در ادامه به توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت:

نکات مهم درباره کاشت ابرو

  • موهای ابرو برخلاف موهاسر در جهت‌های مختلفی رشد می‌کنند و به همین دلیل زاویه کاشت آن‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است. ابرو در ناحیه تنه، دم و قسمت سر جهت‌های مختلفی داشته و همچنین رنگ، طول و ضخامت موها در این نواحی باهم متفاوت‌است. بنابراین پیش از کاشت باید بر اساس محل کاشت، موها را از ناحیه مناسبی برداشت کنید.
  • موهای ابرو در زاویه خاصی نسبت به فولیکول ها رشد می کنند. بنابراین هنگام کاشت ابرو باید به زاویه آن ها نسبت به فولیکول توجه نمایید. موهای ابرو نباید به‌صورت عمودی رشدکنند بلکه باید به‌صورت فرد بخوابند. پزشک باید بهترین محل را برای برداشت‌مو انتخاب کند.
  • موهای ابرو بر خلاف موهای سر به صورت تک تارمویی رشد کرده و از هر فولیکول یک مو بیرون می آید. درصورتی‌که موهای سر به صورت دسته‌ای رشد میکنند. یعنی از هر روزنه چندین‌تارمو بیرون آمده‌است. به‌همین دلیل پس از استخراج فولیکول کاشت را باید به‌صورت نقطه‌ای انجام دهید.
  • موهای ابرو از یک اندازه ای بزرگتر نمی شوند. پزشکان باید در انتخاب محل برداشت فولیکول ها دقت بیشتری داشته باشند.

بیشتر بخوانید : تزریق ژل

پیش‌از انجام کاشت ابرو باید مشاوره‌های لازم انجام‌شده و پزشک بر سر طرح کاشت به‌نتیجه برسد. این‌کار باعث می‌شود تا ابروهای شما بسیار طبیعی‌تر و زیباتر کاشته‌شود.

 

سوالات متداول

 

1.دلایل ریزش ابرو چه هستند؟

غذاهای فست فودی  و داشتن مشغله های استرس زا.

2.روش SUT برای کاشت ابرو چیست؟

در SUT جراحان با تکنیک های بی نظیر شروع به استخراج فولیکول مو کرده و بدون برش و خونریزی فولیکول ها را برای پیوند به ابرو برداشت می‌کنند.

3.روش FUT برای کاشت ابرو چیست؟

در این روش کاشت ابرو موهای لازم برای کاشت از قسمت پشت گوش‌ها و یا روی سر برداشته می‌شوند.

برای مشاوره رایگان فرم زیر را پر نمایید.