جوانسازی

تزریق زیبایی

دپارتمان کاشت

هایفوتراپی

لیزر مو زائد

مراقبت جوانسازی

مراقبت تزریق

مراقبت کاشت

تزریق چربی

تزریق چربی

به طور کلی یکی از نشانه های پیر شدن کم شدن حجم عضلات صورت و دیگر نقاط بدن است. زمانی که سن انسان بالا می رود و به پیری نزدیک می شود بالشتک‌های چربی که در نقاط مختلف بدن وجود دارند شروع به تحلیل رفتن می‌کنند. این تحلیل رفتن بالشتک‌های چربی باعث می‌شود تا چین و چروک در نقاط مختلف بدن عمیق تر دیده شده و اندام‌های انسان استخوانی شوند. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی روش‌های مختلفی برای بازگشت حجم از دست رفته بافت‌های بدن وجود دارد که یکی‌از محبوب ترین آن‌ها تزریق چربی می‌باشد. ما در‌این مقاله قصد داریم به توضیح کامل درباره این روش جوان سازی بپردازیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

چگونگی تزریق چربی

یکی از روش های جوان سازی که امروزه تا حد زیادی مورد توجه مردم قرار گرفته است روش تزریق چربی می‌باشد. در این روش از چربی به عنوان فیلر یا پرکننده استفاده می‌شود. فیلرها به محض وارد شدن به پوست باعث حجم دهی و جوان سازی پوست می شوند. همانطور که می‌دانید فیلرها انواع مختلفی دارند که در کشور ما بیشتر از ژل به عنوان فیلر استفاده می‌شود.

در این روش،فیلر چربی خود بدن است. در این روش جوان سازی چربی‌ها از نقاط دیگر بدن برداشته به نواحی مورد نظر تزریق می‌شوند. این روش تقریبا یک روش امن به حساب می‌آید زیرا بافت‌های بدن نسبت به چربی ها واکنش بدی نشان نمی‌دهند.

بهترین زمان این روش جوانسازی

یکی از سوالاتی که ممکن است برای شما ایجاد شود این است که چه زمانی باید به تزریق چربی فکر کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت این روش جوان سازی محدودیت سنی ندارد و هر زمان که با مشکلات زیر مواجه شدید می‌توانید از این روش استفاده کنید:

 • در صورتی که قسمت هایی از صورت شما دچار فرورفتگی و کاهش حجم شده باشد.
 • قصد دارید از یک روش دائمی تر نسبت به استفاده از ژل و فیلرهای دیگر برای جوان سازی خود استفاده کنید.
 • اگر قصد دارید انحناهای سطحی بدن و یا صورت خود را ترمیم کنید.
 • در صورتی که قصد دارید جای زخم و اسکار را از بین برده و یا دست های خود را جوان کنید.
 • اگر قصد دارید عدم تناسب انحنا و یا کانتور سینه های خود را رفع کنید. البته از این روش برای طبیعی سازی نتایج ایمپلنت پستان نیز استفاده می شود.

بهترین زمان این روش جوانسازی

کاربرد های تزریق چربی

روش تزریق چربی کاربردهای بسیار زیادی دارد که در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت:

تزریق چربی به صورت

همانطور که در مقالات قبلی به آن اشاره کرده بودیم یکی از کاربردهای تزریق چربی برای رفع مشکلات صورت است. در این روش چربی از نقاط مختلف بدن مانند ران و باسن برداشته و به صورت تزریق می‌شود. این روش برای از بین بردن چین و چروک صورت و جوان سازی آن بسیار مناسب می باشد. با تزریق کردن چربی به صورت می توانید فرورفتگی های ناشی از سن در صورت، کم شدن حجم لب ها، کانتور خط فک، عقب بودن چانه و… را برطرف نمایید.

بیشتر بخوانید: تزریق چربی به صورت

تزریق چربی در پستان ها

یکی از کاربردهای تزریق چربی استفاده از آن در پستان ها می باشد. چربی بدن را می توان یکی از بهترین فیلرها برای رفع مشکلات پستان ها دانست. اگر قصد دارید کمی حجم سینه‌ای خود را افزایش دهید استفاده چربی بهترین روش برای این کار است. اما در صورتی که پستان شما دچار افتادگی زیادی شده و یا قوام پوست پستان ها کاهش پیدا کرده است بهتر است از این روش برای جوان سازی استفاده نکنید. زیرا برای این کار پستان ها باید شکل بافت و پوست مناسبی داشته باشند و در غیر این صورت استفاده از این روش بی فایده خواهد بود.

استفاده از این روش در پستان ها برای کسانی که قبلا ایمپلنت سینه انجام داده و یا به دلیل سرطان سینه دچار مشکل شده اند بهترین انتخاب می باشد.

تزریق چربی در پستان ها

تزریق چربی در باسن

یکی از متداول‌ترین روش‌ها برای افرادی که قصد دارند باسن های پر و با انحنای زیاد داشته باشند استفاده از روش “لیفت باسن برزیلی” است که در این روش از تزریق چربی برای فرم دهی به باسن استفاده می‌شود. روش “لیفت باسن برزیلی” بدون نیاز به ایمپلنت انجام می‌شود. این روش با خارج کردن چربی به کمک لیپوساکشن از نواحی مجاور باسن مانند پهلوها و تزریق آن به باسن باعث جوان سازی و زیباسازی شما می‌شود.

جوان سازی پوست دست 

یکی از بهترین کاربردهای تزریق چربی استفاده از آن برای جوان سازی پوست دست می‌باشد. در بسیاری از مواقع از این روش برای افزایش حجم و پوشاندن رگ‌های سطحی پشت دست که در سنین بالا قابل مشاهده‌است استفاده می‌شود.

مراحل تزریق چربی به چه صورت است؟

با توجه به توضیحات داده‌شده ممکن است با این سوال مواجه شده‌باشید که مراحل تزریق چربی به چه صورت است؟ به طور کلی مراحل این روش جوان سازی استخراج چربی، خالص سازی و انتقال و جایگذاری می‌باشد که در ادامه به توضیح کامل آن ها خواهیم پرداخت:

 1. استخراج چربی: دراین مرحله از درمان جراح با مشورت شما منطقه مناسب برای خارج کردن چربی را انتخاب می‌کند. سپس با استفاده از بی حسی های موضعی محل را بی حس کرده و با ایجاد یک برش کوچک دستگاه لیپوساکشن را وارد می‌کند.
 2. خالص سازی و انتقال: در این مرحله پس از استخراج مقدار چربی مورد نیاز، چربی‌ها در دستگاه سانتریفوژ قرار‌گرفته و با استفاده از نیروی گریز از مرکز ناخالصی‌های آن جدا می‌شود. سپس چربی را برای تزریق در سرنگ مخصوص قرار می دهند.
 3. جایگذاری: در این مرحله سرنگ ها آماده برای تزریق می باشند. چربی ها با استفاده از سرنگ به ناحیه مورد نظر تزریق می‌شوند و با استفاده از تکنیک‌های مخصوص چربی را وارد ناحیه مورد نظر می‌کنند.

 

بیشتر بخوانید: تزریق بوتاکس

مراحل تزریق چربی به چه صورت است؟

مزایا و عوارض روش جوانسازی

به طور کلی مزایای این روش به شرح زیر می باشد:

 • در این روش از چربی بدن استفاده می‌شود و احتمال واکنش نشان‌دادن بدن به چربی خود بسیار کم می‌باشد.
 • این روش بسیار تاثیرگذار بوده و دارای ماندگاری زیادی است.
 • این روش را می‌توان روشی کم تهاجمی و کم خطر برای جوان سازی دانست.

هر روش درمانی و جوان سازی دارای عوارض خاص خود است. روش تزریق چربی نیز دارای عوارض زیر می باشد:

 • بروز کبودی و ورم در ناحیه تزریق بسیار طبیعی بوده و پس از دو هفته از بین خواهد رفت.
 • در برخی از مواقع ممکن است بدن حساسیت آلرژیک به بی حسی های موضعی داشته باشد.
 • یکی از عوارض این روش که به ندرت اتفاق می افتد عفونت است.
 • همچنین در موارد خاصی ممکن است پس از جراحی و تزریق اسکار یا جای زخم باقی بماند.
 • در صورتی که نکات ایمنی در ترزیق به درستی رعایت نشود بدن ممکن است به چربی تزریقی واکنش های آلرژیک نشان دهد.
 • در برخی مواقع به علت عدم مهارت پزشک ممکن است به لایه های عمقی پوست آسیب وارد شود. بنابراین سعی کنید تزریق چربی را در یک کلینیک معتبر و تحت نظر پزشک حرفه ای انجام دهید.
 • در بعضی اوقات نتایج نامطلوب درمان باعث می شود تا به جلسات بیشتری برای تزریق نیاز شود.

برای مشاوره رایگان فرم زیر را پر نمایید.