جوانسازی

تزریق زیبایی

دپارتمان کاشت

هایفوتراپی

لیزر مو زائد

مراقبت جوانسازی

مراقبت تزریق

مراقبت کاشت

آمپول پروفایلو چیست؟

آمپول پروفایلو چیست؟

چین و چروک‌های روی پوست از مهم‌ترین مشکلات سنین میانسالی و پیری انسان است که امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی روش‌هایی برای رفع آن‌ها ایجاد شده است. همانطور که می دانید پیری یک امر طبیعی در زندگی انسان است که هیچ راهی برای جلوگیری از آن ایجاد نشده است. پیری پوست معمولاً به علت کاهش کلاژن در پوست ایجاد می‌شود. کاهش این ماده در پوست باعث از دست رفتن خاصیت ارتجاعی پوست و عدم ترمیم بافت‌های آسیب دیده می‌شود. یکی از روش‌های بی نظیر برای جوانسازی پوست استفاده از ژل پروفایلو می‌باشد. این ژل به دست پزشکان به زیر پوست تزریق شده و به رفع مشکلات پوستی می‌پردازد. ما در این مقاله قصد داریم توضیحاتی را درباره آمپول پروفایلو ارائه دهیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

آمپول ژل پروفایلو

همانطور که گفته شد پیری پوست از مشکلاتی است که باعث نارضایتی بسیاری از افراد شده است. بیشتر مردم به خصوص خانم‌ها همواره در تلاشند تا از افتادگی و ایجاد چین و چروک‌های پوست خود جلوگیری کرده و به جوانسازی پوست خود بپردازند. آمپول پروفایلو یکی از بهترین روش‌ها برای جوانسازی پوست است که امروزه بیشتر مردم به استفاده از آن روی آورده‌اند. اما ژل پروفایلو چیست؟

در پاسخ به این سؤال باید گفت ژل پروفایلو یک ژل فیلر بسیار طبیعی است که از هیالورونیک اسید ساخته شده است. هیالورونیک اسید یک ماده طبیعی در بدن است که باعث افزایش آبرسانی و رطوبت پوست می‌شود. کاهش این ماده در بدن باعث افتادگی و عمیق شدن خطوط روی صورت می‌شود. ژل پروفایلو یک ماده بی نظیر برای جوانسازی پوست و برجسته سازی نقاط مختلف پوست می‌باشد. وجود هیالورونیک اسید در این ژل باعث شده است تا یکی از روش‌های کم خطر جوانسازی پوست محسوب شده و بتوان از آن در نقاط حساس نیز استفاده کرد. ژل پروفایلو به خوبی با بافت پوست و چربی آن ترکیب شده و بدن هیچ واکنش بدی به آن نشان نمی‌دهد.

آمپول ژل پروفایلو
آمپول پروفایلو

بهترین کاندیدا برای تزریق

یکی از سوالاتی که ممکن است برای شما ایجاد شده باشد این است که بهترین کاندیدا برای آمپول پروفایلو چه افرادی هستند؟ می دانید که هرچقدر یک روش جوانسازی پوست بی خطر باشد، احتمال اینکه برای برخی از افراد مناسب نباشد بسیار است. بنابراین پیش از آن که از این روش جوانسازی بی نظیر استفاده کنید باید بدانید آیا کاندیدای مناسبی برای آن هستید یا خیر؟

طبق گفته پزشکان متخصص تمام افرادی که بالای 30 سال سن دارند می‌توانند از این روش برای جوانسازی پوست خود استفاده کنند. اما به گفته همین متخصصین بهتر است قبل از ایجاد چین و چروک‌ها روی صورت از این روش استفاده نکنید. البته از آنجایی که ژل پروفایلو دارای خاصیت حجم دهندگی و پرکنندگی است، افراد جوانتر از 30 سال نیز می‌توانند به تزریق این ژل بپردازند. توجه داشته باشید که تزریق این ژل برای افراد مسن‌تر دارای نتایج درمانی بهتری بوده و افرادی که بالای 60 سال دارند می‌توانند از این روش برای از بین بردن چین و چروک‌های عمیق خود بهره ببرند.

بیشتر بخوانید: پروفایلو اصل و تقلبی

از آمپول پروفایلو برای چه مناطقی استفاده می‌شود؟

یکی از اصلی‌ترین کاربردهای آمپول پروفایلو از بین بردن چین و چروک‌ها می‌باشد. بنابراین پزشکان معمولاً از این روش برای از پرکردن چین و چروک‌ها و جوانسازی پوست بهره می‌برند. از ژل پروفایلو معمولاً برای 5 نقطه استفاده می‌شود که این نقاط به نام نقاط زیبایی زیستی شناخته می‌شود. این نقاط دارای بیشترین میزان هیالورونیک اسید هستند که در سنین پیری دچار بیشترین چین و چروک می‌شوند. نکته مشترک میان نقاط زیبایی زیستی دور بودن آن‌ها از رگ‌ها اعصاب می‌باشد. این ویژگی باعث می‌شود تا تزریق در این نواحی بی خطر باشد. نقاط زیبایی زیستی در بدن به شرح زیر می‌باشند:

 • قسمت برآمدگی گونه، بالای گونه و دوسانتیمتری گوشه خارجی چشم
 • پایه بینی؛ اگر خطی فرضی از میان مردمک چشم به پایین و خطی نیز در امتداد لاله گوش به صورت افقی در نظر بگیرید، پایه بینی نقطه تلاقی این دو خط است.
 • تراگوس یا کمی جلوتر از نقطه پایین لاله گوش
 • یکی دیگر از نقاط زیبایی زیستی چانه می‌باشد.
 • زاویه مانیدبولار که در واقع همان زاویه فک پایینی می‌باشد.
از آمپول پروفایلو برای چه مناطقی استفاده می‌شود؟
آمپول پروفایلو

مزایای استفاده از آمپول پروفایلو

همانطور که پیش از این گفته شد استفاده از آمپول پروفایلو یکی از بهترین روش‌ها برای جوانسازی پوست است که دارای مزایای بسیاری است. در ادامه به توضیح برخی از مزایای این روش بی نظیر خواهیم پرداخت:

 • از مهم‌ترین مزایای ژل پروفایلو تاثیرگذاری سریع آن می‌باشد. شما می‌توانید بلافاصله پس از تزریق نتایج این روش را مشاهده کنید.
 • این روش به علت کم تهاجمی بودن نیاز به مراقبت ویژه و یا استراحت مطلق ندارد و شما پس از تزریق می‌توانید به زندگی روزمره خود برگردید.
 • این ژل از ترکیبات کاملاً طبیعی ساخته شده است. بنباراین هیچ خطری نداشته و شما می‌توانید بدون نگرانی از آن استفاده نمایید.
 • این روش علاوه بر زیبایی، یک روش درمانی نیز محسوب می‌شود.
 • تزریق پروفایلو به تعداد جلسات کمتری نسبت به روش‌های دیگر جوانسازی پوست نیاز دارد.

بیشتر بخوانید: تزریق ژل | نکات مهم تزریق ژل

عوارض آمپول پروفایلو

با توجه به توضیحات داده شده می دانید که تزریق آمپول پروفایلو یک روش بسیار ایمن برای جوانسازی پوست محسوب می‌شود اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که هر روش جوانسازی پوست دارای عوارض خاص خود می‌باشد. اگر شخصی یا کلینیکی ادعا کرد که روش‌های جوانسازی آن‌ها هیچ عارضه‌ای را به همراه ندارد، باید به اعتبار آن شک کنید. ژل پروفایلو نیز دارای عوارضی است که پس از گذشت نهایتاً دو روز از تزریق به صورت کامل از بین می‌روند. این عوارض به شرح زیر هستند:

 • مهم‌ترین عارضه این روش جوانسازی پوست قرمزی و التهاب در نواحی تزریق می‌باشد که استفاده از کمپرس سرد چند ساعت بعد از تزریق رفع می‌شود.
 • برخی از افراد ممکن است در ناحیه تزریق احساس سوزن سوزن شدن و یا بی حسی را تجربه کنند. این احساس کاملاً طبیعی است و به علت استفاده از داروهای بی حسی می‌باشد.
 • بعضی از متقاضیان ممکن است تورم، کبودی و خونمردگی را در ناحیه تزریق تجربه کنند که این عارضه نیز نهایتاً 48 ساعت بعد از تزریق از بین می‌رود.
عوارض آمپول پروفایلو
آمپول پروفایلو

 

مراقبت‌های لازم بعد از تزریق 

پزشکان در جلسه مشاوره قبل از تزریق آمپول پروفایلو توضیحاتی را به شما ارائه می‌دهند. بخش زیادی از این توضیحات مربوط به مراقبت‌هایی است که باید بعد از تزریق رعایت کنید. رعایت این مراقبت‌ها تأثیر بسیاری در درمان داشته و احتمال خطر را به صفر می‌رساند. مراقبت‌های این روش جوانسازی پوست به شرح زیر می‌باشند:

 • از لمس کردن محل تزریق خودداری کنید. انجام کارهایی مثل لمس کردن، فشار دادن و یا ماساژ دادن محل تزریق باعث افزایش عوارض می‌شود.
 • آرایش کردن برای خانم‌ها از کارهای روزمره محسوب می‌شود. با اینکه در این روش شما می‌توانید پس از تزریق به زندگی روزمره خود بازگردید اما بهتر است برای مدتی از آرایش کردن خودداری کنید.
 • همانطور که گفته شد فشار دادن و یا فشار آوردن به محل تزریق باعث افزایش عوارض می‌شود. بنابراین سعی کنید برای چند روز روی صورت نخوابید.
 • مصرف دخانیات و الکل باعث کاهش شادابی، طراوت و رطوبت پوست می‌شود. سعی کنید به مدت یک هفته بعد از تزریق از مصرف الکل و سیگار خودداری نمایید.
 • به مدت سه روز بعد از تزریق ژل پروفایلو نباید از داروهای رقیق کننده خون استفاده کنید.
 • شما می‌توانید برای بهبود سریع‌تر عوارض از کمپرس سرد استفاده نمایید.
 • از رفتن به استخر، حمام بخار، سونا و مواردی از این دست به مدت چند روز خودداری کنید.
 • سعی کنید از نور خورشید دوری کرده و از کرم ضدآفتاب استفاده کنید.

برای مشاوره رایگان فرم زیر را پر نمایید.