جوانسازی

تزریق زیبایی

دپارتمان کاشت

هایفوتراپی

لیزر مو زائد

مراقبت جوانسازی

مراقبت تزریق

مراقبت کاشت

پاکسازی پوست

پاکسازی پوست

جوان سازی و زیباسازی پوست صورت یکی از مهم ترین دغدغه های زندگی انسان مدرن است. همانطور که می دانید پوست صورت انسان در زمان پیری شل شده و مشکلات زیادی برای آن ایجاد می شود. همچنین در سنین پیری پوست صورت مواد لازم برای بازسازی خود را به خوبی جذب نکرده و همین مشکل باعث از دست دادن شادابی و طراوت آن می شود. امروزه روش های متفاوتی برای زیباسازی و جوان سازی صورت ایجاد شده است که شما با مراجعه به کلینیک های زیبایی می توانید از آن ها بهره ببرید. یکی از روش های امن برای زیباسازی هرچه بیشتر پوست، پاکسازی پوست می باشد. ما در این مقاله قصد داریم توضیحاتی را درباره این روش ارائه دهیم. با ما در سایت کلینیک نتخصصی پوست و مو بهدیس تا انتهای این مطلب همراه باشید.

پاکسازی پوست چیست؟

همانطور که گفتیم زیباسازی پوست در طول تاریخ یکی از دغدغه های مردم بوده است. به طوری که پزشکان و متخصصین روش های مختلفی را برای این کار ابداع کرده اند که یکی از آن ها پاکسازی پوست می باشد. اما پاکسازی پوست پوست چیست؟ زمانی که صحبت از این روش زیباسازی می شود منظور ترکیبی از روش های مراقبت پوستی است که کمک بسیاری به زیباسازی و جوان سازی پوست صورت شما می کنند. این روش مراقبت پوستی سه هدف کلی را دنبال کرده و با رسیدن به این اهداف زیبایی را برای شما رقم می زند. این سه هدف به شرح زیر می باشند:

 • Exfoliation یا برداشت سلول های مرده پوست
 • پاکسازی و از بین بردن آلودگی ها، چربی ها و مواد اضافی از روی پوست
 • آبرسانی، کمک به تغذیه و بهبود خون رسانی پوست

پاکسازی پوست چیست؟

برداشت سلول های مرده در پاکسازی پوست

پوست انسان از سه لایه تشکیل شده است که اولین لایه آن لایه اپی درم می باشد. این لایه از پوست اولین لایه دفاعی پوست در برابر بیماری ها و عفونت ها است. سطح پوست انسان از سلول های مرده و یا شاخی تشکیل شده است و هر 30 روز یکبار این سلول ها ریخته و جای خود را به سلول های جدید می دهند. برداشت سلول های مرده در پاکسازی پوست باعث می شود تا سلول های قدیمی از بین رفته و سلول های جدید جایگزین آن ها شوند. این کار موجب شادابی و طراوت پوست شما می شود.

البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که در این مرحله از پاکسازی پوست اگر برداشت سلول های مرده به روش درستی انجام نشود می تواند آسیب های زیادی مانند التهاب و قرمزی را برای پوست شما ایجاد کند. برای مثال بسیاری از مردم برای برداشت سلول های مرده پوست خود کیسه های ضخیم آبی رنگ و سفید آب استفاده می کنند که این کار باعث قرمزی و التهاب پوست آن ها می شود. همچنین التهاب پوست می تواند باعث سریع شدن پیری پوست و ایجاد شدن چین و چروک در آن شود. بنابراین سعی کنید برداشت سلول های مرده پوست را به روش صحیح آن و زیر نظر پزشک متخصص انجام دهید.

از بین بردن آلودگی ها و چربی ها در پاکسازی پوست

پوست انسان از یک لایه بسیار نازک چربی تشکیل شده است که وظیفه آن حفظ رطوبت پوست می باشد. به طور طبیعی این چربی برای پوست لازم بوده و خاصیت ضد میکروبی آن می تواند در جلوگیری از بیماری های پوستی مفید باشد. در بعضی از مواقع جمع شدن این چربی ها در یک ناحیه ممکن است منافذ پوستی شما را ببندد و باعث ایجاد جوش و آکنه شود. در پاکسازی پوست این چربی های اضافی را از روی پوست حذف می کنند. همچنین در بسیاری از مواقع آلودگی آلاینده هایی که در طول روز با آن ها در ارتباط هستیم روی پوست نشسته و باعث التهاب و بسته شدن منافذ آن می شوند.

بسیاری از افراد برای پاکسازی پوست خود از کرم های لایه بردار و محصولات پاکسازی استفاده می کنند. این روش ها در از بین بردن این چربی ها و آلودگی ها تا حد زیادی موثر است اما توجه داشته باشید که استفاده نادرست و یا بیش از حد آن ها می تواند باعث آسیب رساندن به پوست شما شود.

از بین بردن آلودگی ها و چربی ها در پاکسازی پوست

آبرسانی و خون رسانی در پاکسازی پوست

یکی از مواردی که در پاکسازی پوست به آن توجه بسیار زیادی می شود آبرسانی پوست می باشد. زمانی که منافذ پوست شما دچار چربی و آلودگی شده و یا سلول های مرده روی پوست شما ایجاد شده باشند آبرسانی پوست به خوبی انجام نمی شود. برای آبرسانی بهتر پوست می توانید از کرم های مخصوص استفاده کنید. این کرم ها و لوسیون ها با آبرسانی و تغذیه پوست باعث بهبود رنگ، بافت و قوام آن می شوند. همانطور که انجام ماساژ برای جلوگیری از ریزش مو بسیار مناسب است، انجام ماساژهای مخصوص برای صورت و پوست نیز می تواند باعث افزایش خونرسانی به سلول های زیرین پوست شما شود. ماساژ دادن صورت باعث می شود تا سلول های ایجاد کننده کلاژن بهتر خونرسانی شوند و در نهایت از پیر شدن و ایجاد چین و چروک جلوگیری می کند.

سه روش پاکسازی پوست

پس از توضیحاتی که درباره اهداف پاکسازی پوست پوست ارائه دادیم باید به توضیح سه روش مختلف پاکسازی بپردازیم. این سه روش که با نام روش خانگی، روش آرایشگاهی و روش کلینیکی دسته بندی می شوند به شرح زیر می باشند:

 1. روش خانگی: این روش های پاکسازی پوست را می توانید به صورت خانگی انجام داده و حتی در اینترنت برای نحوه انجام آن جستجو کنید. این روش ها معمولا پوست را به صورت سطحی پاکسازی می کنند. در روش های خانگی معمولا از ماساژ، ماسک صورت و استفاده از کرم ها و لوسیون ها استفاده می شود.
 2. روش آرایشگاهی: یکی دیگر از دسته های پاکسازی پوست روش های آرایشگاهی است و همانطور که از نام این روش پیداست بیشتر در آرایشگاه ها، مراکز سلامت پوست و اسپاها انجام می شود. در این روش از دستگاه بخور، ماساژ، کرم ها و ماسک های مخصوص استفاده می شود. با اینکه روش های آرایشگاهی پاکسازی را دقیق تر و عمیق تر از روش خانگی انجام می دهند اما نمی توان ای روش را پاکسازی عمیق دانست.
 3. روش کلینیکی: در این روش از پاکسازی پوست به کمک پزشک و متخصصین پوست و مو در کلینیک های مجوزدار انجام می شود. روش کلینیکی تاثیر بسیار زیادی داشته و پاکسازی را به شکل عمیق انجام می دهد. در ادامه به توضیح بیشتر در این باره خواهیم پرداخت.

سه روش پاکسازی پوست

مراحل پاکسازی پوست به روش کلینیکی

در طول پاکسازی کارهای بسیار ویژه روی پوست انجام می شود که تاثیر زیادی در شادابی و طراوت آن دارد. مراحل پاکسازی پوست به روش کلینیکی به شرح زیر می باشد:

 • پوست را با استفاده از شوینده های حرفه ای تمیز می کنند.
 • لایه سطحی پوست (شاخی) را با توجه به شرایط پوست شما به روش های مختلف برداشت می کنند.
 • پوست را به جهت کلاژن سازی و بهبود خونرسانی به صورت حرفه ای ماساژ می دهند.
 • برای بالا رفتن تاثیر درمان به لایه برداری پوست می پردازند.
 • برای درخشان کردن و افزایش شفافیت پوست از ماسک های مخصوص استفاده می کنند.

سخن پایانی

همانطور که گفتیم یکی از بهترین روش ها برای زیباسازی پاکسازی پوست می باشد که امروزه بسیاری از مردم به استفاده از این روش روی آورده اند. یکی از مزایای این روش انتخاب یک راه مناسب پوست شما برای پاکسازی می باشد. همچنین این روش برای تمامی سنین مورد استفاده است. روش پاکسازی روش بسیار امن و قابل اعتمادی است و بسیاری از مردم به دلیل بالا بودن میزان اثر گذاری آن از این روش برای زیباسازی برای افزایش شادابی و درخشانی، رفع چین و چروک های صورت و محو کردن خطوط صورت استفاده می کنند.

برای مشاوره رایگان فرم زیر را پر نمایید.