همه چیز درباره لیزر موهای زائد و روش های آن

لیزر موهای زائد

یکی از مشکلات هر انسان در طول زندگی از بین بردن موهای زائد بدن است. روش های مختلفی برای محو کردن آن ها به صورت موقت وجود دارد اما از زمان گذشته این مشکل همراه انسان بوده و هست. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های جدیدی برای از بین بردن موهای زائد ایجاد شده است. یکی از این روش ها لیزر است که ممکن است بسیاری از شما درباره آن شنیده باشید. لیزر موهای زائد یکی از رایج ترین روش های زیبایی است که هم اکنون در تمامی کشورهای دنیا انجام می شود. در این روش نور بسیار متمرکز را به فولیکول های مو می تابانند. سپس رنگدانه در فولیکول ها نور را جذب می کند. که مو را از بین می برد. لیزر برای از بین بردن موهای زائد صورت، ساق پا، چانه، پشت، بازو، زیر بغل، خط بیکینی و سایر نواحی مفید است.برخی از مردم لیزر موهای زائد را بی فایده و برخی از انجام دادن آن می ترسند. ما در این مقاله قصد داریم به توضیح کامل درباره لیزر و نحوه از بین بردن موهای زائد بدن بپردازیم. با ما تا انتهای این مطلب در وبسایت کلینیک تخصصی پوست و مو بهدیس همراه باشید

لیزر موهای زائد چیست؟

پیش از آن که به توضیح لیزر موهای زائد بپردازیم باید به پاسخ این سوال بپردازیم که لیزر چیست؟ با توجه به این که ما در این مقاله قصد توضیح مسائل علمی و تخصصی را نداریم، به توضیح یک تعریف جامع و کلی از لیزر بسنده خواهیم کرد. لیزر در واقع یک پرتو نوری است که دارای ویژگی های خاص فیزیکی و انرژی بسیار بالایی می باشد. سال های بسیاری است که لیزرها در صنعت و پزشکی کاربرد زیادی دارند و از آن ها برای کارهای مختلف استفاده می شود. برای مثال در صنعت برای برش و حکاکی و همچنین در پزشکی برای جراحی های مختلف از جمله چشم (لیزیک) از لیزر استفاده می شود.

همانطور که گفته شد سال های بسیاری است که از لیزر در صنعت و پزشکی استفاده می شود و امروزه علم توانسته از لیزر برای از بین بردن موهای زائد بدن نیز استفاده کند. لیزر موهای زائد یکی از پرطرفدارترین روش های از بین بردن موی نواحی مختلف بدن است که بسیاری از مردم به آن روی آورده اند. این روش دارای ویژگی های بسیار مهم و کاربردی است. لیزر یک دانش و فناوری نسبتا جدید به شمار می آید که تا حد زیادی کاربردی می باشد. شما می توانید با توجه به کاربرد آن ویژگی های خاصی را در آن لحاظ کنید. روش لیزر این قابلیت را به سادگی در اختیار شما قرار می دهد و با تنظیمات مختلف می تواند بدون آسیب رساندن به پوست شما به از بین بردن موهای زائد بدن بپردازد.

لیزر موهای زائد چیست؟

نحوه لیزر موهای زائد

با توجه به توضیحات داده شده شاید برای شما این سوال ایجاد شود که لیزر چگونه به حذف موهای زائد بدن می پردازد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که لیزر با نشانه گرفتن فولیکول های مو شروع به از بین بردن موهای زائد بدن می کند. فولیکول ها کوچک ترین ارگان های درون پوست هستند که موهای بدن را می سازند. طراحی لیزر موهای زائد به گونه ای است که با داغ کردن بیش از حد پیاز مو باعث آسیب دیدن فولیکول ها شده و در نهایت پس از چندین جلسه باعث عدم رشد مجدد موهای زائد بدن خواهند شد. هر پالس لیزر کسری از ثانیه طول می کشد و می تواند بسیاری از موها را همزمان درمان کند. لیزر می تواند ناحیه ای به اندازه یک چهارم در هر ثانیه را درمان کند. نواحی کوچک مانند لب بالایی را می توان در کمتر از یک دقیقه لیزر کرد و نواحی بزرگ مانند پشت یا پاها ممکن است تا یک ساعت طول بکشد.

یکی از نکات قابل توجه روش لیزر، عدم  آسیب رساندن به پوست بدن است. در این روش حرارت لیزر به صورت کاملا برنامه ریزی شده و تایید شده توسط پزشک و تکنیسین متخصص به ناحیه مورد نظر تابیده شده و بدون آسیب رساندن به پوست و یا بافت های مجاور فولیکول، به از بین بردن موهای زائد می پردازد. البته در مواردی که اوپراتور دچار خطا شود نیز امکان آسیب رسیدن به پوست وجود دارد که این اتفاق بسیار نادر است.

چگونه برای لیزر موهای زائد آماده شویم

لیزر موهای زائد چیزی فراتر از “از بین بردن” موهای زائد است. این یک روش پزشکی است که  انجام آن نیاز به آموزش دارد و خطرات بالقوه ای را نیز به همراه خواهد داشت. قبل از انجام لیزر موهای زائد، باید اعتبار پزشک یا تکنسینی و کلینیکی که این روش را انجام می دهد را به طور کامل بررسی کنید.

اگر قصد انجام لیزر موهای زائد را دارید، باید از شش هفته قبل از درمان، از کندن، اپیلاسیون و الکترولیز موهای زائد بدن خود خودداری کنید. به این دلیل که لیزر ریشه موها را هدف قرار می دهد که به طور موقت با اپیلاسیون یا کندن از بین می روند.همچنین باید شش هفته قبل و بعد از درمان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید. قرار گرفتن در معرض نور خورشید باعث می شود لیزر موهای زائد موثر نباشد و عوارض بعد از درمان را بیشتر کند.

درست قبل از عمل لیزر، باید ناحیه مورد نظر خود را شیو کنید. بخاطر داشته باشید که باید موهای زائد خود را کوتاه کنید نه اینکه آن ها را از ریشه بکند. برای داشتن درمانی موثرتر ریشه موها باید وجود داشته باشند تا اشعه لیزر بتواند به از بین بردن آن ها بپردازد.

چگونه برای لیزر موهای زائد آماده شویم

یکی از نکاتی که پیش از لیزر موهای زائد خود باید در نظر بگیرید، استفاده از داروهای بی حسی است. معمولاً 20 تا 30 دقیقه قبل از لیزر از داروهای بی حس کننده موضعی برای کمک به گزش پالس های لیزر استفاده می شود. تجهیزات لیزر با توجه به رنگ، ضخامت و محل موهای تحت درمان و همچنین پوست شما تنظیم می شوند.

بسته به لیزر یا منبع نور مورد استفاده، شما و تکنسین باید از محافظ چشم مناسب استفاده کنید. همچنین لازم است از لایه های بیرونی پوست خود با ژل سرد یا دستگاه خنک کننده مخصوص محافظت کنید. این به نفوذ نور لیزر به پوست کمک می کند.

در مرحله بعد، تکنسین یک پالس نور را به ناحیه درمان می تاباند و منطقه را برای چند دقیقه مورد هدف قرار می دهد  تا مطمئن شود بهترین تنظیمات استفاده شده است و واکنش‌های بد را بررسی کند.

هنگامی که این روش کامل شد، ممکن است به شما کمپرس یخ، کرم ها یا لوسیون های ضد التهاب یا آب سرد داده شود تا هر گونه ناراحتی را کاهش دهید. می توانید درمان بعدی خود را چهار تا شش هفته بعد برنامه ریزی کنید. تا زمانی که رشد موهای زائد متوقف شود، تحت درمان قرار خواهید گرفت.

کاربرد لیزر موهای زائد برای موهای صورت

یکی از سوالاتی که ممکن است برای شما ایجاد شود این است که کاربرد لیزر موهای زائد چیست؟ در جواب این سوال باید گفت روش لیزر برای تمام نقاط بدن استفاده می شود و شما می توانید از آن برای از بین بردن موهای صورت نیز استفاده کنید. البته بیشتر مراجعین به مراکز لیزر برای از بین بردن موهای زائد بدن است. برای مثال خانم ها بیشتر برای لیزر بیکینی، ناحیه تناسلی و موهای صورت و آقایان برای لیزر زیر بغل، خط ریش، موهای کمر و پشت گردن به مراکز لیزر مراجعه می کنند. روش لیزر بسیار انعطاف پذیر بوده و دارای سرعت و تاثیر زیادی است. در این روش می توان در یک جلسه و مدت زمان کمتر از یک ساعت کل بدن را لیزر کرد. اما باید در نظر داشته باشید که برای لیزر کردن یک ناحیه محدود یا وسیع باید در بین 4 تا 6 جلسه با فواصل حدود 6 هفته تحت درمان باشید.

کاربرد لیزر موهای زائد برای موهای صورت

نکات مهم درباره لیزر موهای زائد؛ ناحیه بیکینی و تناسلی

یکی از ناحیه هایی که بیشتر خانم ها به لیزر آن می پردازند ناحیه بیکینی و تناسلی است. از بین بردن موهای زائد این ناحیه بسیار دردسرساز است. اگر از تیغ برای حذف موهای این نواحی استفاده می کنید باید هر سه یا چهار روز یکبار به اصلاح بپردازید. همچنین هنگام اصلاح دقت کنید تا ناحیه را زخم نکنید. جوش ها و خارش موهای تازه جوانه زده نیز از عوارض استفاده از تیغ است که باید با آن کنار بیایید. روش دیگر از بین بردن موهای این ناحیه استفاده از موم و وکس است که بسیار دردناک می باشد. اما لیزر موهای زائد یکی از امن ترین و کم دردسرترین روش های حذف موهای این نواحی است. نکات مهم در این روش به شرح زیر می باشد:

 • احساس درد در روش لیزر موهای زائد بسیار کم است. به طوری که پوست شما فقط کمی سوزن سوزن می شود. اما درد در این ناحیه غیر قابل تحمل نبوده و کمتر از یک درصد از مراجعین به کرم های بی حسی نیاز پیدا می کنند.
 • لیزر موهای زائد از کم خطرترین روش های حذف موهای زائد است. این روش دارای خطراتی مانند سوزش، زخم، سوختگی، تغییر رنگ پوست و جوش زدن است که در بسیاری از موارد به مهارت اوپراتور بستگی دارد.
 • استفاده از لیزر موهای زائد برای ناحیه بیکینی و تناسلی در صورتی که این نواحی در معرض آفتاب قرار نگیرند هیچ عوارضی نخواهند داشت. توجه داشته باشید اگر از این نواحی را لیزر کرده اید به هیچ عنوان به سولاریوم نرفته و یا آفتاب نگیرید. همچنین استفاده از لیزر هیچ عارضه طولانی مدتی نداشته و تمامی عوارض آن پس از مدتی از بین خواهند رفت.

عوارض لیزر موهای زائد

برای یک یا دو روز پس از لیزر یک قسمت از بدن، ناحیه تحت درمان پوست شما شبیه آفتاب سوختگی به نظر می رسد. کمپرس های خنک و مرطوب کننده ها ممکن است به التیام این حساسیت ها کمک کنند. اگر صورت شما ناحیه مورد درمان شد، می توانید روز بعد آرایش کنید مگر اینکه پوستتان تاول زده باشد.

به وجود آمدن تاول‌ها بعد از لیزر نادر است، اما در افرادی که رنگ‌ پوست تیره‌ تری دارند، احتمال بیشتری برای سوختگی و تاول دارند. سایر عوارض جانبی بالقوه تورم، قرمزی و جای زخم روی پوست است. همچنین باید بدانید که جای زخم دائمی یا تغییر رنگ پوست در عمل لیزر نادر است.

در طول یک ماه آینده، موهای تحت درمان شما می ریزند. برای کمک به جلوگیری از تغییرات موقتی در رنگ پوست درمان شده، در ماه بعد از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

عوارض لیزر موهای زائد

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

همانطور که می دانید امروزه روش لیزر موهای زائد یکی از روش های پرطرفدار از نظر مردم است که با پیشرفت تکنولوژی دستگاه های بی نظیری نیز برای این کار ساخته شده است. یکی از مهم ترین مسائل در لیزر استفاده از دستگاه مناسب و حرفه ای است که تاثیر بسیار زیادی در نتیجه کار و کاهش عوارض خواهد داشت. در هنگام استفاده از لیزر باید بدانید که فناوری لیزر از اهمیت بسیار بیشتری نسبت به دستگاه لیزر برخوردار است. در ادامه این مطلب قصد داریم به توضیح انواع دستگاه ها و معرفی بهترین دستگاه برای لیزر موهای زائد بدن بپردازیم.

یکی از سوالاتی که مردم هنگام مراجعه به مراکز لیزر می پرسند این است که بهترین دستگاه لیزر موهای زائد چیست؟ یا از متخصصین درخواست دارند تا درمان آن ها را با بهترین دستگاه انجام دهند. پیش از آن که به معرفی انواع دستگاه های این روش بپردازیم باید بدانید که بهترین دستگاه برای لیزر موهای زائد یک تعبیر اشتباه است. زیرا هر یک از دستگاه های لیزر برای یک رنگ پوست مناسب بوده و استفاده از آن ها بر اساس نیاز انجام می شود. بنابراین دستگاه های مختلف لیزر دارای ویژگی های مختلفی هستند. مهم ترین نکته درباره لیزر فناوری آن است که در ادامه به توضیح بیشتر درباره آن خواهیم پرداخت.

نکته ای که در موضوع بهترین دستگاه لیزر موهای زائد باید به آن توجه داشته باشید موضوع فناوری لیزر است. فناوری لیزر با دستگاه لیزر فرق دارد. فناوری و یا تکنولوژی لیزر در حقیقت ویژگی های فیزیکی پرتو آن می باشد. برای مثال دستگاه الکساندریت دارای طول موج 755 نانومتر است و این دستگاه از فناوری الکساندریت استفاده می کند. بنابراین دستگاه الکساندریت نوری با طول موج 755 نانومتر را متساعد می کند. با توجه به توضیحات داده شده ویژگی های یک پرتو یا لیزر کاملا به فناوری آن بستگی دارد و برای استفاده از بهترین دستگاه باید بهترین و به روز ترین فناوری را انتخاب کنید.

مهم ترین ویژگی یک دستگاه خوب

یکی از مهم ترین ویژگی ها برای انتخاب بهترین دستگاه لیزر موهای زائد میزان اثربخشی پرتو است. میزان اثربخشی علاوه بر فناوری لیزر، به دستگاه آن نیز مرتبط است و برای آن که یک درمان تاثیر بیشتری داشته باشد ویژگی های مانند تعداد شات یا شلیک لیزر، قطر پرتوی لیزری، وقفه های بین شات ها، سیستم خنک کننده از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. برای مثال دستگاه هایی که دارای وقفه های کوتاه تری میان شات ها هستند ممکن است باعث آسیب دیدن و سوختگی پوست شوند. همچنین دستگاه هایی که دارای خنک کننده هستند می توانند در هنگام تابش پرتو و گرم شدن فولیکول ها با خنک کردن پوست از داغ شدن و آسیب دیدن آن جلوگیری کنند. قطر پرتوی لیزری نیز می تواند تاثیر بسیار زیادی در دقت انجام حذف موهای زائد داشته باشد. البته باید در نظر داشته باشید که مهارت اوپراتور در استفاده از دستگاه نیز تاثیر بسیاری در اثربخشی لیزر خواهد داشت.

مهم ترین ویژگی یک دستگاه خوب

 بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

همانطور که گفته شد موضوع بهترین دستگاه لیزر موهای زائد یک غلط است که به اشتباه در میان مردم رایج شده است و باید گفت بهترین دستگاه برای لیزر کدام رنگ و جنس پوست مناسب است؟ پیش از آن که به توضیح کامل دستگاه های مختلف این کار بپردازیم باید معرفی 4 فناوری مهم لیزر اشاره کنیم. یکی از فناوری های لیزر فناوری IPL است که بیشتر در دستگاه های خانگی، سالن های زیبایی و ماساژ مورد استفاده قرار می گیرد. سه فناوری دیگر لیزر که حرفه ای تر هستند شامل الکساندریت، دیود و ان دی یانگ هستند که در کلینیک های مختلف پزشکی استفاده می شوند. کار کردن با این فناوری ها تنها توسط پزشکان و متخصصین در این زمینه مجاز می باشد. البته یک فناوری دیگر به نام روبی نیز وجود دارد که به علت قدیمی بودن استفاده از آن رایج نیست. فناوری روبی در واقع اولین فناوری لیزر می باشد.

با توجه به مطالب بالا باید متوجه شده باشید که دستگاه لیزر موهای زائد بر اساس یکی از سه فناوری حرفه ای نام برده در قسمت قبل ساخته می شود. در ادامه به توضیح سه دستگاه حرفه ای برای لیزر و حذف موهای زائد بدن خواهیم پرداخت:

1.دستگاه لیزر موهای زائد مبتنی بر الکساندریت: یکی از بهترین و سریع ترین دستگاه های لیزر الکساندریت است. این لیزر با تکنولوژی روز دنیا به صورت سریع به از بین بردن موهای زائد در مناطق وسیع مانند کل بدن می پردازد و مناسب ترین دستگاه لیزر موهای زائد برای پوست های روشن و موهای نازک است. یکی از ویژگی های بی نظیر دستگاه مبتنی بر لیزر الکساندریت قابلیت تغییر قطر تابش لیزر است. همچنین این دستگاه با خنک کردن پوست از سوختن آن جلوگیری می کند. شرکت های مختلفی از جمله کندلا جنتل پرو به تولید دستگاه مبتنی بر لیزر الکساندریت پرداخته اند.

دستگاه لیزر موهای زائد مبتنی بر الکساندریت

2.دستگاه لیزر موهای زائد مبتنی بر دیود: یکی دیگر از لیزرهای بی نظیر برای از بین بردن موهای زائد بدن لیزر دیود است. دستگاه لیزر موهای زائدی که مبتنی بر لیزر دیود ساخته شود به دلیل وقفه های تابشی کمتر دارای طول درمان کوتاه تر و همچنین تا حدودی دردناک تر است. قطر تابش در این دستگاه بیشتر بوده و سرعت لیزر درمانی بیشتر می شود. همچنین این دستگاه به سیستم خنک کننده مجهز بوده و بازیافت فوتون ها و خوانش ملانین باعث افزایش بازدهی لیزر درمانی و کاهش عوارض می شود. این دستگاه با این که ممکن است کمی دردناک باشد اما ایمنی بسیار بالایی دارد.

3.دستگاه لیزر موهای زائد مبتنی بر ان دی یانگ: فناوری لیزر ان دی یانگ بهترین فناوری برای کسانی است که پوست های تیره ای دارند. لیزر دیود و الکساندریت برای این افراد تاثیر بسیار کمی داشته و همچنین دارای خطرات بسیاری است. بنابراین اگر پوست تیره ای دارید می توانید از دستگاه لیزر موهای زائد مبتنی بر فناوری ان دی یانگ استفاده کنید. این دستگاه همچنین برای انواع رنگ پوست مناسب بوده و تاثیر بسیار زیادی روی موهای نازک دارد. این دستگاه با کاهش انرژی پرتو و بالا بردن درصد جذب آن باعث افزایش بازدهی و کاهش عوارض می شود.

از بین بردن موهای زائد برای همیشه

یکی از معضلات و مشکلات انسان در زندگی موهای زائد و اصلاح آن ها است. بسیاری از مردم از رشد مجدد و بیش از حد این موهای زائد کلافه هستند و با روش های مختلف سعی در از بین بردن موهای زائد خود دارند. انسان با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های متفاوتی را برای از بین بردن موهای زائد برای همیشه ابداع کرده است که هر یک از آن ها دارای مزایا و مشکلات خاص خود هستند. در ادامه مطلب به توضیح بیشتر درباره موهای زائد و روش های مختلف از بین بردن آن به صورت دائمی اشاره خواهیم کرد.

پیش از آن که به توضیح روش های از بین بردن موهای زائد برای همیشه بپردازیم باید اطلاعاتی را درباره موهای زائد بدست آوریم. اما موی زائد چیست؟ موهای زائد در واقع موهای تیره رنگ و ضخیمی هستند که در نواحی مختلف بدن رشد کرده و باعث ناراحتی افراد می شوند. این موها که بیشتر در نواحی کمر، باسن، کشاله ران، گلو، قفسه سینه، صورت، اطراف ناف، روی گوش و در نواحی مختلف دیگری از بدن رشد می کنند به یکی از مشکلات انسان ها به خصوص خانم ها تبدیل شده اند و از بین بردن آن ها یکی از چالش های بزرگ زندگی هر فردی می باشد.

از بین بردن موهای زائد برای همیشه

علت رشد موهای زائد در زنان

برخی از خانم ها به دلایل هورمونی و ژنتیکی ممکن است دارای موی بیشتری در نواحی مختلف بدن باشند که یکی از دغدغه آن ها از بین بردن موهای زائد برای همیشه است. دلایل مختلف رشد موهای زائد در زنان شرح زیر است:

 1. افزایش هورمون های مردانه: اختلالات مربوط به هورمون در خانم ها به دلیل بلوغ، بارداری، یائسگی و… بسیار بیشتر از مردان است. یکی از دلایل افزایش موی زائد بدن در خانم ها ترشح بیش از حد هورمون های مردانه توسط هیپوفیز و غدد فوق کلیوی می باشد. بزرگ شدن بیش از حد غدد فوق کلیوی و یا وجود تومور در این ناحیه ممکن است باعث رشد موهای زائد دور سینه زنان شود. بنابراین از بین بردن موهای زائد برای همیشه یکی از دغدغه های خانوم ها می باشد.
 2. سندروم تخمدان پلی کیستیک: این سندورم که به سندروم تنبلی تخمدان نیز شناخته می شود یکی از رایج ترین دلایل رشد موهای زائد در نقاط مختلف بدن است. این موها معمولا مانند پرز هستند، اما این سندروم باعث ضخیم شدن آن ها می شود. ضخیم شدن یکی از دلایل از بین بردن موهای زائد برای همیشه می باشد.
 3. مصرف داروهای خاص و ابتلا به چاقی: مصرف قرص های جلوگیری از بارداری، انواع کورتون ها و هورمون ها می تواند یکی از مهم ترین دلایل رشد موهای زائد در نقاط مختلف بدن زنان شود. همچنین خانم هایی که دچار چاقی می شوند ممکن است مبتلا به تنبلی تخمدان شده و یا در معرض بیماری های هورمونی قرار بگیرند. این بیماری ها می تواند باعث افزایش موهای زائد بدن شود به طوری که برای به دنبال راه حلی برای از بین بردن موهای زائد برای همیشه بگردند.

راه حل های از بین بردن موهای زائد برای همیشه

همانطور که می دانید موهای زائد یکی از دغدغه های مهم در زندگی انسان است و از بین بردن موهای زائد برای همیشه به بزرگترین چالش او تبدیل شده است. به طور کلی دو راه کلی اپیلاسیون و دپیلاسیون برای از رفع موهای زائد بدن وجود دارد که به شرح زیر هستند:

 • اپیلاسیون به روش هایی گفته می شود که هدف تخریب فولیکول های مو بوده و سعی دارد به صورت دائمی به از رفع موهای زائد بدن بپردازد. در ایران به اشتباه به روش های غیر دائمی مانند استفاده از موم و وکس به اپیلاسیون شناخته می شود. اما باید بدانید روش های رایج اپیلاسیون در از بین بردن موهای زائد برای همیشه شامل الکترولیز، IPL و لیزر می باشد.
 • دپیلاسیون به روش هایی گفته می شود که به صورت موقتی موهای زائد را از بین می برند. این روش روی سلول های سازنده مو مانند فولیکول یا پیاز مو نداشته و با حذف موها به صورت موقتی روی زیبایی پوست شما تاثیر می گذارند. باید در نظر داشته باشید که این روش جزو روش های از بین بردن موهای زائد برای همیشه محسوب نمی شود.

راه حل های از بین بردن موهای زائد برای همیشه

5 روش رایج دپیلاسیون

همانطور که گفته شد هیچ راهی جز اپیلاسیون در از بین بردن موهای زائد برای همیشه موثر نبوده و تمامی روش های دیگر به طور موقت به رفع موهای زائد می پردازند. 5 روش رایج دپیلاسیون به شرح زیر می باشد:

 • اولین روش استفاده از موچین برای کندن تک تک موها و یا اپیلیدی برای کندن دسته ای موهای زائد است که موها را به صورت کامل از فولیکول بیرون می کشد. این روش موهای زائد را برای چند هفته به طور کامل حذف می کند اما به دلیل افزایش خون رسانی رشد موها بیشتر می شود. همچنین بیرون کشیدن فولیکول می تواند جای آن تغییر می کند و ممکن است جهت رشد موها عوض شود.
 • وکس کردن یکی دیگر از روش هایی است که در از بین بردن موهای زائد برای همیشه موثر نبوده و به صورت موقتی به حذف آن ها می پردازد. این روش نیز مانند روش استفاده از موچین و اپیلیدی بوده و به صورت یک جا مو را با فولیکول از پوست خارج می کند. عوارض این روش نیز شبیه به روش قبلی است.
 • استفاده از کرم های موبر نیز می تواند تا مدتی شما را از دست موهای زائد راحت کند اما دوام این روش شیمیایی نیز 2 تا 4 روز بوده و ممکن است باعث تحریک پوست شود. البته این روش باعث افزایش رشد مو نمی شود.
 • بلیچینگ را نمی توان به عنوان یک روش از بین بردن موهای زائد در نظر گرفت. این روش در واقع با کمرنگ کردن موها باعث کمتر دیده شدنشان می شود. این روش نیز تننها روی موهای نازک موثر بوده و معمولا باعث التهاب پوست می شود. همچنین احتمال دارد روی رنگ پوست تغییر گذاشته و تاثیری روی فولیکول ندارد.
 • ساده ترین روش برای حذف موهای زائد روش اصلاح یا شیو است که موها را از روی سطح پوست از بین می برد. این روش در از بین بردن موهای زائد برای همیشه موثر نیست اما بسیار رایج می باشد. موهای زائد معمولا بین 1 تا 3 روز پس از اصلاح در می آیند و به علت آسیبی که به انتهای موها رسیده است ضخیم تر به نظر می رسند.

5 روش رایج دپیلاسیون

روش های از بین بردن موهای زائد برای همیشه

با توجه به مطالبی که توضیح داده شد موهای زائد به دلایل مختلفی ممکن است در بدن زیاد شوند. اما برای از بین بردن موهای زائد برای همیشه چه باید کرد؟ بیشتر افراد به جای توجه به علت رویش موهای زائد به دنبال از بین بردن آن هستند. امروزه روش های مختلفی برای انجام این کار ایجاد شده است که به شرح زیر می باشند:

 1. الکترولیز: یکی از روش های از بین بردن موهای زائد برای همیشه روش الکترولیز است که به صورت نصفه و نیمه به انجام این کار می پردازد. در این روش درمانی مقدار کمی جریان برق از طریق سوزن هایی وارد پوست می شوند که پس از وارد شدن به فولیکول مو باعث جدا شدن مو از بدن می شوند. این روش به دلیل وقت گیر بودن و عوارضی مانند زخم های بزرگ در میان مردم رایج نبوده و طرفدار زیادی ندارد. همچنین میزان اثربخشی این روش تقریبا 15 تا 50 درصد در هر جلسه درمان است.
 2. تجویز دارو: همانطور که گفته شد در بسیاری از موارد علت رشد موهای زائد می تواند یک بیماری یا اختلال هورمونی باشد که با تجویز دارو قابل رفع است. یکی از مهم ترین داروهایی که می تواند به از بین بردن موهای زائد برای همیشه بپردازد سیپروترون استات و اسپیرونولاکتون می باشد.
 3. لیزر: یکی از اثر گذارترین روش ها در از بین بردن موهای زائد برای همیشه روش لیزر است. در این روش با استفاده از تکنولوژی لیزر حرارت زیادی به فولیکول مو تابیده می شود و در نهایت باعث از بین رفتن آن و رفع موهای زائد می شود. این روش هم از لحاظ اثربخشی و هم از لحاظ دائمی بودن نسبت به روش های قبلی بهتر است.
 4. IPL: این روش که مخفف Intense Pulsed Light یا نور شدید پالسی است، در واقع یک روش لیزری نیست اما از پرتوهای نوری قدرتمند برای از بین بردن موهای زائد برای همیشه می پردازد. این روش را می توان یک روش خانگی در نظر گرفته و دستگاه های آن قابل حمل می باشند. این دستگاه ها تقریبا به اندازه یک ماشین اصلاح یا سشوار هستند. البته دستگاه های حرفه ای تر IPL نیز وجود دارند که قابل حمل نبوده و در کلینیک های پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند.

روش های از بین بردن موهای زائد برای همیشه

از بین بردن موهای زائد برای همیشه با لیزر

با اینکه استفاده از تکنولوژی لیزر در از بین بردن موهای زائد برای همیشه تا حد بسیار زیادی موثر است اما نباید فراموش کنید این تاثیر در یک جلسه انجام نمی شود. در هر بازه زمانی درصد کمی از موهای زائد در حال رشد هستند و اشعه لیزر تنها روی این دسته از موها تاثیرگذار است. بنابراین هر جلسه لیزر می تواند درصد کمی از موهای زائد را از بین ببرد و برای از بین بردن تمام موهای زائد یک ناحیه باید بین 4 تا 7 جلسه درمان صورت بگیرد. نکته دیگر در این مسئله فاصله زمانی بین جلسات است که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. برای یک درمان صحیح با بازدهی بالا فاصله بین جلسات باید حدودا بین یک ماه و نیم تا دو ماه باشد.

هرچند که روش لیزر نیز دائمی نیست اما باید توجه کنید که هیچ روشی به اندازه لیزر در از بین بردن موهای زائد برای همیشه موثر نیست. بنابراین این روش بسیار محبوب بوده و بسیاری از مردم از لیزر درمانی برای رفع موهای زائد خود استفاده می کنند.

در بسیاری از موارد پس از یک جلسه درمان با لیزر بیشتر فولیکول های مو بدون آسیب باقی مانده اند و به همین دلیل است که جهت از بین بردن موهای زائد برای همیشه باید لیزر درمانی را در چندین جلسه و گاها سال ها ادامه دهید. البته باید در نظر داشته باشید که واژه دائمی برای از بین رفتن موهای زائد وجود ندارد و تمام روش های رفع موهای زائد تا درصدی می توانند روی این موضوع اثرگذار باشند. نتیجه لیزر درمانی ممکن است برای افراد مختلف متفاوت باشد. بسیاری از متخصصین بر این باورند که هرچقدر پوست افراد روشن تر بوده و موهای زائد آن ها تیره تر باشد لیزر می تواند اثر بیشتری در از بین بردن فولیکول ها داشته باشد.

همانطور که می دانید پوست هم مانند مو رنگ خود را از ملانین می گیرد و پوست های تیره بیشتر انرژی لیزر را به خود جذب می کنند. این موضوع ممکن است مشکلاتی مانند آسیب های پوستی و بی رنگی را ایجاد کند. میزان اثرگذاری لیزر درمانی در از بین بردن موهای زائد برای همیشه به میزان تیرگی یا روشنی مو بستگی دارد. در واقع باید گفت هدف اشعه لیزر ملانین داخل فولیکول است. هرچقدر این ملانین بیشتر باشد اشعه در از بین بردن فولیکول موثرتر است و هرچقدر این ملانین کمتر باشد اشعه در از بین بردن موهای زائد بدن اثر کمتری خواهد داشت.

از بین بردن موهای زائد برای همیشه با لیزر

الکترولیز بهتر است یا لیزر؟

یکی از سوالاتی که بسیاری از مردم در خصوص موضوع از بین بردن موهای زائد برای همیشه دارند این است که میان دو روش الکترولیز و لیزر کدام یک بهتر است؟ در پاسخ به این سوال باید به معرفی کامل روش الکترولیز بپردازیم.

الکترولیز یکی از روش های حذف موهای زائد است که توسط متخصص پوست انجام می شود. همچنین رشد مو را مختل می کند. این فرآیند با قرار دادن یک دستگاه اپیلاتور در پوست انجام می شود و از فرکانس های رادیویی موج کوتاه در فولیکول های مو برای جلوگیری از رشد موهای جدید استفاده می کند. این به فولیکول های مو آسیب می رساند تا از رشد مجدد آن ها جلوگیری کند و باعث ریزش موهای موجود می شود. با این حال، برای دریافت بهترین نتایج همچنان به چندین جلسه درمانی نیاز دارید.

الکترولیز علاوه بر ایجاد نتایج دائمی تر، بسیار متنوع است. می تواند به جلوگیری از رشد موهای جدید برای انواع پوست و مو کمک کند. الکترولیز همچنین ممکن است در هر نقطه از بدن از جمله ابروها استفاده شود.

عوارض جانبی جزئی در این روش شایع هستند، اما در عرض یک روز از بین می روند. شایع ترین علامت قرمزی خفیف ناشی از تحریک پوست است. درد و تورم پوست در این روش نادر است.عوارض جانبی شدید احتمالی عبارتند از عفونت ناشی از سوزن های غیراستریل استفاده شده در طول عمل. مراجعه به یک متخصص پوست دارای مجوز وزارت بهداشت می تواند خطرات را به حداقل برساند.

نتایج الکترولیز به دلیل تخریب فولیکول مو دائمی است. بصورت تئوری، داشتن فولیکول های مو آسیب دیده به این معنی است که هیچ موی جدیدی قادر به رشد نیست. اما لازم است بدانید که این نتایج تنها در یک جلسه به دست نمی آیند. این امر به ویژه در مواردی که شما این روش را در ناحیه بزرگی مانند پشت خود یا در ناحیه ای با رشد موهای ضخیم تر مانند ناحیه بیکینی انجام  دهید، بیشتر می شود.

مانند لیزر موهای زائد، الکترولیز تحت پوشش بیمه نیست. مبلغی که پرداخت می کنید بستگی به اندازه منطقه تحت درمان و تعداد جلسات  مورد نیاز دارد. معمولا الکترولیز با هر بار مراجعه هزینه کمتری دارد، اما ممکن است جلسات بیشتری نسبت به لیزر درمانی داشته باشید.

الکترولیز بهتر است یا لیزر؟

در مقایسه این دو روش رفع موهای زائد می توان گفت در صورتی که الکترولیز به دست یک پزشک ماهر انجام شود روش موثرتری است اما به دلیل درد زیاد، هزینه بالا، سرعت کم و خطراتی که برای پوست دارد بیشتر مردم از این روش برای رفع موهای زائد خود استفاده نمی کنند. همانطور که گفته شد لیزر برای از بین بردن موهای رنگ روشن، سفید و خاکستری و کسانی که پوست های تیره ای دارند روش موثری نیست. اما روش الکترولیز می تواند به صورت کامل موهای زائد رنگ روشن شما را از بین ببرد. البته به طور کلی پزشکان برای افرادی که نمی توانند لیزر کنند روش الکترولیز را پیشنهاد نمی کنند.

هزینه لیزر موهای زائد

موهای زائد بدن از خسته کننده ترین چیزها هستند که از بین بردن آن ها به صورت دائمی یکی از دغدغه های انسان در طول تاریخ بوده است. امروزه روش های متفاوتی برای رفع موهای زائد چه به صورت دائم و چه به صورت موقتی ایجاد شده است. اما همانطور که گفته شد یکی از موثرترین روش ها برای رفع موهای زائد بدن و حتی صورت روش لیزر است. این روش امروزه طرفداران بسیار زیادی دارد و بیشتر مردم از آن برای حذف موهای زائد خود استفاده می کنند. با این که لیزر یکی از به صرفه ترین روش ها برای از بین بردن دائمی موهای زائد است اما همواره سوالات مردم پیرامون هزینه لیزر موهای زائد می باشد. در ادامه مطلب به توضیحات بیشتر در این باره خواهیم پرداخت.

عوامل تاثیرگذار در هزینه لیزر موهای زائد

در گذشته قیمت لیزر بر اساس تعداد شات ها در یک جلسه درمان محاسبه می شد. اما شات چیست؟ زمانی که شما تحت درمان با لیزر قرار می گیرید، لیزر چند لحظه روی پوست تابیده شده و سپس این تابش متوقف می شود. به هر بار تخلیه انرژی لیزر روی پوست یک شات گفته می شود. اما امروزه عوامل بسیاری روی هزینه لیزر موهای زائد تاثیرگذار هستند. دو عامل موثر در این خصوص ناحیه لیزر و جنسیت افراد است. برای مثال هزینه برای لیزر زیربغل خانم ها با آقایان متفاوت است. البته سه عامل دیگر دستگاه لیزر و مهارت و تجربه کادر درمانی مهم ترین عوامل تاثیرگذار روی قیمت می باشند.

دستگاه لیزر مهم ترین عامل در هزینه لیزر موهای زائد

با پیشرفت تکنولوژی و علم دستگاه های لیزر نیز پیشرفت بسیار داشته اند و امروزه مرکزی که دارای دستگاه های پیشرفته تری باشد، هزینه های بالاتری نیز دارد. بدون شک یکی از مهم ترین عوامل موثر روی هزینه لیزر موهای زائد کیفیت دستگاه می باشد. البته نباید این نکته را فراموش کنید که فناوری دستگاه مهم تر از دستگاه است.

دستگاه لیزر مهم ترین عامل در هزینه لیزر موهای زائد

دستگاه های لیزر معمولا طبق سه فناوری الکساندریت، دیود و ان دی یانگ ساخته می شوند که هر کدام از آن ها کاربرد متفاوتی دارند. دستگاه های لیزر به شرح زیر هستند:

 • لیزر الکساندریت یکی از لیزرهای سریع و موثر در دنیا است که برای لیزر مناطق وسیع بسیار مناسب است. این لیزر بیشتر برای موهای نازک و پوست های روشن مورد استفاده قرار می گیرد و هزینه لیزر موهای زائد در صورت استفاده از این دستگاه متفاوت است. لیزر الکساندریت ممکن است روی پوست های تیره لکه هایی را ایجاد کند.
 • لیزر دیود یکی دیگر از فناوری های روز دنیا است که دوره های تابش آن سریع تر است و به همین دلیل جلسات لیزر درمانی را کوتاه تر می کند. بسیاری از پزشکان بر این باورند که این تکنولوژی دارای تاثیرگذاری بیشتر نسبت به دیگر فناوری ها است اما این روش امنیت کمتر و عوارض بیشتری نیز دارد. لیزر درمانی با این فناوری به دلیل دوره های تابش زود به زود دارای درد بیشتری است.
 • فناوری لیزر ان دی یانگ از فناوری های بسیار پرکاربرد در مراکز لیزر است و هزینه لیزر موهای زائد با این فناوری کمی متفاوت است. این فناوری برای تمامی رنگ های پوست مورد استفاده قرار می گیرد اما بیشتر کاربرد آن برای پوست های تیره است. لیزر ان دی یانگ دارای طول موج بالایی بوده و به همین دلیل تعداد تابش های کمتری برای حذف موهای زائد نیاز دارد. این لیزر نیز برای رفع موهای زائد در حجم وسیع مناسب می باشد.
 • لیزر دکا یکی از دستگاه های مورد استفاده در برخی از مراکز لیزر است که دارای دو طول موج مختلف ان دی یانگ و الکساندریت می باشد. دستگاه دکا از معدود دستگاه هایی است که می تواند دو طول موج مختلف را تولید کند.
 مهارت و تجربه کادر درمانی

شاید تصور کنید که یک دستگاه حرفه ای برای لیزر کافی است اما باید بدانید این تصور کاملا اشتباه است. یکی از عواملی که حتی از دستگاه نیز مهم تر است مهارت و تجربه کادر درمانی است. هزینه لیزر موهای زائد در یک مرکز که حتی از لحاظ دستگاه به خوبی تجهیز نباشد، می تواند با وجود یک کادر درمان ماهر و با تجربه افزایش پیدا کند. در لیزر باید این موضوع را در نظر داشته باشید کسی که شما را لیزر می کند اوپراتور دستگاه است و اگر یک اوپراتور تجربه کافی را در این زمینه نداشته باشد ممکن است باعث عدم بازدهی و حتی بروز عوارض زیادی شود. به طور کلی هر چقدر کادر درمان حرفه ای تر باشند، لیزر موثرتر و عوارض کمتر است. بنابراین طبیعی است که هزینه ها به تجربه کادر درمانی وابسته باشد.

هزینه لیزر موهای زائد

علت اختلاف هزینه لیزر موهای زائد

توضیحاتی که داده شد تا حدودی علت این اختلاف قیمت ها را مشخص کرد. با توجه به آن چه گفته شد در برخی از مراکز ممکن است کادر درمان تجربه ای کافی در این زمینه نداشته نباشد اما تجهیزات خوبی داشته باشد. در نتیجه اختلاف قیمت ها تا حدی منطقی به نظر می رسد. اما در برخی از مراکز هزینه لیزر موهای زائد بسیار ارزان می باشد. بدون شک این مراکز که قیمت آن ها نسبت به تعرفه پایین تر است یا در انجام خدمات دچار مشکل هستند و یا مجموعه در حال زیان است. با توجه به این که تمام مراکز لیزر برای سود و درآمد تاسیس شده اند، باید نتیجه گرفت ارزان بودن قیمت این مراکز به علت مشکل در خدمات بوده و بهتر است برای لیزر به این مراکز مراجعه نکنید.

همچنین برخی از مراکز نیز هستند که هزینه لیزر موهای زائد در آن ها بسیار بالاتر از تعرفه ها است. بسیاری از افراد بر این باورند که هرقدر برای لیزر بیشتر هزینه کنند نتیجه مطلوب تری خواهند گرفت اما باید بدانید این باور اشتباه است. شما نباید فریب تبلیغاتی مانند درمان کامل در طول سه جلسه و یا بهترین دستگاه لیزر را بخورید. برای آن که به لیزر موهای زائد خود بپردازید بهتر است به یک مرکز معتبر با تعرفه های مشخص مراجعه کنید.

قیمت لیزر موهای زائد

همانطور که گفته شد قیمت لیزر موهای زائد برای آقایان و خانم ها متفاوت است. بنابراین برای محاسب هزینه این کار باید تمام عوامل مهم را در نظر بگیرید. در تمامی مراکز لیزر درمانی ناحیه های متفاوت بدن و قیمت انجام لیزر برای یک جلسه موجود است و شما می توانید با بررسی این قیمت ها ناحیه مورد نظر را لیزر کنید. همچنین در بیشتر مراکز یک گزینه در اختیار شما قرار گرفته است تا بتوانید با قیمت به صرفه تر تمام بدن را لیزر کنید. البته باید در نظر داشته باشید که دستگاه مرکز مورد نظر برای لیزر از عوامل مهم تعیین قیمت می باشد. در ادامه به توضیح تعرفه لیزر برای قسمت های مختلف بدن خواهیم پرداخت.

قیمت لیزر موهای زائد

قیمت لیزر موهای زائد ناحیه های مختلف

در مراکز لیزر قسمت های مختلف بدن و صورت با نام های مشخص تعیین شده است و شما می توانید برای هر ناحیه به صورت جداگانه به این مراکز مراجعه کنید. قیمت لیزر موهای زائد برای ناحیه های مختلف بدن برای خانم ها به شرح زیر است:

 • هزینه لیزر صورت به طور کلی و جداگانه محاسبه می شود. برای لیزر کل صورت معمولا 300 هزار تومان و هر کدام از نقاط مختلف صورت جداگانه محاسبه می شود. برای مثال قیمت لیزر موهای زائد ناحیه گونه تقریبا 100 هزار تومان می باشد.
 • نقاط مختلف بدن مانند پاها، دست ها، بازوها و… نیز به صورت جداگانه محاسبه شده و شما می توانید با پرداخت هزینه ناحیه مورد نظر خود را لیزر کنید. البته توجه داشته باشید که این قیمت ها نسبت به مرکزی که به آن مراجعه می کنید افزایش یا کاهش پیدا خواهد کرد.

آیا لیزر ارزان ترین روش است؟

پس از آگاهی از قیمت لیزر موهای زائد ممکن است با این سوال مواجه شوید که آیا لیزر ارزان ترین روش برای حذف موهای زائد است؟ در اولین نگاه شاید تصور کنید که هزینه های لیزر بالا است و تا حدودی به صرفه نباشد. اما اگر به آن به صورت بلند مدت نگاه کنید متوجه خواهید شد که هزینه های لیزر آنقدر هم بالا نیست. سایر روش های از بین بردن موهای زائد شاید کم هزینه به نظر برسند اما پس اگر هزینه آن ها را در بلند مدت محاسبه کنید خواهید دید که هزینه آن ها بیشتر نیز خواهد شد. علاوه بر موضوع هزینه روش های دیگر بسیار دردسرساز بوده و انجام آن ها در بسیاری از مواقع زمان زیادی از شما می گیرند. در لیزر شما پس از 4 تا 8 جلسه 90 درصد از موهای زائد بدن خود را از بین برده اید. در صورتی که روش های دیگر نه تنها موها به طور کامل حذف نمی شوند، بلکه در مواردی پس از اصلاح همچنان مقداری از آن ها روی پوست شما باقی مانده اند. به طور کلی قیمت روش لیزر بسیار به صرفه بوده و شما را برای همیشه از موهای زائد خلاص می کند.

لیزر موهای زائد مردان

بسیاری از مردم تصور می کنند که لیزر تنها برای خانم هاست و مردان باید از همان روش های موقتی برای از بین بردن موهای زائد خود استفاده کنند. اما باید بدانید که این روش برای مردان نیز انجام می شود و امروزه بسیاری از مردان به استفاده از این روش برای حذف موهای زائد خود روی آورده اند. به طور کلی استفاده از وکس، تیغ و کرم های موبر برای طولانی مدت به خصوص زمانی که شما از رشد مجدد موها پس از یک تا سه روز آگاهی دارید بسیار خسته کننده به نظر می رسد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی از طریق اشعه لیزر و با آسیب رساندن به بافت فولیکول، موهای زائد را از بین می برند. در ادامه به توضیح لیزر موهای زائد مردان و نکات مربوط به این موضوع خواهیم پرداخت.

لیزر موهای زائد مردان

لیزر یک اشعه نوری با انرژی بسیار بالا است که با تابیدن به پوست فولیکول های مو را هدف گرفته و با داغ کردن بیش از حد آن ها از چرخه رشد مو جلوگیری می کند. لیزر در واقع کوچک ترین بافت ارگانی مو را از بین می برد تا موهای زائد رشد نکنند. شاید تصور کنید موهای زائد تنها در قسمت زیر بغل و یا ناحیه تناسلی قرار دارند اما باید بدانید موهای زائد موهایی هستند که شما مجبور به اصلاح مدام آن ها هستید. برای مثال برای بسیاری از ورزشکاران که هر چند وقت یکبار تمام موهای بدن خود را می تراشند، موهای کل بدن موهای زائد محسوب می شود. به حذف موهای زائد با استفاده از پرتوهای نوری به صورت دائمی لیزر موهای زائد مردان گفته می شود.

نحوه عملکرد لیزر موهای زائد مردان

فولیکول های مو کوچک ترین ارگان مو هستند که رنگدانه ها درون آن ها قرار گرفته است. طول موج و انرژی اشعه لیزر طوری طراحی شده است که به رنگدانه های داخل مو جذب می شود و به همین ترتیب انرژی اشعه تبدیل به انرژی گرمایی می شود. این گرما می تواند به فولیکول ها آسیب بزند. شاید تصور کنید که این گرما ممکن است به پوست شما نیز آسیب بزند اما باید بدانید چون رنگدانه ها در پیاز مو تراکم بیشتری دارند پیش از گرم شدن پوست آسیب مورد نظر به فولیکول ها وارد خواهد شد. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که مهارت اوپراتور نیز تاثیر بسیار زیادی از جلوگیری از این آسیب دارد.

دلایل لیزر موهای زائد مردان

حال شاید با این سوال مواجه شده باشید که چرا باید از روش لیزر برای رفع موهای زائد خود استفاده کنید؟ در پاسخ به این سوال باید گفت دلایل بسیار زیادی است که لیزر موهای زائد مردان را توجیه می کند. در ادامه به توضیح این دلایل خواهیم پرداخت:

 1. کاهش تراکم مو: یکی از مهم ترین دلایل انجام لیزر برای مردان کاهش تراکم مو می باشد. این روش برای کسانی که در قسمت های مختلف بدن خود تراکم بیش از حد موهای زائد دارند بسیار مناسب است. نکته قابل توجه دیگر درباره لیزر موهای زائد مردان این است که روش لیزر به هیچ عنوان تمام موها را از بین نخواهد برد و پوست شما کاملا بی مو و صاف نمی شود. بنابراین لیزر می تواند یک روش مناسب برای از بین بردن موی زائد مردان باشد. همچنین برنامه لیزر را می توان طوری طراحی کرد که تراکم موهای زائد کاهش پیدا کند و میزان تراکم حذف موهای اضافی کاملا به شما بستگی دارد.
 2. بهداشت و سلامت پوست: اگر کسی موهای زائد خود را اصلاح نمی کند به معنای رعایت نکردن بهداشت او نیست و به طور کلی اصلاح موهای زائد باعث کاهش التهابات و آزارهای پوستی می شود. برخی از افراد نیز به دلیل خارش های ناشی از موهای زائد به اصلاح آن ها می پردازند. خارش هایی که در فصل تابستان افزایش پیدا می کند. البته در برخی از افراد توزیع موهای زائد بسیار نامنظم است. برای مثال برخی از آقایان در ناحیه پشت کمر خود موی کمی داشته اما نشیمنگاه آن ها پر از مو می باشد. لیزر موهای زائد مردان می تواند کمک بسیاری در زمینه بهداشت و سلامت پوست داشته و همچنین این توزیع نامتناسب را نیز اصلاح می کند.
 3. اصلاح راحت تر و مشکلات موهای زیر پوستی: یکی دیگر از دلایل لیزر موهای زائد مردان اصلاح راحت تر صورت و بدن است. همچنین بسیاری از مردان از مشکل موهای زیر پوستی رنج می برند. در این مشکل که التهاب کاذب ریش ها نام دارد، موها به سمت داخل پوست رشد می کنند. در برخی از مواقع نیز موها داخل پوست رفته و در جای دیگر رشد می کنند که این موضوع باعث ایجاد جوش های سرسفید می شود. شما می توانید با استفاده از لیزر درمانی در دو تا سه جلسه و حذف موهای زائد این مشکل را برای همیشه حل کنید. همچنین لیزر می تواند به افرادی که دچار فولیکولیت های مکرر می شوند کمک بسیاری کند.
 4. آنکادر کردن موهای صورت: یکی از کاربردهای بی نظیر لیزر موهای زائد مردان آنکادر کردن و شکل دهی به موهای صورت است. شما می توانید موهای زائد زیر گلو و روی گونه را به کمک لیزر از بین برده و ریش خود را آنکادر کنید.
 5. کچلی سر: برخی از افراد به علت مشکلات پوستی دچار طاسی سر شده اند و این طاسی به شکل نقاط پراکنده روی سر آن ها ایجاد شده است. لیزر موهای زائد مردان می تواند کمک بسیاری به این افراد کند تا الگویی به این طاسی بخشیده و باعث زیبایی آن شوند. البته باید در نظر داشته باشید که این روش برای افرادی است که نمی توانند کاشت مو را انجام دهند.

دلایل لیزر موهای زائد مردان

لیزر موهای زائد مردان ورزشکار

یکی از مهم ترین کاربردهای لیزر موهای زائد مردان برای ورزشکاران است. از بین بردن موهای زائد به صورت دائمی یکی از دغدغه های ورزشکاران حرفه ای و آقایانی است که مشغول به ورزش بدنسازی و پروش اندام هستند. حذف موهای زائد برای ورزشکاران پروش اندام به علت به چشم آمدن عضلات آن ها بسیار ضروری است و هچنین دوچرخه سوران نیز به این موضوع اهمیت زیادی می دهند. زیرا موهای زائد باعث تعریق زیاد شده و نشستن طولانی روی زین باعث التهابات و مشکلات پوستی می شود.

لیزر موهای زائد مردان برای شناگران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. زیرا حذف موهای زائد سرعت آن ها را افزایش داده و این موضوع می تواند روی رکوردهای آنان تاثیرگذار باشد. از بین بردن موهای زائد می تواند در خصوص سایر ورزش ها مفید باشد و استفاده از لگینگ های ورزشی، فوم رولینگ و همچنین ماساژ را راحت تر می کند. ماساژ بدن با موهای زائد همراه با درد ناشی از کنده شدن موها می باشد.

در آخر مهم ترین مزیت لیزر موهای زائد مردان برای ورزشکاران این است که دیگر نیازی نیست قبل از رقابت های ورزشی به اصلاح موهای بدن خود بپردازند و مقدار زیادی از زمان آن ها برای تمرین حفظ می شود. همچنین اصلاح ممکن است با زخم های کوچکی همراه باشد که در محیط های ورزشی باعث ایجاد عفونت های زیادی می شود.

درد و خطرات لیزر موهای زائد مردان

یکی از سوالاتی که بسیاری از مردان می پرسند این است که آیا لیزر موهای زائد مردان همراه با درد است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت دستگاه های لیزر دارای خنک کننده هایی هستند که میزان درد را تا حد زیادی کاهش می دهند. البته دردناک بودن یا نبودن لیزر به آستانه دردناکی شما بستگی دارد اما در بیشتر مردان درد لیزر مانند برخورد کش به پوست و یا سوزن سوزن شدن است.

روش لیزر موهای زائد مردان در صورتی که اوپراتور دستگاه نابلد باشد ممکن است آسیب هایی به پوست شما وارد کند. این آسیب ها و عوارض معمولا لکه های پوستی و ایجاد سوختگی است که پس از مدتی از بین خواهند رفت. البته باید بدانید به طور کلی لیزر نه تنها باعث آسیب به لایه سطحی پوست (اپیدرم) نمی شود بلکه با ایجاد گرما در آن باعث تحریک سلول های تولید کلاژن و بهبود بافت پوست نیز می شود.

درد و خطرات لیزر موهای زائد مردان 

نکات مهم لیزر موهای زائد مردان

زمانی که شما تصمیم به لیزر گرفتید باید به نکاتی توجه کنید که رعایت آن ها باعث کاهش عوارض ها و بازدهی بیشتر می شود. این نکات شاید ساده به نظر برسند اما توجه به آن ها از اهمیت بسیار زیادی برخودار است. نکات مهم لیزر موهای زائد مردان به شرح زیر می باشند:

 1. اصلاح کنید: پیش از آن که به مرکز برای لیزر مراجعه کنید باید ناحیه مورد نظر را به خوبی اصلاح کنید و این کار باعث می شود تا لیزر بازدهی داشته باشد. هرچقدر ساقه مو کوتاه تر باشد انرژی لیزر به راحتی به فولیکول مو رسیده و نتیجه بهتری از لیزر خواهید گرفت. نکته اصلاح یا شیو اهمیت زیادی در لیزر موهای زائد مردان دارد. درباره نحوه و زمان این کار حتما با مشاورین مشورت کنید.
 2. دوری از آفتاب: یکی از مهم ترین نکات لیزر موهای زائد مردان دوری از آفتاب سه هفته پیش از انجام لیزر است. شما باید سه هفته پیش از انجام لیزر ناحیه مورد نظر را از آفتاب دور کنید. یکی از دلایلی که بسیاری از افراد این کار را در زمستان انجام می دهند در معرض نور خورشید قرار نگرفتن ناحیه لیزر است. توجه داشته باشید که اشعه UV باعث می شود تا موی شما روشن و پوست شما تیره شود. در صورتی که بهترین بازدهی در لیزر برای موهای تیره و پوست های روشن است. در آخر استفاده از کرم های برنز کننده نیز ممنوع است.
 3. ارتباط رنگ پوست و دستگاه: رنگ پوست شما در انتخاب دستگاه لیزر بسیار موثر است و افرادی که رنگ پوست روشنی دارند باید از دستگاه الکساندریت استفاده کنند. بهترین افراد برای انجام لیزر افرادی هستند که رنگ پوست روشنی داشته و موهای زائد آن ها تیره است. هرچه کنتراست بین مو و رنگ پوست بیشتر باشد لیزر موثرتر خواهد بود. توجه داشته باشید که لیزر موهای زائد مردان برای افرادی که موهای بور، روشن و قرمزی دارند مناسب نبوده و این افراد نباید از این روش استفاده کنند.
 4. سرعت انجام لیزر: یکی از نکات بسیار مهم در لیزر موهای زائد مردان سرعت انجام آن است. سرعت لیزر معمولا برای آقایان بسیار زیاد می باشد. برای مثال لیزر موهای کل سینه بین 15 تا 20 دقیقه زمان می برد. اوپراتور برای آن که از لیزر کردن تمام پوست شما مطمئن شود یک جدول روی پوست شما رسم می کند. پس از پایان جلسه لیزر احساسی که خواهید داشت شبیه به آفتاب سوختگی است و به همین دلیل کرم های آرام بخش و ضد التهاب به پوست شما مالیده می شود تا التهاب و قرمزی پوست شما کاهش یابد.
 5. ورزش نکنید: آخرین نکته قابل توجه در لیزر موهای زائد مردان ورزش نکردن پس از انجام لیزر است. لیزر به علت گرمایی که به پوست وارد می کند باعث التهاب و تورم آن می شود و بهتر است تا 48 ساعت پس از جلسه لیزر ورزش نکرده و از رفتن به سونا، استخر و جکوزی خودداری کنید.

نکات مهم لیزر موهای زائد مردان

قیمت لیزر موهای زائد مردان

یکی از سوالاتی که ممکن است برای شما ایجاد شود این است که آیا قیمت لیزر موهای زائد مردان نسبت به خانم ها بیشتر است؟ شاید تصور کنید به علت بیشتر بودن موهای زائد مردان لیزر آن ها هزینه بیشتری داشته باشد اما این تصور اشتباه است. قیمت لیزر برای مردان کمتر از قیمت لیزر برای خانم ها است. البته فراموش نکنید که قیمت لیزر به عوامل بسیاری مانند تجهیزات مرکز، تجربه و مهارت اوپراتورها و ناحیه لیزر بستگی دارد. برای مثال اگر یک مرکز دارای اوپراتور های ماهر و با تجربه بوده و تجهیزات آن کامل باشد قیمت لیزر به شرح زیر است:

 • دست ها 150 هزار تومان
 • بازوها 50 هزار تومان
 • ساعد ها 100 هزار تومان
 • مایو آقایان 190 هزار تومان
 • کل بدن آقایان 900 هزار تومان
 • پشت گردن 100 هزار تومان
 • زیر بغل آقایان 80 هزار تومان
 • خط ریش آقایان 50 هزار تومان
 • نیم تنه جلو آقایان 200 هزار تومان
 • نیم تنه پشت آقایان 450 هزار تومان

به طور کلی قیمت و تعرفه لیزر موهای زائد مردان به صرفه تر به نظر می رسد و همین باعث محبوبیت این روش حذف موهای زائد در بین آقایان شده است.

لیزر موهای صورت

صورت یکی از ناحیه هایی است که موهای زائد آن برای تمام افراد چه خانم و چه آقایان آزار دهنده است و روی زیبایی تاثیر بسیار زیادی دارد. بسیاری از مردم از رشد این موهای زائد روی صورت ناراضی هستند و در تلاش اند که این موها را برای همیشه حذف کنند. روش هایی مانند بند انداختن، استفاده از موم و وکس، تیغ زدن، استفاده از ماشین اصلاح و اپلیدی همگی روش هایی است که شما را به طور موقتی از این موهای زائد خلاص می کنند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و علم روش هایی نوینی برای حذف این موها ایجاد شده است که یکی از آن ها لیزر موهای صورت می باشد. در ادامه مطلب به توضیح بیشتر در این باره خواهیم پرداخت.

لیزر موهای صورت

همانطور که می دانید رنگدانه ها یا ملانین پوست در مجاورت با فولیکول های مو قرار گرفته اند. زمانی که این فولیکول ها آسیب ببینند دیگر هیچ تار مویی رشد نخواهد کرد. در روش لیزر موهای صورت با اشعه لیزر مقدار زیادی انرژی به سطح پوست وارد شده و در نتیجه باعث گرم شدن آن می شود. این گرما باعث می شود تا فولیکول ها از بین رفته و کم کم موهای زائد صورت از بین بروند. پوست صورت دارای حساسیت بسیار زیادی بوده و بیشتر روش های حذف موهای زائد ممکن است آسیب زیادی به آن وارد کند. در بین این روش ها روش لیزر امن ترین و کم خطرترین روش محسوب می شود.

کاربرد لیزر موهای صورت

پوست صورت از عوامل بسیار تاثیر گذار در زیبایی افراد است و به همین علت زیباسازی صورت از اهمیت زیادی برخوردار است. یکی از روش هایی که در آن می توان به صورت را زیباتر کرد روش لیزر موهای صورت است که کاربردهای زیادی دارد. این کاربرد ها به شرح زیر هستند:

 • شما می توانید به جای برداشتن ابرو به صورت مداوم یکبار برای همیشه موهای دور ابروها را با روش لیزر موهای صورت حذف کنید. همچنین در این روش می توان موهای اضافی مابین ابروها را نیز از بین برد.
 • بسیاری از خانم ها از موهای پشت لب فوقانی خود احساس نارضایتی دارند. لیزر موهای صورت می تواند تاثیر بسیار زیادی در از بین بردن این موهای اضافی داشته باشد.
 • با استفاده از لیزر موهای صورت می توانید موهای زائد و اضافی روی چانه و گردن خود را حذف کنید.
 • بسیاری از آقایان از موهای پشت سر، خط ریش و گردن خود خسته شده اند. در روش لیزر موهای صورت می توان برای همیشه از دست این موهای اضافی رهایی یابید.

لیزر موهای صورت برای آقایان

یکی از بیماری های رایج در میان مردان بیماری فولیکولیت کاذب است که می تواند دردسرهای زیادی برای مردان ایجاد کند. فولیکولیت کاذب در مواقعی اتفاق می افتد که موهای ریش یا سر و گردن آقایان به پوست آن ها برگشته و به درون آن وارد می شود. پس از وارد شدن به پوست باعث جوش هایی می شود که زیبایی فرد را از بین می برند. یکی از درمان های سریع و بدون بازگشت برای این بیماری استفاده از روش لیزر موهای صورت است. امروزه بیشتر مردانی که از اصلاح و شیو کردن مکرر خسته شده اند نیز به استفاده از این روش بی نظیر روی آورده اند و همه روزه با افزایش چشم گیر مراجعین مرد به مراکز لیزر مواجه هستیم.

لیزر موهای صورت برای آقایان

لیزر موهای صورت برای چه افرادی موثرتر است؟

یکی از دغدغه ها و نگرانی افراد برای از بین بردن موهای اضافی صورت خود با لیزر این است که آیا این روش برای آن ها موثر است یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید گفت میزان تاثیر گذاری لیزر موهای صورت با رنگ پوست و نوع موهای زائد شما رابطه مستقیم دارد. بسیاری از کارشناسان بر این باورند کسانی که رنگ پوست های روشنی دارند می توانند نتیجه بهتری از لیزر بگیرند. همچنین متخصصین تاکید دارند کسانی که دارای موهای ضخیم و تیره رنگ هستند نیز بهترین کاندیدا برای استفاده از لیزر می باشند. بنابراین اگر رنگ پوست شما روشن است و موهای تیره رنگ و ضخیمی دارید بهتر است از این روش بی نظیر برای از بین بردن موهای زائد صورت خود استفاده کنید. توجه داشته باشید اگر موهای صورت شما بور و نازک است روش لیزر تاثیر بسیار زیادی روی از بین بردن موهای زائد شما نخواهد داشت.

خطرات و عوارض لیزر موهای صورت

ممکن است برای شما این سوال ایجاد شود که خطرات وعوارض لیزر موهای صورت چیست؟ پیش از آن که درباره این موضوع توضیح دهیم باید بدانید که این روش عوارض خفیفی دارد اما هیچ خطری نداشته و امن ترین روش برای رفع موهای زائد صورت است. عوارض این روش به شرح زیر هستند:

 1. التهاب و درد خفیف: اولین عارضه لیزر موهای صورت التهاب، قرمزی و درد خفیف است که می تواند تا حدی آزار دهنده باشد اما نباید احساس نگرانی کنید. زیرا این عارضه با گذشت زمان از بین خواهد رفت.
 2. پوسته پوسته شدن: به هر حال لیزر موهای صورت با گرم شدن پوست همراه است و ممکن است صورت شما پوسته پوسته شود. اما نباید احساس نگرانی کنید زیرا این نیز با گذر زمان رفع می شود.
 3. تاول: انتخاب دستگاه مناسب پوست و مهارت اوپراتور از اهمیت بسیار زیادی برای کم عارضه بودن لیزر برخودار است. در صورتی که اوپراتور مهارت کافی استفاده از دستگاه را نداشته و یا دستگاه برای پوست شما مناسب نباشد ممکن است پس از لیزر موهای صورت پوست شما در ناحیه لیزر دچار تاول شود.
 4. اسکار: اسکار یا بافت جوشگاهی از عوارض نادر لیزر موهای صورت است. این عارضه ممکن است به دلیل استفاده نادرست اوپراتور از دستگاه ایجاد شود. البته در مواردی نیز ممکن است تنظیمات درستی به دستگاه داده نشده و باعث این آسیب پوستی شود. یکی از مشکلات ایجاد اسکار روی پوست دائمی و برگشت ناپذیر بودن آن است.

با توجه به توضیحات داده شده برای جلوگیری از عوارض لیزر موهای صورت بهتر است پیش از آن که به مرکزی مراجعه کنید از مهارت و تجربه اوپراتورهای آن آگاهی کامل بدست آورید.

خطرات و عوارض لیزر موهای صورت

نکات مهم برای لیزر موهای صورت

علاوه بر رنگ پوست و جنس مو، موارد دیگری است که در صورت عدم رعایت آن ها نتیجه لازم از انجام لیزر موهای صورت را نخواهید گرفت. یکی از این موارد که باید به آن اهمیت دهید خودداری از موم انداختن، کندن مو و هر روش دیگری که به صورت موقتی فولیکول های مو را از بین می برد می باشد. سعی کنید برای بازدهی بهتر یک ماه پیش از لیزر از انجام این روش ها برای از بین بردن موهای زائد صورت خودداری کنید. البته در نظر داشته باشید که روز جلسه لیزر باید ناحیه مورد نظر را شیو کنید. همانطور که گفته شد این کار باعث می شود تا ساقه مو کوتاه تر شده و انرژی به راحتی به فولیکول مو برسد.

توجه داشتن به نکات مهم زیر باعث می شود تا لیزر موهای صورت شما کم خطرتر و بدون عوارض انجام شود:

 • به هیچ عنوان با آرایش وارد مرکز لیزر نشوید. قبل از آن که به لیزر موهای صورت خود بپردازید تمام کرم ها و مواد آرایشی را از صورت خود پاک کنید.
 • اگر به بیماری خاصی مبتلا هستید سعی کنید پیش از انجام لیزر این مورد را با پزشک مورد نظر در میان بگذارید.
 • پیش از انجام لیزر با پزشک مورد نظر درباره داروهایی که مصرف می کنید مشورت کنید. مصرف برخی از آنتی بیوتیک ها ممکن است باعث حساسیت های پوستی شود و عوارض لیزر موهای صورت را افزایش دهد.
 • انجام انواع لیزر و لیزر موهای صورت در دوران بارداری دارای ممنوعیت نسبی است. به ین معنا که بستگی به نظر پزشک داشته و بهتر است پیش از انجام آن با پزشک مورد نظر مشورت کنید. البته در بیشتر مواقع انجام لیزر توسط پزشک پیشنهاد نمی شود.
 • دوری از نور خورشید یکی از اصلی ترین نکاتی است که در لیزر موهای صورت باید رعایت کنید. سعی کنید یک هفته پس از لیزر از نور مستقیم خورشید دوری کنید و از رفتن به مراکز سولار، استخر و سونا خودداری کنید. در صورت لوزم خروج از منزل بهتر است از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.

طول درمان و هزینه های لیزر موهای صورت

پیش از آن که برای انجام لیزر موهای صورت به مراکز مراجعه کنید باید نزد پزشک متخصص در کلینیک رفته و با او مشورت کنید. پزشک مورد نظر پس از بررسی و معاینه تصمیم لازم را برای تعداد جلسات لیزر و فواصل بین آن ها گرفته و دستگاه مناسب برای انجام لیزر روی پوست صورت شما را انتخاب می کند. تعداد جلسات لیزر برای پوست صورت معمولا بین 3 تا 7 جلسه است که فواصل بین آن 4 تا 6 هفته می باشد.

یکی دیگر از سوالات بیشتر مردم درباره لیزر موهای صورت این است که هزینه این روش چقدر است؟ برای پاسخ به این سوال باید ابتدا تعرفه های مرکزی که به آن مراجعه می کنید را در نظر بگیرید. سپس تعداد جلسات لیزر، تجهیزات و ناحیه تحت درمان مشخص شده و سپس به هزینه حدودی آن پی ببرید.

طول درمان و هزینه های لیزر موهای صورت

موارد مهم لیزر موهای صورت

بسیاری از مردم درباره لیزر موهای صورت سوالات مشابهی دارند که قصد داریم در ادامه مطلب به توضیح این موارد مهم بپردازیم:

 • اشعه لیزر فقط روی موهایی تاثیرگذار است که در مرحله رشد هستند و هیچوقت تمام موهای بدن مانند صورت در یک چرخه زندگی خود نیستند. بنابراین به هیچ وجه یک جلسه لیزر برای رفع کامل موهای صورت کافی نیست و برای لیزر موهای صورت باید چندین جلسه لیزر انجام شود.
 • لیزر موهای صورت را می توان یک روش دائمی حذف موهای زائد دانست و امکان از بین رفتن موها بین 60 تا 90 درصد تخمین زده شده است.
 • با اینکه لیزر موهای صورت یک روش دائمی برای از بین بردن فولیکول های مو می باشد اما در برخی از مواقع به علت مشکلاتی مانند سندرم تخمدان پلی کیستیک در خانم ها و افزایش هورمون تستسترون امکان رشد مجدد فولیکول ها وجود دارد.
 • استفاده از لیزر به هیچ عنوان به پوست آسیب نمی زند و لیزر موهای صورت عوارضی مانند چین و چروک را برای پوست صورت به همراه نخواهد داشت.
 • همانطور که گفته شد لیزر روی موهای ضخیم و تیره تاثیر بسیار زیادی دارد. بنابراین بهتر است قبل از لیزر موهای صورت ناحیه مورد نظر را با ژیلت شیو کنید. البته باید در نظر داشته باشید پس از لیزر به علت ملتهب بودن پوست بهتر است از ژیلت استفاده نشود.
 • احساس سوزش در هنگام لیزر موهای صورت مشکلی طبیعی است که بسیار از افراد آن را تجربه می کنند اما درد زیاد هنگام لیزر به ندرت اتفاق می افتد. در صورتی که تحمل درد پایین باشد پیش از لیزر از کرم های بی حس کننده و قرص های مسکن تجویز می شود. اگر شدت درد در طول لیزر بیش از حد باشد می توانید به اوپراتور اطلاع دهید تا لیزر را متوقف کند.
 • در طول فرآیند لیزر موهای صورت به شما یک عینک مخصوص داده می شود تا از آسیب های احتمالی اشعه به چشم جلوگیری کند. بنابراین شما نباید در این مورد احساس نگرانی داشته باشید.
 • به هیچ عنوان از بروز حساسیت های پوستی پس از لیزر موهای صورت احساس نگرانی نداشته باشید. پزشک شما پیش از انجام لیزر ابتدا یک ناحیه از صورت شما برای تست لیزر می کند تا از واکنش های غیر طبیعی و حساسیت های پوستی شما آگاه شود. بنابراین پزشک ابتدا از عدم حساسیت پوست شما نسبت به لیزر اطمینان حاصل کرده و سپس جلسات درمان را آغاز می کند.
 • یکی از نگرانی مردم درباره اشعه لیزر سرطان زا بودن آن است. در لیزر موهای صورت اشعه به هیچ عنوان وارد لایه های عمقی پوست شما نمی شود و تنها سطحی ترین لایه پوست و ملانین را مورد هدف قرار می دهد. بنابراین این روش برای حذف موهای زائد صورت شما به صورت دائمی هیچ گونه خطری برای شما ندارد. به علاوه روش لیزر برای درمان بسیاری از بیماری های پوستی نیز مورد استفاده قرار می گیرد و حتی اگر به درستی از آن استفاده نشود نیز هیچگونه ضرری برای پوست شما نخواهد داشت.

موارد مهم لیزر موهای صورت

کلینیک لیزر موهای زائد

همانطور که می دانید لیزر یکی از امن ترین و موثرترین روش ها برای از بین بردن موهای زائد است. طبق تحقیقاتی که روی این روش انجام شده است پس از چند جلسه لیزر بین 60 تا 90 درصد موهای زائد بدن به طور کامل از بین خواهند رفت. در این روش با استفاده از پرتوهای نوری با انرژی بالا فولیکول های مو را هدف گرفته و با گرم کردن بیش از حد آن ها، موهای زائد را از بین می برند. این روش بی نظیر دارای اثربخشی بسیار زیادی بوده و به همین دلیل از بهترین روش های حذف موهای زائد می باشد. روش لیزر در کلینیک های مخصوصی انجام می شود. در ادامه مطلب به توضیح بیشتر درباره کلینیک لیزر موهای زائد خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

همانطور که برای زیباسازی صورت و یا کاشت مو به یک کلینیک مخصوص این کار مراجعه می کنید برای لیزر کردن نیز کلینیک هایی وجود دارند که با دستگاه های حرفه ای و کادر با تجربه به لیزر موهای زائد بدن می پردازند. کلینیک لیزر موهای زائد در واقع یک مرکز پزشکی است که پزشکان در آن به مشاوره، آزمایش، معاینه های لازم برای لیزر پرداخته و تمامی جلسات لیزر در این مکان انجام می شود. در این مرکز پزشکی اتاق های مختلفی در نظر گرفته شده است که در آن ها به کارهای مختلفی از جمله معاینه و لیزر می پردازند. شما می توانید به صورت حضوری و غیر حضوری با پزشکان این مراکز مشورت کرده و برای انجام خدمات به کلینیک مورد نظر خود مراجعه کنید. در ادامه مطلب درباره ویژگی های یک کلینیک معتبر لیزر توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

ویژگی های یک کلینیک لیزر موهای زائد معتبر

امروزه تعداد بسیاری کلینیک در حال انجام لیزر موهای زائد هستند اما تعداد کمی از آن ها دارای اعتبار می باشند. به همین دلیل یکی از دغدغه های مردم پیدا کردن یک کلینیک معتبر برای انجام لیزر می باشد. درآمد بالای این کار باعث شده است تا افراد سودجو وارد این کار شده و با راه اندازی مراکز نامعتبر سعی در کسب درآمد از افراد نا آگاه در این زمینه داشته باشند. یک کلینیک لیزر موهای زائد معتبر دارای ویژگی هایی است که با بررسی آن ها می توانیم از اعتبار آن ها آگاه شویم. ویژگی های یک مرکز معتبر شامل داشتن مجوز از وزارت بهداشت، مشاوره با پزشک متخصص، استفاده از بهترین دستگاه ها، قیمت های مناسب و منطقی می باشد که در ادامه به توضیح یک به یک آن ها خواهیم پرداخت.

ویژگی های یک کلینیک لیزر موهای زائد معتبر

داشتن مجوز

یکی از ساده ترین و در عین حال مهم ترین ویژگی های یک کلینیک لیزر موهای زائد معتبر داشتن مجوز از وزارت بهداشت است. مجوز وزارت بهداشت در واقع تعیین کننده بسیاری از استانداردها در یک مرکز لیزر است و در صورت نداشتن این مجوز نمی توان به آن اطمینان کرد. ممکن است برای شما این سوال ایجاد شود که چگونه از داشتن مجوز یک مرکز اطمینان حاصل کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که به دستور وزارت بهداشت مجوز باید در نقطه ای از کلینیک نصب شود تا تمامی مراجعین بتوانند آن را مشاهده کنند. وزرات بهداشت با مشخص کردن استاندارد هایی مانند اتاق معاینه، اتاق انتظار، تهویه مناسب، استفاده از دستگاه های معتبر و… باعث افزایش اعتبار و کیفیت یک کلینیک می شود.

 پزشکان متخصص

یکی از استاندارد هایی که وزرات بهداشت برای یک کلینیک لیزر موهای زائد مشخص می کند استفاده از پزشکان متخصص در زمینه پوست و مو می باشد. کلینیک لیزر در اولین مرحله یک مرکز پزشکی می باشد که بر پایه پزشکان بنا شده است. در صورتی که یک مرکز دارای پزشکان متخصص خوبی نباشد ممکن است از نتیجه لیزر راضی نباشید. همچنین دستگاه های لیزر نیازمند اوپراتورهای با تجربه و ماهر است. اگر اوپراتور به درستی از دستگاه استفاده نکند احتمال ایجاد عوارض بسیار بالا رفته و مشکلات زیادی برای پوست شما ایجاد می شود. بنابراین ضمن بررسی مجوز یک مرکز سعی کنید پزشکان و اوپراتورهای آن را از طریق رضایت یا عدم رضایت مشتریان بررسی نمایید. البته باید این نکته را در نظر بگیرید که سابقه یک مرکز می تواند تا حد زیادی در انتخاب شما تاثیرگذار باشد.

 استفاده از بهترین دستگاه ها

فراموش نکنید که یک مرکز با مجوز و پزشکان با مهارت و تجربه بالا بدون تجهیزات کاری از پیش نخواهد برد. یکی از مهم ترین ویژگی های یک کلینیک لیزر موهای زائد معتبر استفاده از تجهیزات و دستگاه های حرفه ای لیزر می باشد. یک مرکز حرفه ای باید انواع دستگاه ها برای لیزر انواع رنگ پوست و مو را داشته و همچنین از تکنولوژی روز دنیا برای لیزر استفاده کند. یک کلینیک معتبر باید بهترین دستگاه های لیزر برای از بین بردن موهای زائد از IPL گرفته تا دستگاه های حرفه ای بر پایه تکنولوژی های الکساندریت، ان دی یانگ و دیود را داشته باشد.

 استفاده از بهترین دستگاه ها

با توجه به این که دستگاه های لیزر می تواند تاثیر بسیار زیادی در تاثیر و دائمی بودن لیزر داشته باشند، اما نباید این نکته را از یاد ببرید که دستگاه های لیزر توسط یک اوپراتور تنظیم می شوند. میزان اهمیت اوپراتور و دستگاه در تاثیر لیزر درمانی برابر می باشد. یک کلینیک لیزر موهای زائد معتبر از تمامی تکنولوژی های لیزر استفاده کرده و سعی دارد بهترین شرکت های تولید کننده دستگاه های لیزر را برای خرید دستگاه انتخاب کند.

 قیمت های مناسب و منطقی

آخرین ویژگی یک کلینیک لیزر موهای زائد معتبر قیمت های مناسب و منطقی می باشد. البته به این نکته توجه داشته باشید که قیمت مناسب و منطقی به معنای یک قیمت ارزان نیست. برخی از کلینیک ها قیمت های لیزر برای یک جلسه را بسیار پایین تر از تعرفه واقعی آن در نظر گرفته اند. پیش از آن که به یک مرکز مراجعه کنید قیمت آن را با تعرفه مقایسه کنید و در صورت پایین بودن بیش از حد قیمت ها به آن مرکز مراجعه نکنید. زیرا هر مرکز به دنبال کسب سود از این راه درمانی است و این پایین بودن قیمت ها مطمئنا به علت یک مشکل در خدمات مرکز می باشد.

برخی از مردم بر این باورند که هر چقدر یک مرکز گران تر باشد به معنای کیفیت بالای آن است اما این باور نیز اشتباه است. بالا بودن هزینه های یک کلینیک لیزر موهای زائد به هیچ عنوان به معنای کیفیت بالای آن نبوده و بر خلاف تصور بیشتر مردم قیمت های باید منطقی و مناسب باشد. سعی کنید هنگام انتخاب یک مرکز معتبر به نکته قیمت ها توجه کافی داشته باشید.

هزینه ها در کلینیک لیزر موهای زائد

یک کلینیک لیزر موهای زائد دارای هزینه های خاص خود بوده و در بسیاری از مواقع این هزینه در تعیین قیمت هر جلسه لیزر تاثیرگذار می باشند. عواملی که بر قیمت لیزر درمانی تاثیر دارند به شرح زیر هستند:

 1. تعویض لوازم مصرفی: بسیاری از لوازم در کلینیک لیزر موهای زائد مصرفی هستند. برای مثال تمام دستگاه های لیزر کارتریج یا شات های محدود دارند. دستگاه های لیزر پس از مدتی استفاده و شلیک تعداد مشخصی پرتو لیزری نیاز به تعویض کارتریج داشته و باید هزینه ای برای تعویض آن پرداخت شود. این هزینه تنها یکی از هزینه های مصرفی یک کلینیک می باشد.
 2. تعمیر دستگاه ها: بدون شک هر دستگاهی پس از مدتی استفاده نیازمند تعمیر و یا حتی بازبینی است. یکی از هزینه های کلینیک لیزر موهای زائد مربوط به تعمیر و یا بازبینی این دستگاه ها توسط نمایندگی ها می باشد. تمام کلینیک ها بر این موضوع واقف بوده و هزینه هایی را برای آگاهی از عملکرد صحیح دستگاه ها به صورت ماهیانه پرداخت می کنند.
 3. دستمزد پزشکان و متخصصین: مسلما یک مرکز حرفه ای با پزشکان و متخصصین ماهر دارای هزینه های بیشتر نسبت به یک کلینیک لیزر موهای زائد معمولی می باشد. زمانی که شما در مرکز خود از پزشکان با تجربه و مهارت بالا استفاده می کنید باید هزینه های بیشتری را برای دستمزد ماهیانه به آن ها پرداخت کنید.

هزینه ها در کلینیک لیزر موهای زائد

نکات مهم در انتخاب کلینیک لیزر موهای زائد

پیش از آن که به انتخاب یک کلینیک لیزر موهای زائد بپردازید باید به نکاتی توجه داشته باشید. توجه به این نکات باعث می شود تا در انتخاب یک مرکز حرفه ای موفق عمل کرده و در نتیجه از لیزر درمانی خود نهایت رضایت را داشته باشید:

 • یکی از مهم ترین نکات در انتخاب یک کلینیک لیزر موهای زائد برخورد پرسنل و کادر درمان می باشد. سعی کنید به مرکزی مراجعه کنید که برخورد پرسنل آن حرفه ای و با احترام باشند.
 • زمان بندی درست جلسات لیزر یکی دیگر از نکات مهم درباره کلینیک لیزر موهای زائد است. در بسیاری از مراکز زمان بندی لیزر درست انجام نشده و شما در مرکز معطل می شوید. توجه داشته باشید که مرکز مورد نظر در این خصوص درست عمل کند.
 • توجه داشته باشید که پیش از تعیین جلسات لیزر باید یک ناحیه از بدن شما در کلینیک لیزر موهای زائد با دستگاه لیزر امتحان شود تا پزشک از عدم حساسیت شما نسبت به اشعه لیزر اطمینان حاصل کند.
 • در یک کلینیک لیزر موهای زائد باید انواع دستگاه ها و خدمات برای مراجعین فراهم باشد تا بتوانند حق انتخاب داشته باشند. همچنین یک مرکز باید زمان های مختلفی را برای انجام جلسات لیزر داشته باشد.
 • پاسخگو بودن پرسنل و کادر یک کلینیک لیزر موهای زائد نسبت به سوالات مراجعین از اهمیت بسیار بالایی برخودار است و این موضوع باعث می شود تا نظم کلینیک برقرار شده و عدم پاسخگویی ممکن است مراجعین را نسبت به مرکز بدبین کند.
 • یک کلینیک لیزر موهای زائد خوب باید پزشکان متعهد نسبت به سلامت بیمار داشته باشد. در صورتی که یک مرکز به بیماران خود اهمیت ندهد انتخاب خوبی برای انجام لیزر نمی باشد.

بهترین لیزر موهای زائد

همانطور که به خوبی می دانید موهای زائد به موهای اضافی رو بدن گفته می شود که باعث ایجاد مشکلات زیادی مانند التهاب پوستی، فولیکولیست کاذب و… می شوند. بسیاری از مردم تصور می کنند موهای ناحیه های خاصی از بدن موهای زائد هستند اما باید بدانید موهای تمام بدن می توانند جزء موهای زائد محسوب شوند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی روش های بی نظیری برای حذف موهای زائد ایجاد شده است که یکی از بهترین آن ها لیزر است. همانطور که می دانید لیزر موهای زائد امروزه طرفدارهای زیادی داشته و بیشتر مردم به استفاده از این روش روی آورده اند. در ادامه مطلب به توضیحاتی درباره بهترین لیزر موهای زائد خواهیم پرداخت.

بهترین لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد از روش های امن و بی خطر برای زیباسازی است که به با هدف گرفتن فولیکول ها موهای زائد شما را برای همیشه از بین می برد. این روزها با پیشرفت تکنولوژی فناوری های بی نظیری در لیزر ایجاد شده است که هرکدام از آن دارای ویژگی های خاص خود است. اما یکی از سوالات مردم در این باره این است که بهترین لیزر موهای زائد چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت بهترین لیزر یک دروغ است که برای تبلیغات استفاده می شود و در بین فناوری های مختلف لیزر بهترینی وجود ندارد. هر کدام از فناوری های لیزر دارای مزایا و معایب مختص به خود بوده و نسبت به رنگ پوست افراد مورد استفاده قرار می گیرند. برای مثال لیزر الکساندریت سرعت بالایی داشته و بسیار کارآمد است اما برای پوست های تیره تاثیر خوبی ندارد. بنابراین بهترین لیزر باید بر اساس رنگ پوست شما انتخاب شود و هیچ دستگاهی به دستگاه دیگر ارجحیت ندارد.

بهترین فناوری های لیزر موهای زائد

پس از آن که متوجه شدید بهترین لیزر موهای زائد اشتباه است، نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که فناوری لیزر با دستگاه متفاوت است. بسیاری از مردم به اشتباه فناوری را همان دستگاه لیزر می دانند اما باید بدانید که فناوری لیزر به دسته تقسیم می شود در صورتی که دستگاه های لیزر بسیاری در بازار موجود است. دستگاه های لیزر هر کدام بر پایه یکی از فناوری های لیزر ساخته می شوند. برای مثال دستگاه الکساندریت بر پایه فناوری لیزر الکساندریت ساخته شده است. تا امروز فناوری های مختلفی برای لیزر ایجاد شده است اما 4 فناوری از بهترین فناوری های لیزر برای رفع موهای زائد می باشند که در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت.

4 فناوری مهم در بهترین لیزر موهای زائد به شرح زیر می باشند:

 1. فناوری IPL: این فناوری در واقع لیزر نیست و از پرتوهای نوری با انرژی بالا استفاده می کند. این فناوری بهترین لیزر موهای زائد برای استفاده در خانه و سالن های آرایشی می باشد. البته باید گفت که برخی از دستگاه های ساخته شده بر پایه این فناوری در مراکز بزرگ لیزر مورد استفاده قرار می گیرد اما معمولا دستگاه های مبتنی بر IPL کوچک و قابل حمل هستند و در درمان های خانگی کاربرد بسیار زیادی دارند.
 2. فناوری الکساندریت: یکی از بهترین لیزر موهای زائد از نظر کارشناسان لیزر الکساندریت است. این فناوری بسیار حرفه و سریع بوده و می تواند تمام بدن را در زمان کمتر از یک ساعت لیزر کند. البته باید در نظر داشته باشید که این لیزر که دارای طول موج 755 نانومتر است بهترین اشعه برای پوست های سفید و موهای نازک و روشن می باشد. دستگاه هایی که مبتنی بر این تکنولوژی و فناوری ساخته می شوند از پرکاربردترین دستگاه های مراکز و کلینیک های لیزر هستند. بیش از 20 سال است که این فناوری در ساخت دستگاه های لیزر استفاده می شود.
 3. فناوری دیود: این فناوری را از فناوری های بی نظیر لیزر است که دارای کاربرد های بسیاری برای رفع موهای زائد است. لیزر دیود را می توان بهترین لیزر موهای زائد برای پوست های سبزه دانست به طوری که بیشتر مراکز لیزر درمانی از دستگاه های مبتنی بر این فناوری استفاده می کنند. البته دستگاه هایی که بر اساس فناوری دیود ساخته می شوند به علت تابش های بی وقفه و کوتاه معمولا درد بیشتری نسبت به دیگر دستگاه ها داشته و به همین دلیل با استقبال کمتری روبرو شده اند. اما با این وجود نمی توان از تاثیرات این فناوری لیزر چشم پوشی کرد.
 4. فناوری ان دی یانگ: برای کسانی که پوست های تیره ای دارند فناوری های الکساندریت و دیود کم تاثیر و پرخطر است. بهترین لیزر موهای زائد برای این افراد فناوری ان دی یانگ می باشد. این فناوری بی نظیر می تواند روی پوست های بسیار تیره تاثیرگذاری زیادی داشته باشد و باعث از بین رفتن 90 درصد موهای زائد بدن در این افراد شود. همه روزه دستگاه های مختلفی مبتنی بر این لیزر بی نظیر ساخته می شود. البته لیزرهای دیگر مانند لیزر دکا با ترکیب فناوری ان دی یانگ و الکساندریت دارای انعطاف زیادی بوده و متقاضیان بیشتری نیز دارد. دستگاه دکا را می توان یکی از بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد دانست.

بهترین فناوری های لیزر موهای زائد

بهترین لیزر موهای زائد؛ سه طول موج

پس از توضیحاتی که درباره بهترین لیزر موهای زائد داده شد باید به معرفی سه طول موج معروف لیزر بپردازیم. لیزرها دارای طول موج مشخصی هستند که ویژگی های آن ها را این طول موج ها مشخص می کنند:

 • طول موج فناوری Alex که دستگاه الکساندریت بر اساس آن ساخته شده است 755 نانومتر می باشد. این لیزر می تواند انرژی زیادی را به سرعت بسیار بالا به پوست منتقل کند و در لیزر موهای زائد تاثیر بسیار زیادی دارد.
 • فناوری Speed که دستگاه دیود بر اساس آن ساخته شده است طول موج 810 نانومتر دارد. این لیزر دارای نفوذ به پوست زیادی در بین اشعه ها می باشد که تاثیر بسیار زیادی روی از بین بردن فولیکول های مو می گذارد.
 • طول موج فناوری YAG که دستگاه ان دی یانگ بر اساس آن ساخته شده است 1064 نانومتر است. اگر به دنبال بیشترین نفوذ به پوست در بین اشعه های مختلف دارید می توانید از این تکنولوژی استفاده کنید.

دستگاه کندلا

یک مرکز لیزر موهای زائد علاوه بر پزشکان متخصص باید دستگاه های حرفه ای نیز داشته باشد. همانطور که در بالا اشاره کردیم دستگاه های لیزر بر اساس تکنولوژی های مختلف لیزر و طول موج آن ها ساخته می شوند. در گذشته شرکت های کمی به تولید این دستگاه ها می پرداختند اما امروزه مدل های مختلفی از این دستگاه ها در بازار موجود است و شما می توانید برای خریداری آن ها اقدام نمایید. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که تعداد کمی از این مدل دستگاه ها دارای اعتبار و کیفیت بالا هستند که یکی از آن ها دستگاه کندلا می باشد. ما در این مقاله قصد داریم به توضیح دستگاه های مختلف لیزر و به خصوص کندلا بپردازیم.

 معرفی انواع دستگاه لیزر

پیش از آن که به معرفی دستگاه کندلا بپردازیم باید توضیحاتی را درباره دستگاه های مختلف لیزر ارائه دهیم.

 • یکی از دستگاه های لیزر دستگاه IPL است که برای پوست های روشن و موها تیره مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه دارای پرتوهایی است که به کمک آن می تواند موهای زائد را از بین ببرد. کاربرد IPL در سالن های آرایشی و ماساژ می باشد و نسبت به دستگاه کندلا بسیار ساده است.
 • لیزر دیود یکی از لیزرهای بسیار قدرتمند است که دارای نفوذ بسیار زیادی به پوست می باشد. کاربرد این دستگاه لیزر برای پوست های سبزه است.  البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که این دستگاه لیزر نسب به دستگاه کندلا برای پوست های ما ایرانی ها خیلی خوب نیست.

 معرفی انواع دستگاه لیزر

 • دستگاه لیزر ان دی یانگ از دستگاه های بسیار حرفه ای و پرکاربرد است که برای پوست های تیره به کار می رود. این دستگاه با طول موج 1000 نانومتر بیشترین نفوذ را به پوست داشته و و برای تخریب فولیکول های مو بسیار مناسب است.
 • دستگاه های لیزر ICE Platina Plus و ICE Platinum از دستگاه های بسیار حرفه ای در مراکز لیزر هستند که بازدهی بسیار بیشتری نسبت به دستگاه های دیگر لیزر دارند. این دو دستگاه از ترکیب سه فناوری Alex، Speed، YAG به صورت همزمان استفاده می کند و قدرت تخریب فولیکول ها در این دستگاه ها بسیار بالا می باشد.
 • دستگاه الکساندریت یکی از بهترین دستگاه ها و پرکاربردترین آن ها در کلینیک ها می باشد که قدرت و میزان تاثیرگذاری آن برای پوست های روشن بسیار بالا می باشد. این دستگاه که در حال حاضر از بهترین دستگاه های لیزر دنیا می باشد طول موج 755 دارد و همچنین دارای سیستم خنک کننده بسیار پیشرفته ای است.

یکی از معروف ترین دستگاه های الکساندریت دستگاه کندلا می باشد که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

مقایسه دستگاه های ICE Platina Plus ، ICE Platinum  با دستگاه کندلا

هر یک از دستگاه های لیزر دارای مزایای خاص خود هستند و همانطور که پیش از این گفته شد انتخاب بهترین دستگاه لیزر در بین آن ها کار بسیار اشتباهی است اما می توان آن ها را باهم مقایسه کرد. مقایسه دستگاه های ICE Platina Plus ، ICE Platinum  با دستگاه کندلا به شرح زیر می باشد:

 • دستگاه های ICE Platina Plus ، ICE Platinum دارای سه طول موج مختلف هستند که موهای زائد را در سریع ترین حالت ممکن از بین می برند اما دستگاه کندلا به علت داشتن یک طول موج دارای تمرکز بیشتری بوده در پرتاب انرژی در یک نقطه بوده و می تواند به جهت یکسان حرکت کند.
 • دستگاه های ICE Platina Plus ، ICE Platinum و دستگاه کندلا دارای قابلیت تنظیم انرژی و طول موج اشعه بوده و به همین دلیل تا به امروز در هیچ کدام آسیب های جدی پوستی گزارش نشده است.
 • با دستگاه کندلا می توانید موهای زائد درجه های پوستی 1 تا 3 را به طور کامل از بین ببرید.
 • تعداد جلسات لیزر درمانی با دستگاه های ICE Platina Plus ، ICE Platinum به علت عمق نفوذ بیشتر تقریبا 5 تا 6 جلسه بوده در صورتی که تعداد جلسات با دستگاه کندلا تقریبا بین 6 تا 8 جلسه می باشد.

مقایسه دستگاه های ICE Platina Plus ، ICE Platinum  با دستگاه کندلا

مقایسه دستگاه کندلا با دیگر دستگاه های لیزر

دستگاه الکساندریت از با کیفیت ترین دستگاه های لیزر موجود در بازار است که در بین مدل های آن، دستگاه کندلا را می توان از بهترین ها دانست. این دستگاه به راحتی با دستگاه های دیگر قابل مقایسه است:

 • دستگاه IPL به علت استفاده از فلش لامپ دامنه بیشتری از پوست را تحریک کرده و آسیب های بیشتری نسبت به دستگاه کندلا دارد. با این که هزینه های IPL کمتر است اما در بلند مدت استفاده از الکساندریت بهتر و به صرفه تر می باشد.
 • سرعت دستگاه کندلا نسبت به دستگاه IPL بسیار بالا بوده و به همین دلیل در تعداد جلسات بسیار کمتری می توان به نتیجه رسید.
 • موهای نازک و روشن به راحتی به کمک دستگاه کندلا از بین می روند. البته ممکن است تعداد جلسات برای موهای کرکی افزایش یابد اما مطمئن باشید پس از مدتی آن ها نیز از بین می روند. در صورتی که دستگاه دیود برای حدف موهای زائد روشن تقریبا بدون استفاده است.
 • دستگاه کندلا با طول موج 755 نانومتر به صورت کامل ملانین موهی زائد را هدف گرفته و در نتیجه می تواند به راحتی فولیکول آن ها را تخریب کند. این دستگاه می تواند بسیار وسیع تر از IPL عمل کرده و تقریبا تمام بدن را در کمتر از یک ساعت لیزر کند.

ویژگی های دستگاه کندلا

در بین مدل های الکساندریت بیشتر مراکز لیزر از دستگاه کندلا استفاده می کنند. یکی از دلایل استفاده از این دستگاه به صرفه بودن آن است که در نتیجه باعث می شود تا مراجعین هزینه معقول تری را برای از بین بردن موهای زائد خود پرداخت کنند. البته یکی از ویژگی های بی نظیر این دستگاه مقاوم بودن آن است که باعث افزایش طول عمر آن نیز می شود. سیستم خنک کننده این دستگاه باعث می شود تا لیزر برای شما در کم درد ترین حالت ممکن انجام شود و طول موج مخصوص آن می تواند با دقت و سرعت زیاد تمامی فولیکول ها را از بین ببرد. میزان تاثیرگذاری این دستگاه نسبت به دستگاه های دیگر بیشتر بوده و همین دلیل محبوبیت آن می باشد.

ویژگی های دستگاه کندلا

سوالات متداول درخصوص لیزر موهای زائد

 

آیا می توانیم موهای زائد را برای همیشه با لیزر حذف کنیم؟

پاسخ این سوال خیر است. لیزر موهای زائد با گرم کردن فولیکول های مو برای جلوگیری از رشد موهای جدید عمل می کند.اگرچه این روش اغلب به عنوان رئش از بین بردن “دائمی” موهای زائد معرفی می شود، اما لیزر درمانی فقط تعداد موهای ناخواسته را در یک منطقه خاص کاهش می دهد. در نتیجه باید گفت که نمی توانید برای همیشه و به طور کامل از شر موهای زائد خلاص شوید.

لیزر موهای زائد چقدر دردناک است؟

در بیشتر موارد، لیزر موهای زائد کمترین درد را ایجاد می کند ، به خصوص زمانی که آن را با سایر روش های درمانی مانند اپیلاسیون مقایسه کنید. بسیاری از بیماران اظهار می‌کنند که درد لیزر بسیار قابل تحمل تر از روش هایی مانند اپلاسیون است. البته، ناحیه ای که لیزر می شود و آستانه تحمل شما، میزان درد مرتبط با لیزر موهای زائد را تعیین می کند.اگر پوست حساسی دارید یا تحمل درد و سوزش حاصل از لیزر برای شما غیرقابل تحمل است می توانید از پمادهای بی حس کننده پیش از لیزر استفاده کنید.

آیا موها بعد از لیزر رشد می کنند؟

موهایی که با لیزر آسیب دیده اند معمولاً دوباره رشد نمی کنند ، اگرچه رشد مجدد موی جدید در نواحی مختلف امکان پذیر است. موها پس از لیزر موهای زائد کندتر رشد نمی کنند. با این حال، با هر مرحله رشد متوالی، فولیکول های قابل توجه کمتری در ناحیه لیرز شده خواهید داشت.همچنین باید بدانید که موهای لیزر شده پس از رشد مجدد ضعیف تر و نازک تر خواهند شد.

لیزر موهای زائد چقدر دوام دارد؟

لیزر موهای زائد معمولاً دائمی نیست، اما ممکن است  برای طولانی مدت موثر باشد. برخی از افراد گزارش می دهند که پس از 10 سال یا بیشتر ، هیچ مویی برنمی گردد . برخی دیگر زودتر رشد مجدد را تجربه می کنند و برای جلوگیری از موهای ناخواسته به درمان های موقتی تکیه می کنند.

آیا 3 جلسه برای لیزر موهای زائد کافی است؟

یکی از سوالات رایج مردم این است که چند جلسه لیزر برای از بین بردن موهای زائد برای همیشه لازم است؟ پاسخ  این سوال به میزان رشد موی بدن شماٰ جنس موهای شما و رنگ پوست و موی شما بستگی دارد، اما معمولا 3 جلسه درمان برای عموم افراد جواب نمی دهد و ممعمولا بیشتر افراد می توانند درمان اولیه خود را در عرض حداقل  4تا 6 جلسه به پایان برسانند.به طور کلی 8 جلسه لیزر برای جواب گیری کامل عموم افراد کافی خواهد بود.

آیا 3 جلسه برای لیزر موهای زائد کافی است؟
آیا 3 جلسه برای لیزر موهای زائد کافی است؟

آیا لیزر بهتر از اپیلاسیون است؟

وقتی صحبت از از بین بردن موهای زائد می شود، لیزر درمانی بهترین روش است. این یک راه حل طولانی مدت است که درد بسیار کمتری را نسبت به اپیلاسیون دارد. اگر مستعد رشد موهای زائد هستید، این تنها روشی است که باید انتخاب کنید، زیرا فولیکول مو را کاملا از بین می برد.

اگر قبل از لیزر موهای زائد اصلاح نکنید چه اتفاقی می افتد؟

اگر قبل از جلسه لیزر نواحی مورد لیرز را اصلاح نکنید، لیزر موها را سوزانده و در نتیجه باعث سوختگی پوست شما می شود . علاوه بر این، اگر موها به درستی تراشیده نشده باشند، درمان به اندازه کافی موثر نخواهد بود و ممکن است منجر به رشد مجدد و موقتی موها در لایه بالایی پوست شما شود.

آیا لیزر موهای زائد عوارض دارد؟

تجربه ناراحتی موقت پوست، تورم و قرمزی در نواحی آسیب ‌دیده، تعداد تحریک شدن پوست و مواردی از این دست از عوارض رایج لیزر هستند که ممکن است بعد از درمان آن ها را تجربه کنید. با این حال، این علائم تحریک به احتمال زیاد پس از چند ساعت از درمان ناپدید می شوند.به منظور جلوگیری از این مشکلات نیز می توانید از پمادهای درمان التهاب پوست مانند پماد زینک استفاده کنید.

آیا می توانم بعد از لیزر موهای زائد اصلاح کنم؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که بلافاصله پس از لیزر  موهای زائد خود، نیازی به اصلاح ناحیه تحت درمان ندارید . اگر چند روز بعد موهای زائد را مشاهده کردید، می توانید آن ناحیه را اصلاح کنید. لیزر موهای زائد به جلسات متعدد نیاز دارد تا لیزر موهای زائد شما را از بین ببرد. به علت آسیب دیدگی پوست پس از لیزر توصیه می شود آن قسمت را شیو نکنید و با لیف نشویید.

آیا می توان درست قبل از لیزر موهای زائد اصلاح کرد؟

هنگامی که برای لیزر موهای زائد آماده می شوید، مطمئن شوید که شب قبل یا صبح درمان خود را اصلاح کرده اید . دلیل این احتیاط این است که شما می خواهید تا حد امکان موهای زائد را حذف کنید تا انرژی لیزر را جذب نکند و باعث آسیب رسیدن به پوست شما نشود.

آیا می توان درست قبل از لیزر موهای زائد اصلاح کرد؟

بعد از لیزر موهای زائد چه کارهایی را نمی توان انجام داد؟

دانستن نحوه مراقبت از پوست پس از لیزر موهای زائد برای کاهش عوارض جانبی بسیار مهم است، اما همچنین باید بدانید که چه کارهایی را پس از انجام لیزر انجام ندهید.

 • پس لیزر پوست خود برنزه نکنید و آفتاب نگیرید این موضوع ممکن است خطر هیپوپیگمانتاسیون (لکه های روشن) و همچنین سوختگی را افزایش دهد.
 • از لوسیون های برنزه کننده استفاده نکنید. اگرچه این محصولات به ظاهر بی ضرر هستند، اما می توانند برای پوستی که به تازگی تحت لیزر درمانی قرار گرفته است، تحریک کننده باشد. ممکن است سوختگی و تاول را روی پوست خود تجربه کنید.
 • از استفاده از لوسیون های حاوی عطر یا عطر در ناحیه درمان خودداری کنید. اینها ممکن است باعث قرمزی یا تغییر رنگ و تحریک پوست شوند.
 • اگر ناحیه تحت لیزر زیر بغل شماست بعد از لیزر از دئودورانت به زیر بغل استفاده نکنید. این محصولات همچنین ممکن است باعث تحریک پوست شوند.
 • حداقل برای چند روز از اسکراب بدن خودداری کنید ، زیرا می تواند پوست شما را تحریک کند.

آیا می توان بعد از لیزر موهای زائد حمام کرد؟

پس از لیزر موهای زائد، باید به مدت 48 ساعت از حمام و دوش آب گرم خودداری کنید تا از تحریک شدن پوست خود جلوگیری کنید. همچنین باید حداقل 10 روز پس از درمان از لایه برداری نواحی لیزر شده خودداری کنید.

آیا می توانم بعد از لیزر موهای زائد از مرطوب کننده استفاده کنم؟

کنید بعد از جلسه درمان به صورت خود مرطوب کننده بزنید. این می تواند به کاهش قرمزی و حفظ سلامت پوست در بین درمان های لیزر موهای زائد کمک کند. با این حال، نیازی به استفاده از لوسیون ضد باکتری ندارید، زیرا احتمالاً منجر به خشکی می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.