جوانسازی

تزریق زیبایی

دپارتمان کاشت

هایفوتراپی

لیزر مو زائد

مراقبت جوانسازی

مراقبت تزریق

مراقبت کاشت

مزوتراپی مو

مزوتراپی چست؟ معرفی انواع مزوتراپی و ویژگی های آن

مشکل ریزش مو و ابرو، ایجاد چین و چروک روی پوست، جای لک و جوش و…از معضلات و مشکلات رایج در زندگی انسان هستند که دلایل متفاوتی دارند. برای مثال مشکل ریزش مو سالهاست که در جوامع مختلف بشری وجود دارد و از زمان گذشته تا امروز روش های مختلفی برای جلوگیری از ریزش مو ابداع شده است که هر یک از آن ها دارای تاثیرات خاص خود هستند. بیشتر انسان ها به دلایل ژنتیکی دچار مشکل ریزش مو می شوند اما دلایلی مانند بیماری و مصرف دارو نیز می توان تاثیر بسیاری در ریزش مو داشته باشند. البته باید بدانید که هنوز اطلاعات دقیقی از مکانیزم ریزش مو بدست نیامده است. علاوه بر ریزش موی سر مشکلاتی مانند ریزش ابرو و جای زخم و آکنه روی پوست صورت از مشکلات بسیار آزار دهنده برای هر انسانی است. اما با رشد علم و تکنولوژی در چند دهه اخیر روش های درمانی به وجود آمدند که می توانند این قبیل مشکلات انسان را بهبود ببخشند. روش مزوتراپی که یکی از شیوه های درمانی مدرن است به از بین بردن مشکلاتی مانند ریزش مو و ابرو، چین و چروک و سیاهی پوست، جای زخم و آکنه و… کمک می کند. به همین منظور ما در این مقاله قصد داریم درباره مزوتراپی انواع و روش های آن و مهم ترین اثرات و ویژگی های این روش توضیحاتی را ارائه دهیم. پس برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تا انتهای این مطلب در سایت کلینک تخصصی پوست و مو بهدیس همراه باشید.

مزوتراپی مو چیست؟

مشکل ریزش مو از مشکلات همیشگی در زندگی انسان است که روش های متفاوتی برای درمان آن ابداع شده است. یکی از این روش ها مزوتراپی مو می باشد که امروزه بسیار بیشتر از گذشته مورد استفاده قرار می گیرد و بسیاری از افراد به آن روی آورده اند. مزوتراپی در واقع به طیف وسیعی از تزریقات دارو با تهاجم بسیار کم گفته می شود. این روش درمانی با تزریق مواد تقویتی مانند عصاره‌های گیاهی، داروهای مختلف، ویتامین‌ها، آنزیم‌ها و هورمون‌ها به پوست سر باعث جلوگیری از ریزش مو شده و به تحریک رشد موها می پردازد. مزوتراپی از ترکیب دو واژه مزو به معنی میانی و تراپی به معنی درمان تشکیل شده است.

همانطور که گفته شد مزو به معنای میان است که در مزوتراپی مو دارای معنی متفاوتی است. معنی واژه Meso به سلول های بنیادی دوران جنینی باز می گردد. سه لایه از سلول های اولیه انسان در دوران جنینی و زمانی که بدن هنوز شکل نگرفته است تشکیل می شود. این سه لایه که اکتودرم، مزودرم و اندودرم نام دارند هر کدام بخش های مختلف بدن انسان را تشکیل می دهند. لایه میانی پوست انسان را سلول های بنیادی مزودرم تشکیل می دهند. بنابراین در مزوتراپی لایه میانی پوست سر هدف قرار گرفته شده و تزریق داروها و مواد تقویتی به این لایه انجام می شود.

پوست انسان از سه لایه اپیدرم، درم و هیپودرم تشکیل شده است. لایه اپیدرم پوست همان سطح پوست بوده که دارای کمتر از یک میلیمتر ضخامت می باشد. سطح اپیدرم از سلول های مرده تشکیل شده که به صورت مدام با سلول های زنده تعویض می شوند و به تدریج از پوست می ریزند. لایه درم همان لایه میانی پوست است که از بافت های کلاژن، الاستین و هیالورونیک اسید تشکیل شده است. این لایه از پوست باعث انعطاف پذیری آن بوده و یکی از مهم ترین اجزای مو (فولیکول مو) در این لایه قرار گرفته است. هر فولیکول دارای 20 سلول مختلف است که یک یا چند پیاز مو در آن وجود دارد. در مزوتراپی مو متخصصین لایه درم مورد هدف قرار گرفته و با تزریق مواد به صورت مستقیم به پیاز مو باعث جلوگیری از ریزش و تحریک رشد موها می شوند.

مزوتراپی مو چیست؟

تاریخچه مزوتراپی مو

در قرن 12 میلادی پزشک فرانسوی دربار پادشاهی فرانسه به نام آمبروز پاره در مورد درمان ریزش مو نظریاتی را مطرح می کند که یکی از آن شباهت بسیار زیادی به مزوتراپی امروز دارد. این پزشک توصیه می کند در صورتی که ریزش مو به دلیل تغذیه نامناسب است، باید به پارچه ای تمیز برگ انجیر و پیاز خام مالیده شود. سپس به محل طاسی سوزن زده و محلولی از عصاره ها را روی آن بمالید. در سال 1952 پزشکی فرانسوی به نام میچل پیستور برای اولین بار مزوتراپی را به روش امروزی به جهان معرفی کرد. او با روش تزریق وریدی داروی پروکائین به درمان آسم می پرداخت اما پس از مدتی متوجه شد که ریزش موی بیماران نیز درمان شده است. پس از گذشت چندین سال این روش امروزه به نام مزوتراپی مو در بسیاری از کلینیک های زیبایی در حال انجام می باشد.

مزوتراپی مو و درمان آلوپسی

یکی از روش های درمانی موثر برای درمان ریزش مو با الگوی مردانه و زنانه روش مزوتراپی مو  می باشد که امروزه توسط بسیاری از پزشکان تجویز می شود. همچنین این روش درمانی را می توان به عنوان یک روش درمانی پشتیبان یا مکمل، همزمان با دیگر روش های درمانی ریزش مو استفاده کرد. بیشتر کسانی که به استفاده از مزوتراپی برای درمان روی می آورند از مایندوکسیدیل و قرص فیناستراید استفاده می کنند و در مزوتراپی به دنبال نتیجه های بهتر می باشند. در زمان گذشته به بیماری ریزش مو با الگوی مردانه یا زنانه آلوپسی آندروژنی گفته می شد و پزشکان تصور می کردند که هورمون هایی مانند تستسترون باعث ریزش مو می شوند. اما امروزه پزشکان به این نتیجه رسیده اند که علاوه بر هورمون ها عوامل محیطی و ژنتیکی نیز تاثیر بسیار زیادی روی ریزش مو دارد. بنابراین روش مزوتراپی مو می تواند یکی از روش ها موثر برای درمان ریزش مو کنار داروهای مایندوکسیدیل و قرص فیناستراید باشد.

بهترین کاندیدا برای مزوتراپی مو

مزوتراپی مو را می توان بهترین روش برای درمان ریزش مو دانست که میزان اثربخشی آن بسیار زیاد می باشد. بهترین کاندیدا برای این روش درمان به شرح زیر می باشد:

 • اگر موهای شما به دلیل استرس فیزیکی و روانی دچار ریزش شده است می توانید از مزوتراپی مو بهره ببرید. این روش برای درمان بیماری تلوژن افلوویوم بسیار مناسب است. این بیماری ریزش مو به دلیل استرس می باشد که بیشتر در زمان بعد از بارداری مشاهده می شود.
 • در صورتی که ساقه موهای شما دچار آسیب دیدگی شده است می توانید از روش از مزوتراپی مو استفاده کنید. این روش درمانی در افزایش موها و حفظ سلامت فولیکول ها بسیار موثر است.
 • بیماری آلوپسی آره آتا یک بیماری رایج در بین افرادی است که دچار استرس های شدید و مشکلات اعصاب هستند. در این بیماری مقداری از موهای سر به صورت سکه ای شروع به ریزش می کند. روش مزوتراپی مو در صورت حاد نبودن مشکل ریزش موی سکه ای می تواند درمان بسیار مناسبی برای این بیماری باشد.
 • در صورتی که سرعت رشد موهای شما کاهش پیدا کرده است و از این موضوع احساس نارضایتی دارید می توانید از روش مزوتراپی مو استفاده نمایید.

بهترین کاندیدا برای مزوتراپی مو

مزوتراپی مو برای چه کسانی موثر نیست؟

با توجه به توضیحاتی که داده شد ممکن است با این سوال روبرو شوید که مزوتراپی مو برای چه افرادی مناسب نیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت در صورتی که دچار مشکلات زیر هستید بهتر است از روش مزوتراپی برای جلوگیری از ریزش موهای خود استفاده نکنید:

 • اگر ریزش موهای شما به دلیل بیماری های زمینه ای مانند سفلیس باشد.
 • اگر مبتلا به بیماری هایی مانند هپاتیت، دیابت، ایدز و… هستید.
 • در صورت مصرف داروهای خاص مانند شیمی درمانی هستید بهتر است از پس از اتمام درمان خود از روش مزوتراپی مو استفاده کنید.
 • در مردان بالای 40 سال که مبتلا به طاسی های آندروژنی هستند نتایج کمرنگ تر است.
 • خانم های بالای 60 سال که مبتلا به طاسی های آندروژنی هستند.
 • اگر به دلایل ژنتیکی جنس موی خوبی ندارید.
 • خانم های باردار

مزایا و اثرات مزوتراپی مو

در میان روش های مختلف جلوگیری از ریزش مو روش مزوتراپی مو یکی از بهترین روش ها محسوب می شود که دارای مزایای زیر می باشد:

 • در بسیاری از محلول های مزوتراپی مو داروهایی وجود دارد که باعث بهبود جریان خود در بافت مورد نظر می شود.
 • در این روش بی نظیر درمان ریزش مو، غذای بافت پوست و فولیکول های به آن تزریق می شود و ویتامین ها، آمینواسیدها و مواد معدنی مورد نیاز مو تامین می شود.
 • در این روش درمانی میزان ترشح چربی پوست تنظیم شده و ترشح غدد سباسه کنترل می شود.
 • این روش درمانی برای کاشت مو بسیار مناسب بوده و می توان پیش از کاشت برای بهبود خونرسانی سر، بلافاصله پس از کاشت برای درمان ورم و مدتی پس از کاشت برای التیام زخم ها و تقویت گرافت ها از مزوتراپی مو استفاده کرد.

مزایا و اثرات مزوتراپی مو

مزوتراپی صورت

جوانسازی پوست و ترمیم آن یکی از مهم ترین دغدغه های انسان امروز می باشد. موضوع جوانسازی پوست شاید در زمان گذشته موضوع مهمی نبود اما این روزها بیشتر مردم در سنین بالا به دنبال از بین بردن چین و چروک های صورت خود هستند. یکی از مهم ترین مسائل در جوانسازی پوست صورت توجه به تغذیه پوست است. با توجه به این که امروزه محصولات مراقبتی زیادی برای پوست تولیده شده است اما این محصولات در تامین کامل تغذیه پوست موفق نیستند. یکی از بهترین روش ها برای جوانسازی پوست روش مزوتراپی صورت است که تکنیکی خاص برای حفظ شادابی پوست صورت محسوب می شود.

همانطور که گفته شد کلمه مزوتراپی از مزودرم لایه ای پوست گرفته شده است. این روش درمانی که اولین بار در سال 1952 مطرح شد با تزریق مستقیم مواد مورد نیاز پوست به لایه میانی آن باعث شادابی و جوانسازی پوست صورت می شود. روش مزوتراپی صورت یک تکنیک درمانی خاص است که در آن ویتامین‌ها، آنزیم‌ها، هورمون‌ها و عصاره‌های گیاهی به لایه میانی پوست به منظور جوانسازی صورت و سفت شدن چربی های آن به لایه میانی پوست تزریق می شود. در این روش مواد مغذی مورد نیاز پوست صورت با سوزن های ظریفی به لایه درم پوست تزریق شده و مشکلات گردش خون را در نواحی مورد نظر برطرف می کنند.

نحوه مزوتراپی صورت

پس از توضیحاتی که درباره مزوتراپی صورت داده شد باید درباره فرآیند این روش درمانی اطلاعاتی را بدست آورید. در این روش برای تزریق مواد مورد نیاز پوست از سوزن های کوتاه مخصوصی استفاده می شود. البته در مواردی از اسلحه مکانیکی برای تزریق استفاده می شود که باعث افزایش سرعت در فرآیند می شود. توجه داشته باشید که استفاده از مواد بی حس کننده در این روش کاملا به نظر پزشک بستگی دارد.

نحوه مزوتراپی صورت

در روش مزوتراپی صورت پزشک با توجه به نیازهای پوستی شما حجم مواد تزریق را آماده کرده و سپس مشخص می کند تا این مواد در چه عمقی از پوست تزریق شوند. مواد مورد نیاز پوست معمولا در عمق 1 تا 4 میلیمتری پوست تزریق می شوند. برای آن که نتیجه مطلوبی از مزوتراپی خود دریافت کنید بهتر است بین 3 تا 5 جلسه به مراکز مزوتراپی مراجعه کنید. فاصله زمانی هر جلسه بین 7 تا 10 روز می باشد که در صورت بروز علائم بهبود فواصل بین جلسات به هر دو هفته یکبار تغییر می کند.

عوارض مزوتراپی صورت

همانطور که می دانید هر روش درمانی دارای عوارض و خطرات خاص خود است. روش مزوتراپی صورت نیز با این که یک روش کم تهاجم برای جوانسازی پوست می باشد اما به هرحال عوارض و خطرات خاص خود را به همراه دارد. این خطرات به شرح زیر هستند:

 • این روش درمانی در برخی از مواقع با درد همراه است.
 • در برخی از مواقع هنگام انجام مزوتراپی حساسیت بیمار گزارش شده است.
 • یکی دیگر از عوارض مزوتراپی صورت تورم و خارش پوست بوده که معمولا به قرمزی و کبودی همراه است.
 • یکی از خطراتی که به ندرت در این روش اتفاق می افتد عفونت پوست صورت می باشد.
 • در بعضی از افراد نیز حالت تهوع، ظاهر شدن لکه روی پوست و باقی ماندن جای زخم مشاهده شده است.
 • از عوارض این روش می توان به برجسته شدن محل تزریق اشاره کرد که خوشبختانه مدتی پس از تزریق از بین می رود.
 • البته این عوارض در مزوتراپی صورت به ندرت پیش می آیند و برای جلوگیری یا کاهش آن ها بهتر است در انتخاب پزشک دقت کافی را داشته باشید.

انتظارات بیمار از مزوتراپی صورت

تمام افرادی که مزوتراپی صورت را انجام می دهند انتظارات و سوالاتی را درباره این روش دارند. به طور کلی این روش حدودا 30 دقیقه زمان می برد و به هیچ عنوان دردناک نیست. اگر پوست شما حساس است می توانید از کرم های بی حسی موضعی استفاده نمایید. پس از انجام تزریق ها ممکن است ناحیه تزریق دچار کبودی و تورم شود که نباید از این بابت احساس نگرانی داشته باشید. زیرا این کبودی ها در عرض 24 ساعت برطرف می شوند. پس از مدتی شما با پوستی درخشان تر و مرطوب تر مواجه خواهید شد در اثر تامین مواد مورد نیاز سلول ها، سفت تر شده است. البته برای حفظ نتایج باید یک دوره 6 تا 8 جلسه ای مزوتراپی کنید و در پایان برای حفظ نتایج در طولانی مدت باید سالیانه یک یا دو مرتبه به مراکز مراجعه نمایید.

انتظارات بیمار از مزوتراپی صورت

مزوتراپی صورت چه مزایایی دارد؟

یکی از سوالاتی که بسیاری از مردم دارند این است که مزوتراپی صورت چه مزایایی دارد و پس از انجام این روش چه تاثیرات مثبتی روی پوست صورت ایجاد می شود؟ در پاسخ به این سوال باید گفت مزایای این روش به شرح زیر می باشند:

 1. دریافت غلظت زیادی ویتامین:

  یکی از مزایای مزوتراپی صورت غلظت بالای سرم ها، مواد مغذی پوست و ویتامین هایی است که در اختیار پوست صورت قرار می گیرد. این مواد با قرار گرفتن در لایه میانی پوست به سرعت توسط پوست جذب شده و همین باعث طراوت و تازگی پوست می شود. همانطور که می دانید مهم ترین علت چین و چروک و عدم طراوت پوست نرسیدن مواد مغذی به آن می باشد. بنابراین در این روش شما می توانید پس از مدتی شاهد جوان شدن پوست صورت باشید.

 2. بهترین جایگزین برای جراحی های گران قیمت:

  یکی دیگر از مزایای روش مزوتراپی صورت را می توان به صرفه بودن آن در حین تاثیرگذاری بسیار بالا دانست. این روش کم تهاجمی یک جایگزین بسیار مناسب برای روش هایی است که با تهاجم زیاد مانند جراحی به جوانسازی پوست صورت می پردازند. همچنین جراحی ها می تواند خطرات، عوارض و مشکلات زیادی را برای شما ایجاد کند اما استفاده از مزوتراپی برای جوانسازی پوست یکی از کم خطرترین روش های درمانی می باشد. در این روش که مواد مورد نیاز پوست از طریق سوزن های ظریفی وارد لایه مزودرم پوست می شوند شما با پرداخت کمترین هزینه به پوستی جوان و شاداب دست پیدا خواهید کرد.

 3. برطرف کردن نیازهای پوست:

  پوست انسان دارای نیازهایی است که در صورت برطرف نشدن آن ها مشکلاتی مانند چین و چروک و عدم طراوت برای آن ایجاد می شود. یکی از مزایای روش مزوتراپی صورت برطرف کردن نیازهای پوست صورت است. این روش تاثیر بسیار زیادی در برطرف کردن انواع معضلات پوستی داشته و شما می توانید نتیجه آن را بلافاصله پس از اتمام اولین جلسه مشاهده کنید.

 4. شفاف و روشن شدن پوست:

  یکی از مشکلاتی که برای پوست ایجاد می شود از دست رفتن شفافیت آن است که پس از مدتی این مشکل باعث تیره شدن پوست نیز می شود. همچنین در سنین پیری ممکن است رنگدانه هایی به علت تابیدن نور خورشید روی پوست صورت ایجاد شود که تاثیر زیادی روی زیبایی افراد می گذارد. مزوتراپی صورت یک روش بی نظیر برای بازگردانی شفافیت و روشنی پوست است. با این روش درمانی می توانید تمامی لکه های حاصل تابیدن نور خورشید و جای زخم ها را از بین ببرید و با ایجاد سلول های جدید پوست صورت شما شفاف تر و روشن تر شود.

 5. کمک به آبرسانی پوست:

  یکی از مهم ترین مزایای روش مزوتراپی صورت حفظ رطوبت و کمک به آبرسانی پوست می باشد. همانطور که می دانید آبرسانی و رطوبت پوست از اهمیت بسیار زیادی برخودار بوده و تاثیر زیادی در جوانی دارد. در این روش درمانی شما می توانید به آسانی رطوبت پوست صورت خود را تامین کرده و علاوه بر جلوگیری از پیری پوست، خاصیت ارتجاعی پوست بازمی گردد. بنابراین تمامی چین و چروک ها از بین رفته پوست جوان تر به نظر می رسد.

مزوتراپی صورت چه مزایایی دارد؟

بهبود و مراقبت های پس از جلسه درمان

پس از انجام درمان مزوتراپی صورت معمولا نیازی به استراحت نیست. زیرا این روش زیباسازی پوست از روش های کم تهاجمی است و فرد پس از اتمام جلسه می تواند فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرد. البته گاهی ممکن است فرد به دلیل تورم ناحیه تزریق و احساس درد نیاز به استراحت داشته باشد. بهبودی در این روش درمانی دارای سرعت زیادی بوده و معمولا 2 تا 3 روز پس از انجام مزوتراپی می توانید نتایج را روی پوست صورت خود مشاهده کنید. توجه داشته باشید که مزوتراپی را باید طی چند جلسه انجام دهید تا به نتیجه مطلوب برسید.

پس از انجام مزوتراپی صورت باید مراقبت هایی انجام شود تا از بروز عوارض جلوگیری شود. این مراقبت های به شرح زیر هستند:

 • به هیچ عنوان پس از مزوتراپی از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین استفاده نکنید.
 • پس از اتمام جلسه مزوتراپی به مدت 10 تا 15 ساعت از تماس پوست صورت خود با آب جلوگیری کنید.
 • انجام فعالیت های ورزشی سنگین تا دو روز پس از انجام مزوتراپی ممنوع می باشد.
 • قبل از مزوتراپی از مصرف داروهای ضد التهاب خودداری کنید.
 • مصرف الکل، کافئین و سیگار پس از مزوتراپی به شدت ممنوع می باشد.
 • پس از انجام مزوتراپی به هیچ عنوان پوست صورت خود را لمس نکرده و خارش آن جدا خودداری کنید.

انجام این مراقبت ها پیش از مزوتراپی صورت باعث می شود تا عفونت به حداقل رسیده و پوست صورت در زمان کوتاه تری بهبودی پیدا کند. در آخر شما به نتیجه دلخواه خود خواهید رسید.

موارد موثر در هزینه های مزوتراپی صورت

یکی از دغدغه ها و نگرانی های همیشگی مردم درباره روش های زیباسازی پوست هزینه های آن می باشد. در ادامه به توضیح موارد موثر در هزینه های مزوتراپی صورت خواهیم پرداخت:

 • یکی از مهم ترین مسائل تاثیرگذار روی هزینه های مزوتراپی صورت مقدار داروهایی است که برای درمان مصرف می شود. همانطور که می دانید هیچ فرمولی برای تزریق مواد به پوست وجود نداشته و نیازهای پوستی شما تعیین کننده میزان مصرف دارو می باشد.
 • بدون شک مهارت و تخصص پزشک ازعوامل تاثیر گذار روی قیمت مزوتراپی است. پزشک در علاوه بر تشخیص نیازهای پوست و نوع درمان، وظیفه تزریق مواد به پوست را نیز به عهده دارد. بنابراین انتخاب پزشک از مهم ترین موارد در این روش می باشد.
 • یکی دیگر از وظایف پزشک متخصص تشخیص تعداد جلسات مورد نیاز برای مزوتراپی صورت می باشد. تعداد جلسات مورد نیاز نیز در هزینه ها تاثیر بسیار زیادی دارد.
 • در آخر موقعیت مکانی و امکانات کلینیکی که به آن مراجعه کرده اید از اهمیت بسیاری در تخمین هزینه های مزوتراپی دارد. البته بهتر است قبل از شروع جلسات مقدار تعرفه های مرکزی که به آن مراجعه می کنید را بررسی نمایید.

موارد موثر در هزینه های مزوتراپی صورت

هزینه مزوتراپی مو

همانطور که گفته شد مزوتراپی مو یکی از روش های کم تهاجمی و بی نظیر برای جلوگیری از ریزش مو و رشد مجدد موی سر می باشد. این روش بی نظیر تاثیر بسیار سریعی روی موهای سر گذاشته و در بسیاری از موارد نتیجه های مطلوبی را به همراه داشته است. البته باید در نظر داشته باشید که این روش نیز دارای نقاط ضعفی است که در مطالب قبل به آن اشاره کرده ایم. اما در هر صورت روش مزوتراپی مو یکی از روش های پرطرفدار و محبوب از نظر مردم به شمار می آید. این روش زیباسازی مانند تمامی روش های جوانسازی و زیباسازی دارای هزینه هایی است که مقدار این هزینه در شرایط اقتصادی فعلی جامعه، برام عموم مردم اهمیت بسیاری دارد. از همین رو در این بخش از مطلب معرفی مزوتراپی قصد داریم به موضوع هزینه مزوتراپی مو بپردازیم.

معمولا یکی از سوالات و دغدغه های مردم در موذد روش های جوانسازی پوست در خصوص هزینه های آن می باشد. همانطور که گفته شد روش های دیگر جوانسازی پوست هزینه بسیار زیادی داشته و به همین خاطر افراد کمی ریسک خطرات و عوارض آن ها را پذیرفته و از این روش ها برای جوانسازی استفاده می کنند. با اینکه مزوتراپی مو یکی از روش های بسیار به صرفه برای جلوگیری از ریزش مو می باشد اما این روش نیز دارای هزینه های خاص خود است. هزینه مزوتراپی مو با توجه به عوامل مختلف قابل تغییر بوده و هر یک از این عوامل روی قیمت مزوتراپی تاثیرگذار هستند.

عوامل موثر در هزینه مزوتراپی مو

عواملی که روی هزینه مزوتراپی مو تاثیر گذارند به شرح زیر می باشند:

 1. شهرت کلینیک:

  یکی از مهم ترین عوامل در قیمت و هزینه مزوتراپی مو میزان شهرت کلینیکی است که به آن مراجعه کرده اید. امروزه بیشتر کلینیک های زیبایی مزوتراپی مو نیز انجام می دهند اما بدون شک تعداد کمی کلینیک ها دارای اعتبار و شهرت خوبی در خصوص مزوتراپی می باشند. بنابراین با توجه به اهمیت این موضوع در کلینیک ها، شهرت و اعتبار یک مرکز می تواند تاثیر بسیار زیادی روی قیمت داشته باشد.

 2. تعداد تزریق ها:

  یکی دیگر از عوامل موثر در تخمین هزینه مزوتراپی مو تعداد تزریق هایی است که در طول درمان به پوست سر شما تزریق می شود. تعداد این تزریق ها کاملا به میزان آسیب دیدگی موی شما بستگی دارد.

 3. تعداد جلسات:

  پس از مشخص شدن هزینه یک جلسه درمان مزوتراپی شما می توانید هزینه آن را در تعداد جلسات تخمین بزنید. پزشک متخصص کلینیک تعداد جلسات مورد نیاز شما را تعیین کرده و سپس می توانید هزینه مزوتراپی مو را محاسبه کنید.

 4. ترکیبات مورد استفاده برای تزریق:

  نوع ترکیباتی که به پوست سر تزریق می شوند از عوامل تاثیرگذار روی هزینه مزوتراپی مو می باشد. در صورتی که ترکیبات دارای هزینه زیادی باشند، مزوتراپی پرهزینه تر و چنانچه ترکیبات کم هزینه باشند، مزوتراپی مو با هزینه کمتری انجام می شود.

عوامل موثر در هزینه مزوتراپی مو

در ادامه مطلب برای درک بیشتر از اهمیت ترکیبات مورد استفاده برای تزریق در هزینه مزوتراپی مو به معرفی چند ترکیب مهم خواهیم پرداخت.

مواد تشکیل دهنده محلول تزریقی مزوتراپی مو

به محلولی که از طریق سوزن های ظریف به لایه میانی پوست سر تزریق می شود کاکتیل یا کوکتل گفته می شود. این محلول های که در هزینه مزوتراپی مو تاثیر بسیاری دارند به شرح زیر می باشند:

 • داروهایی مانند بوفلومدیل، پنتوک‌سیفیلین و میانوکسیدیل که باعث افزایش خونرسانی در محل درمان شده و تاثیرات مثبت زیادی دارد.
 • مهم ترین داروی تزریقی در مزوتراپی مو تزریق انواع ویتامین می باشد. برای مثال ویتامین B5 باعث افزایش تقسیم سلولی و بهبود بافت پوستی شده و یا ویتامین C تولید کلاژن را افزایش می دهد.
 • مواد معدنی موجود در مزوتراپی مو شامل زینک، مینزنیم و… هستند که با تامین ریز مغذی های مو تاثیر بسیار زیادی در جلوگیری از ریزش مو دارد.
 • یکی دیگر از مواد تزریق به پوست سر، داروهای مغذی است. برای مثال سیلیکون از موادی است که در موی سر وجود داشته و در سنین بالا بدن با کمبود آن مواجه می شود. در روش مزوتراپی در صورت نیاز مواد مغذی مانند سیلیکون به سر تزریق می شود.
 • داروهای بی حسی مانند لیدوکائین یا پروکائین تاثیر بسیار زیادی در کاهش ریزش مو دارد و به همین دلیل در بیشتر محلول های مزوتراپی کاربرد دارد.
 • داروهای هورمونی نقش زیادی در رفع ریزش موی ناشی از الگوی مردانه و زنانه دارند. بنابراین در مزوتراپی معمولا از داروهای فیناستراید و سیپروترون استات استفاده می شود.
 • کلسیتونین یکی از هورمون های طبیعی در بدن ماست که باعث افزایش خون رسانی به بافت ها از جمله فولیکول ها می شود.
 • آمینواسیدها از مواد مهم تزریق شده به لایه میانی پوست سر در مزوتراپی می باشند.

مزوتراپی زیر چشم 

چشم ها یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین اعضا در زیبایی صورت هستند و هرگونه مشکل در آن ها می تواند از زیبایی فرد کم کند. در موضوع زیباسازی صورت چشم ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند و روش های متفاوتی برای از بین بردن مشکلات آن ها ایجاد شده است. یکی مشکلاتی که چشم با آن مواجه می شود گودی و سیاهی دور آن می باشد که بیشتر در قسمت زیر چشم ایجاد می شود. امروزه روش های پیشرفته ای برای از بین بردن این سیاهی یا حتی پف زیر چشم ایجاد شده است که یکی از آن ها مزوتراپی است. در ادامه به توضیح بیشتر درباره مزوتراپی زیر چشم و معایب و مزایای آن خواهیم پرداخت.

مزوتراپی زیر چشم 

مزوتراپی زیر چشم را می توان یک روش کم تهاجمی برای از بین بردن گودی و سیاهی زیر چشم دانست که امروزه بسیاری از افراد از آن بهره می برند. در این روش مانند دیگر روش های مزوتراپی مواد مورد نیاز پوست با استفاده از سوزن های ظریفی وارد لایه میانی پوست شده و رفته رفته مشکلات چشم از بین می رود. این روش زیباسازی به دلیل حساس بودن پوست صورت و نزدیک بودن ناحیه درمان به چشم باید توسط پزشکان حرفه ای انجام شود. این روش درمانی می تواند تیرگی های دور چشم که ناشی از سیگار کشیدن، عوامل ژنتیکی، رژیم غذایی نامناسب، خواب ناکافی و داشتن آلرژی است را به طور کامل برطرف کند. در روش مزوتراپی با تزریق هیالورونیک اسید به زیر چشم تیرگی ها از بین می رود و حتی در مواردی خستگی چشم شما نیز برطرف خواهد شد.

مزایای مزوتراپی زیر چشم

همانطور که گفته شد یکی از بهترین روش ها برای جوانسازی پوست روش مزوتراپی است. این روش بی نظیر با تزریق مواد مورد نیاز پوست باعث جوانسازی پوست شما می شود. مزوتراپی زیر چشم دارای فواید بسیاری است که به شرح زیر می باشند:

 • در این روش با تزریق مقداری اکسیژن به پوست بافت های بهتر خونرسانی شده و همین موضوع باعث جوانسازی پوست می شود.
 • این روش بهترین درمان برای تیرگی های دور چشم است.
 • مزوتراپی زیر چشم با تزریق محلول هایی باعث افزایش کلاژن بافت میانی پوست شده و در نتیجه چین و چروک های زیر چشم از بین می روند.
 • در این روش می توان نوع درمان را با توجه به وضعیت بیمار مشخص کرد.
 • نتیجه مزوتراپی باعث شادابی و جوانی چهره شما شده و این نتیجه برای مدت طولانی و دائمی باقی خواهد ماند.
 • مهم ترین مزیت این روش کم تهاجمی بودن آن و نداشتن دوره نقاهت می باشد.
 • بهترین درمان برای از بین بردن پف زیر چشم می باشد.

عوارض و خطرات مزوتراپی زیر چشم

همانطور که پیش از این گفته شد مزوتراپی زیر چشم به علت حساس بودن چشم و پوست آن در صورتی که در یک مرکز معتبر انجام نشود ممکن است مشکلاتی را برای شما ایجاد کند. اما اگر مزوتراپی را در یک مرکز معتبر انجام دهید عوارض کمتری خواهید داشت. مزوتراپی از روش هایی است که درد بسیار کمی داشته و زمان زیادی نمی برد. ممکن است پس از انجام مزوتراپی پوست شما قرمز شود اما نباید احساس نگرانی کنید. این قرمزی و التهاب مدتی پس از انجام مزوتراپی از بین می رود. البته در مواردی متورم شدن محل تزریق مشاهده شده است که مدتی پس از مزوتراپی این تورم از بین خواهد رفت.

عوارض و خطرات مزوتراپی زیر چشم

تعداد جلسات مزوتراپی زیر چشم

یکی از موضوعاتی که برای بسیاری از مردم اهمیت دارد تعداد جلساتی است که مزوتراپی زیر چشم به نتیجه مثبت و ماندگار می رسد. در قسمت های قبل گفته شد نتیجه مزوتراپی می تواند ماندگار و دائمی باشد اما این ماندگاری تنها با انجام یک جلسه درمان کافی نیست و برای آن که مزوتراپی شما کاملا اثربخش باشد باید به مدت 6 تا 8 جلسه به مراکز مزوتراپی مراجعه کنید. با این که پس از یک جلسه مزوتراپی متوجه نتایج و تغییرات خواهید شد اما این روش در واقع به صورت مرحله ای انجام می شود و تا اتمام تمام مراحل به نتیجه دلخواه نخواهید رسید.

مراقبت های مزوتراپی زیر چشم

در روش درمانی مزوتراپی زیر چشم برای زیباسازی پوست شما باید نکاتی را رعایت کنید و پس از اتمام جلسات درمان مراقبت هایی را انجام دهید. این نکات و مراقبت های به شرح زیر هستند:

 • پس از انجام مزوتراپی ممکن است کمی قرمزی در اطراف چشم دیده شود که نباید درباره آن احساس نگرانی داشته باشید. این قرمزی 24 ساعت پس از انجام مزوتراپی از بین می رود. در صورت از بین نرفتن آن بهتر است پزشک خود مشورت کنید.
 • با توجه به میزان سیاهی ها و پف زیر چشم نتایج مزوتراپی ممکن است متفاوت باشد. بنابراین به طور کلی بهتر است برای مشاهده نتایج صبوری داشته باشید.
 • درست است که مزوتراپی می تواند پف زیر چشم و سیاهی آن را برای همیشه برطرف کند اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که هیچ روش درمانی از پیر شدن پوست جلوگیری نکرده و تنها آن را به تاخیر نمی اندازد.
 • بهتر است پس از انجام مزوتراپی زیر چشم از ورزش های موضعی استفاده کنید. نیازی نیست ورزش هایی که انجام می دهید سنگین باشد و تنها ماساژ دادن مناطق درمان شده کافی می باشد.
 • توجه داشته باشید که برای حفظ درمان مزوتراپی پس از اتمام مراحل درمان، باید در طول سال دو مرتبه برای تمدید درمان خود به مراکز مزوتراپی مراجعه نمایید.
 • سعی کنید پس از درمان به هیچ عنوان در معرض سرما و یا گرمای شدید قرار نگیرید و برای مدت طولانی از رفتن به استخر، سونا و… خودداری نمایید.
 • مزوتراپی یک روش کم تهاجمی برای درمان پف و سیاهی زیر چشم است و علت جراحی نبودن آن دوران نقاهت نداشته و می توانید بلافاصله پس از درمان به زندگی روزمره خود بازگردید.
 • مزوتراپی زیر چشم از طریق خونرسانی به بازسازی بافت های پوست کمک کرده و اندازه کیسه های چربی را کوچکتر کند. بنابراین شما پس از انجام 4 تا 6 جلسه درمان می توانید شاهد از بین رفتن پف و یا سیاهی زیر چشم باشید.
 • در مزوتراپی مقدار قابل توجهی از حلقه های تیره زیر چشم از بین می روند و این روش به علت کم درد بودن می تواند یک جایگزین بسیار مناسب برای افرادی باشد که نمی توانند ریسک جراحی را بپذیرند.

مراقبت های مزوتراپی زیر چشم

عوامل موثر در ماندگاری مزوتراپی زیر چشم

یکی از دغدغه های مردم در خصوص درمان سیاهی و پف زیر چشم از طریق مزوتراپی میزان ماندگاری آن است. همانطور که گفته شد مزوتراپی زیر چشم یکی از روش های دائمی برای درمان سیاهی و پف چشم است. اما باید در نظر داشته باشید که عدم مراقبت از پوست می تواند باعث بازگشت پف و سیاهی زیر چشم شما شود. یکی از عوامل موثر در ماندگاری این روش استفاده از کرم های طبیعی و مراقبت از پوست می باشد. شما می توانید پس از اتمام جلسات درمان پس از مشاوره با پزشک خود از کرم هایی که حاوی مواد طبیعی هستند استفاده کنید. این کرم های طبیعی به طرز شگفت انگیزی می توانند تاثیر بسیار زیادی در مراقبت پوست شما داشته و میزان ماندگاری مزوتراپی را افزایش دهند.

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در ماندگاری مزوتراپی زیر چشم معتبر بودن کلینیک است. انتخاب یک کلینیک معتبر و حرفه ای باعث می شود تا شما درمان را تحت نظر پزشک متخصص انجام دهید. این کار باعث می شود تا علاوه بر نتیجه بخش بودن درمان، میزان ماندگاری آن نیز تا حد زیادی افزایش پیدا کند. همچنین انتخاب یک کلینیک معتبر و پزشک متخصص برای درمان پف و سیاهی زیر چشم با مزوتراپی باعث کاهش خطرات و عوارض ناشی از درمان می شود.

مزوتراپی پوست

موضوع جوانسازی پوست یکی از مهم ترین مسائل در زندگی انسان است که از گذشته روش های متفاوتی برای آن ایجاد شده است. در گذشته انسان ها با استفاده مواد طبیعی و ماسک ها سعی داشتند از روند پیر شدن پوست صورت جلوگیری کنند. این روش ها تا حدودی جوابگو بودند اما پیدا کردن یک راه دائمی برای از بین بردن چین و چروک های پوست یکی از مهم ترین دغدغه های زندگی انسان می باشد. امروزه روش های زیادی برای جوانسازی پوست وجود دارد که یکی از بهترین آن ها مزوتراپی پوست است. در ادامه به توضیح بیشتر در اینباره خواهیم پرداخت.

همانطور که می دانید مزوتراپی یک روش جوانسازی فرانسوی است که از تزریق ویتامین ها، آنزیم ها، آنتی اکسیدان ها و عصاره های گیاهی به لایه میانی پوست باعث جوان سازی و سفت شدن پوست و همچنین حذف چربی اضافی می شود. میشل پیستور، پزشک در فرانسوی، برای اولین بار این تکنیک را در سال 1952 توسعه داد. با توجه به این که تعداد زیادی از مردم برای سلامت و تندرستی خود به داروها و عصاره گیاهی طبیعی روی می آورده اند، جوانسازی پوست نیز از همین روش انجام می شود.

مزوتراپی پوست

مزوتراپی پوست یک روش کم تهاجمی جوانسازی پوست است که با تزریق مواد طبیعی و ویتامین ها باعث شفافیت و از بین رفتن چین و چروک های پوست شما می شود.

مزوتراپی پوست به چه صورت است؟

اگر قصد دارید به جوانسازی پوست خود بپردازید مزوتراپی پوست می تواند بهترین راه باشد. این روش درمانی بدون جراحی انجام شده و هیچ گونه درد و خونریزی ندارد. با استفاده از مزوتراپی می توانید به راحتی چین و چروک ها و کدری پوست سطحی را از بین ببرید. مزوتراپی با تزریق مواد لازم به لایه میانی پوست باعث بهبود تمام مشکلات پوستی شده و به ترمیم کلاژن پوست می پردازد. در این روش موادی که به پوست نفوذ می کنند باعث بهتر شدن گردش خون در ناحیه درمان می شود و در نهایت بافت های مرده پوست از بین رفته و جای خود را بافت های زنده و تازه می دهند. برخی از موادی که از طریق سوزن های ظریف به پوست نفوذ می کنند شامل  ترکیبات گیاهی سازگار با پوست، ویتامین ها، فاکتورهای رشد، اسید هیالورونیک، عناصر کمیاب می باشند که با تحریک سلول های میانی پوست باعث تولید کلاژن می شوند. این تولید کلاژن باعث سفت شدن پوست و از پیر شدن آن تا حد زیادی جلوگیری می کند.

مراقبت های پیش از مزوتراپی پوست

شاید تصور کنید که مزوتراپی پوست به عنوان یک روش جوانسازی پوست کم تهاجمی نیاز به هیچ گونه مراقبتی ندارد اما باید بدانید این تصور کاملا اشتباه است. برخی مراقبت ها پیش از انجام مزوتراپی باعث می شود تا علاوه بر این که درمان شما با عوارض کمتری انجام شود، نتیجه بهتری نیز درمان دریافت کنید. برای مثال بهتر است یک هفته پیش از انجام جلسه مزوتراپی از مصرف داروهای ضد غلظت خون مانند آسپرین استفاده نکنید. استفاده از این دارو ممکن است باعث خونریزی در حین انجام مزوتراپی شود. همچنین سعی کنید از داروهای ضد التهاب نیز دوری کنید. زیرا این داروها نیز ممکن است باعث افزایش عوارض کبودی پس از مزوتراپی شود.

مراقبت های پس از مزوتراپی پوست

با این که مزوتراپی پوست یک روش کم تهاجمی است اما به هرحال یک روش درمانی بوده و پس از انجام آن باید نکاتی را رعایت کنید. این نکات و مراقبت های باعث می شود تا عوارض سریع تر از بین رفته و نتیجه درمان با کیفیت تر شود. مراقبت های پس از مزوتراپی به شرح زیر است:

 • به هیچ عنوان تا 24 ساعت پس از درمان به حمام نروید و از شستشوی ناحیه درمان شده به شدت خودداری کنید.
 • به مدت یک شبانه روز پس از مزوتراپی از مصرف کرم های مختلف زیبایی پرهیز کنید.
 • پس از مزوتراپی پزشک متخصص کرم هایی را تجویز می کند که بهتر است تا دو روز آن ها را مصرف کنید.
 • از قرار گرفتن در نور مستقیم آفتاب خودداری کنید و در صورت اجبار به این کار باید از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.
 • یکی از عوارضی که ممکن است پس از مزوتراپی پوست ایجاد شود قرمزی و تورم است. در صورت بروز این عارضه بهتر است از کمپرس یخ استفاده کنید. این کار باعث می شود تا عوارض سریع تر از روی پوست شما محو شوند.

مراقبت های پس از مزوتراپی پوست

همانطور که گفته شد مزوتراپی پوست یک روش کم تهاجمی است. بنابراین با رعایت مراقبت های بالا می توانید بلافاصله پس از انجام درمان به زندگی روزمره خود بازگشته و فعالیت های خود را آغاز کنید.

فواید مزوتراپی پوست

یکی از بهترین و کم خطرترین روش ها برای از بین بردن چین و چروک های صورت و جوانسازی پوست روش مزوتراپی پوست است. این روش بی نظیر فواید بسیار زیادی دارد که در ادامه به توضیح تعدادی از آن ها خواهیم پرداخت:

 • پس از تزریق محلول ها به لایه میانی پوست آبرسانی افزایش پیدا کرده و پوست شاداب تر می شود.
 • مواد موجود در محلول های تزریقی باعث بازسازی بافت های از بین رفته پوست می شود.
 • انجام جلسات مزوتراپی باعث محافظت از پوست در مقابل مشکلات پوستی می شود.
 • یکی از مهم ترین فواید مزوتراپی پوست از بین بردن جای زخم ها و آکنه می باشد. این روش با تزریق مواد مورد نیاز پوست باعث صاف شدن پوست می شود.
 • در مزوتراپی بلافاصله پس از انجام درمان و از بین رفتن عوارض آن شاهد شفافیت و درخشندگی پوست خود خواهید بود.

عوارض مزوتراپی پوست

مزوتراپی پوست یکی از روش های بسیار کم خطر برای جوانسازی و از بین بردن مشکلات پوست است و نسبت به روش های تهاجمی مانند جراحی بدون عوارض محسوب می شود. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که هر کدام از روش های درمانی در صورتی که تحت نظر پزشک متخصص و در یک کلینیک معتبر انجام نشود ممکن است مشکلات بسیاری را برای شما ایجاد کند. عوارضی معمول جوانسازی پوست به روش مزوتراپی به شرح زیر است:

 • در برخی از موارد ممکن است محل درمان دچار کبودی شود که نباید احساس نگرانی داشته باشید. برای رفع این کبودی بهتر است از کمپرسر یخ استفاده نمایید.
 • یکی از عوارضی که به ندرت پیش می آید تورم و عفونت محل تزریق است. در صورت بروز این عوارض باید سریعا به پزشک متخصص مراجعه کنید و با او مشورت کنید.

عوارض مزوتراپی پوست

تفاوت میکرونیدلنیگ و مزوتراپی پوست

مزوتراپی پوست یک روش درمانی فرانسوی است که اکنون به طور گسترده برای جوانسازی پوست استفاده می شود، اما روشی کاملاً متفاوت از میکرونیدلینگ است. باید توجه داشته باشید که مزوتراپی و میکرونیدلینگ هر دو شامل تکنیک‌های نیدلینگ هستند اما با این حال، از نظر طول سوزن، کاربرد، عمق نفوذ و شرایط پوستی با هم تفاوت های زیادی دارند.مزوتراپی از ترکیب ویتامین‌ها و داروهای مغذی برای پوست یک محلول قدرتمند سفارشی قدرتمند درست می کند که با استفاده از دستگاه مزو با یک سوزن به لایه‌های میانی پوست تزریق می شود. در حالی که میکرونیدلینگ به آرامی چندین سوزن میکروسکوپی را روی پوست صورت حرکت می‌دهد تا باعث تولید کلاژن و الاستین شوند.

همچنین یکی از تفاوت های روش مزوتراپی پوست با میکرونیدلینگ این است که روش مزوتراپی برای پوست تمام نقاط بدن استفاده می شود، در صورتی که میکرونیدلینگ بیشتر برای شفاف سازی و جوانسازی پوست صورت مورد استفاده قرار می گیرد.

کاندیدای مناسب مزوتراپی پوست

با توجه به این بسیاری از مردم از سوزن خوردن پوست می ترسند اما روش مزوتراپی پوست یکی از رایج ترین روش های درمانی پوست به شمار می رود. مزوتراپی می تواند برای افرادی که دارای مشکلات زیر هستند بازدهی بهتری داشته باشد:

 • افرادی که روی پوست خود از زمان گذشته جای زخم و آکنه دارند برای مزوتراپی مناسب هستند.
 • کسانی که به علت بالا رفتن سن و پیری دچار شل شدن پوست شده اند.
 • پوست هایی که به علت کم آبی دچار کدری شده و شادابی جوانی خود را از دست داده اند.
 • کسانی که روی پوست صورت آن ها به علت پیری چین و چروک و خطوط ظریفی ایجاد شده است.
 • افرادی که پوست آن ها دچار تیرگی و بیماری هیپرپیگمانتاسیون شده است.

تاثیر مزوتراپی پوست روی بیماری هیپرپیگمانتاسیون

همانطور که می دانید روش های مختلفی برای درمان مشکلات و بیماری های پوستی وجود دارد که یکی از آن ها روش مزوتراپی پوست می باشد. این روش تاثیر بسیار زیادی در درمان بیماری هیپرپیگمانتاسیون دارد. اما این بیماری چیست؟ این بیماری یک مشکل خاص پوستی است که باعث تیرگی نواحی مختلف بدن می شود. علت اصلی این بیماری تولید بیش از حد ملانین توسط لایه میانی پوست می باشد. در این بیماری روی نواحی مختلف پوست بدن لکه های تیره رنگی ایجاد می شود که باعث کاهش زیبایی افراد می شود.

تاثیر مزوتراپی پوست روی بیماری هیپرپیگمانتاسیون

یکی از سوالاتی که مردم درباره مزوتراپی پوست دارند این است که آیا این روش برای درمان بیماری هیپرپیگمانتاسیون موثر است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت روش های زیادی برای درمان این بیماری اما یکی از بهترین آن استفاده از مزوتراپی است. در این روش که مطمئنا تاثیرگذارتر و کم خطرتر از روش های دیگر است، موادی که باعث ترمیم لایه های پوست و تولید کلاژن می شود را از طریق سوزن وارد لایه میانی می کنند.

تاثیرات مزوتراپی پوست چیست؟

یکی از مواردی که می توان درباره آن صحبت کرد تاثیرات مزوتراپی پوست در جوانسازی می باشد. این تاثیرات به شرح زیر هستند:

 • ظاهر پوست را بهبود می بخشد. مزوتراپی یک گزینه عالی برای افرادی است که مایلند درخشندگی بیشتری بر روی پوست، به خصوص در ناحیه صورت و گردن داشته باشند. این روش درمانی رنگ پوست شما را روشن و صاف می کند و با تحریک سلول های تولید کننده الاستین و کلاژن لطافت را به پوست بدن شما بازمی گرداند.
 • ویتامین ها و سایر مواد مغذی را فراهم می کند. در روش مزوتراپی پوست ویتامین ها، سرم ها و سایر ترکیبات مغذی به لایه میانی پوست شما تزریق شده و به آن تازگی و شادابی می بخشند. روش مزوتراپی برای درمان پیری پوست توسط یک متخصص انجام می شود و یک روش دائمی برای جوانسازی می باشد.
 • نیازهای مختلف پوست را برطرف می کند. در این روش مواد مغذی مورد نیاز برای پوست به طور کامل دریافت می شود. در جلسات درمانی مزتراپی با تامین مواد مورد نیاز پوست از پیر شدن آن جلوگیری می کنند. این روش درمانی به صورت کاملا طبیعی به زیباسازی می پردازد.
 • مزوتراپی پوست برای پوست های خشک بسیار مناسب است. در این روش با تزریق داروهای مختلف به پوست، رطوبت را دوباره به آن بازمی گردانند.
 • جایگزین جراحی های گران قیمت است. مزوتراپی نسبت به سایر روش های درمانی و جراحی های پلاستیک، آسیب کمتری دارد و می تواند علاوه بر درمان پوست شما روند پیری را تا حدود به تاخیر بیاندازد. با استفاده از روش مزوتراپی شما برای زیباسازی ظاهر خود نیازی به جراحی ندارید. پس از تزریق ترکیب ها، داروها و مواد مغذی درون محلول های مزوتراپی از طریق سوزن به پوست، شما به پوستی جوان، شاداب و زیبا دست پیدا خواهید کرد.

تاثیرات مزوتراپی پوست چیست؟

حذف چربی های اضافی با مزوتراپی پوست

مزوتراپی پوست یک روش زیبایی غیرجراحی است که نقاط مشکل ساز بدن مانند احیای صورت و گردن و چربی اضافی را هدف قرار می دهد. همانطور که گفته شد در این روش، مجموعه ای از مواد مغذی حاوی انواع ویتامین ها، مواد معدنی و داروها به پوست شما تزریق می شود. یکی از مشکلاتی که ممکن است برای پوست ایجاد شود چربی های اضافی است که ظاهر بسیار نامطلوبی دارد. بسیاری از پزشکان متخصصین در زمینه پوست و مو مزوتراپی را برای درمان این مشکلات پیشنهاد می کنند.

البته باید در نظر داشته باشید که مزوتراپی پوست برای درمان انواع بیماری های پوستی موثر است. در این روش به علت هدف گرفتن لایه های زیرین پوست می توان مشکلات را از ریشه برطرف کرد و تمام مواد مورد نیاز را به صورت مستقیم به سلول های پوست تزریق کرد.

با این که مزوتراپی پوست از روش های تاثیرگذار برای انواع بیماری های پوستی است اما بهتر است پیش از آن که به انجام این روش درمانی بپردازید با پزشک متخصص خود مشورت کرده و تمام آزمایش های لازم برای انجام مزوتراپی را انجام دهید. شما می توانید به صورت تلفنی با کلینیک مورد نظر خود نیز تماس بگیرید.

عوارض مزوتراپی مو چیست؟

همانطور که می دانید مزوتراپی یکی از روش های درمانی کم تهاجمی برای مشکلات پوست و مو می باشد. این روش کم خطر بهترین روش برای درمان ریزش مو و مشکلات ناشی از آن است. در گذشته مردم برای رفع ریزش موهای خود از روش هایی مانند کاشت و داروهای ضد ریزش مو استفاده می کردند اما امروزه بیشتر آن ها به استفاده از مزوتراپی روی آورده اند. مزوتراپی مو در چندین جلسه درمان انجام شده و باعث تقویت موهای سر می شود. در ادامه به توضیح بیشتر درباره مزوتراپی مو و پاسخ سوال عوارض مزوتراپی مو چیست؟ خواهیم پرداخت.

نکات پیش از مزوتراپی مو

پیش از آن که به پاسخ سوال عوارض مزوتراپی مو چیست؟ بپردازیم باید توضیحاتی را درباره نکات پیش از انجام مزوتراپی مو بپردازیم. این نکات به شرح زیر می باشند:

 • سعی کنید شب قبل و یا صبح روز مراجعه به کلینیک برای درمان موهای خود را بشویید.
 • یک هفته پیش از درمان از مصرف داروهایی مانند آسپرین و ایبوپروفن خودداری کنید. همچنین در صورت مصرف داروهای انعقادی و یا رقیق کننده خون با پزشک خود مشورت نمایید.
 • 24 ساعت قبل از درمان مصرف داروهای مراقبت مو، حالت دهنده مو و موارد این چنینی را متوقف کنید. همچنین تا 24 ساعت بعد از درمان نیز از مصرف چنین مواردی خودداری کنید.
 • در مزوتراپی مو برخلاف دیگر نقاط بدن نیازی به ضدعفونی پوست سر نمی باشد. در صورت داشتن زخم و یا عفونت در پوست سر از الکل 70 درصد برای ضدعفونی ناحیه استفاده می شود.

عوارض مزوتراپی مو چیست؟

عوارض مزوتراپی مو

یکی از سوالاتی که ممکن است برای بسیاری از افراد ایجاد شود این است که عوارض مزوتراپی مو چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت استفاده از روش مزوتراپی برای درمان ریزش موهای سر بهترین و کم خطرترین روش است و به علت عدم انجام جراحی هیچ عوارض خطرناکی ندارد. البته نباید این نکته را فراموش کنید که در این روش با سوزن مواد مورد نیاز پوست و مو را وارد لایه میانی پوست سر می کنند. بنابراین وارد شدن سوزن به سر ممکن است کمی درد داشته باشد که در صورت عدم تحمل آن توسط بیمار از بی حسی های موضعی استفاده می شود.

برخی از عوارض مزوتراپی مو ممکن است به علت عدم مهارت و تجربه پزشک شدید تر شود. بنابراین انتخاب پزشک و کلینیک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. برخی از این عوارض به شرح زیر می باشد:

 • در برخی از موارد ممکن است پس از درمان دچار سردرد شوید که مدتی بعد از بین خواهد رفت.
 • بعضی از افراد ممکن است به محلول های تزریقی در مزوتراپی حساسیت داشته باشند و علائمی در آن ها نمایان شود. البته پزشک متخصص پیش از انجام اولین جلسه درمان معاینات لازم را برای عدم حساسیت بیمار به محلول ها انجام می دهد.
 • باید در نظر داشته باشید که هر تزریقی به پوست ممکن است تورم و کبودی ایجاد کند. بنابراین اگر پوست سر شما دچار این عوارض شده است نباید احساس نگرانی داشته باشید.
 • در بعضی مواقع پوست سر بیمار دچار عفونت می شود که این مشکل برای پوست های حساس حتی در یک تزریق ساده نیز اتفاق می افتد.
 • عوارضی مانند قرمزی، خارش، کبودی، حالت تهوع، برجستگی در محل تزریق، لکه های تیره پوست از جمله عوارض مزوتراپی مو هستند به ندرت اتفاق می افتد. در صورت مشاهده این عوارض بهتر است با پزشک متخصص خود مشورت نمایید.

 قیمت مزوتراپی مو

برخی از مردم بر این باورند که مزوتراپی مو به علت تاثیرگذاری بالا یکی از روش های پرهزینه محسوب می شود. اما این تصور غلط است و این روش برای کسانی که توانایی مالی و ریسک پذیری لازم برای جراحی های سنگین را ندارند بهترین روش است. همچنین اگر هزینه های استفاده از داروهای جلوگیری از ریزش مو را در طولانی مدت محاسبه کنید، متوجه به صرفه بودن مزوتراپی مو خواهید شد. البته این موضوع را در نظر داشته باشید که عوامل بسیاری در قیمت مزوتراپی مو موثرند. ما در ادامه مطلب قصد داریم به معرفی و توضیح چند عامل مهم در این موضوع بپردازیم.

 قیمت مزوتراپی مو

عواملی که روی قیمت مزوتراپی مو موثر هستند به شرح زیر می باشند:

 1. کلینیک:

  یکی از عوامل موثر در تعیین قیمت مزوتراپی مو کلینیک می باشد. موقعیت مکانی کلینیکی که به آن مراجعه می کنید می تواند تاثیر بسیاری در هزینه ها داشته باشد. همچنین تجهیزاتی که در کلینیک به کار رفته است می تواند تا حد بسیار زیادی تعیین کننده قیمت باشد. البته کلینیک هایی هستند که از نظر مکانی و تجهیزات خوب هستند و قیمت بسیار مناسبی نیز دارند.

 2. پزشک متخصص:

  یک کلینیک معتبر و با کیفیت باید از پزشکان متخصص و ماهر نیز استفاده کند. برخی از کلینیک ها از پزشکان متخصص حرفه ای برای مشاوره و معاینات لازم بهره می برند و این موضوع می تواند تاثیر بسیار زیادی در قیمت مزوتراپی مو داشته باشد. این نکته را فراموش نکنید که بهتر است یک مرکز دارای پزشکان متخصص خوبی باشد. زیرا این موضوع باعث می شود تا عوارض کمتری را در طول درمان تجربه کنید.

 3. مقدار داروهای تزریقی:

  همانطور که می دانید در مزوتراپی مو مواد مغذی مورد نیاز برای مو تامین می شود. این مواد ترکیبی از ویتامین ها، مواد معدنی و داروهای تحریک کنند فولیکول مو می باشد. این ترکیب که به آن کوکتل نیز گفته می شود از طریق سوزن های ظریفی وارد لایه میانی سر می شود. یکی از مهم ترین موارد موثر در قیمت مزوتراپی مو مقدار داروهای تزریقی به سر است که بر اساس معاینه پزشک متخصص مشخص می شود.

 4. تعداد جلسات:

  مزوتراپی بر خلاف تصور بسیاری از مردم یک درمان مرحله ای است و باید در چندین جلسه انجام شود. شاید با انجام اولین جلسه مزوتراپی شما شاهد کاهش ریزش مو و حتی در مواردی تقویت موهای نازک باشید اما این نتایج دائمی نخواهد بود. برای دائمی شدن نتایج باید چندین جلسه مزوتراپی انجام دهید. تعداد جلسات درمان که توسط پزشک مشخص می شود در تعیین قیمت مزوتراپی مو تا حد بسیار زیادی تاثیرگذار می باشد.

پس از توضیحاتی که درباره قیمت مزوتراپی مو و عوامل موثر در آن داده شد باید به یک نکته توجه داشته باشید. در برخی از مواقع مراکزی که در مکان مناسبی هستند قیمت هایی فراتر از حد انتظار برای هر جلسه مزوتراپی به شما ارائه می دهند. در این مواقع اگر کلینیک دارای امکانات ویژه ای برای انجام جلسات مزوتراپی نباشد بهتر است از انجام درمان در آن کلینیک صرف نظر نمایید. زیرا قیمت های بالاتر از تعرفه مزوتراپی مو باید یک علت قانع کننده داشته باشد.

عواملی که روی قیمت مزوتراپی مو موثر هستند

در بسیاری از مواقع نیز کلینیک های بی کیفیت برای جذب مشتری بیشتر قیمت مزوتراپی مو را پایین تر از تعرفه در نظر می گیرند. در این مواقع نیز بهتر است از درمان در این کلینیک صرف نظر نمایید. زیرا بدون شک یکی از عوامل تاثیرگذار قیمت در این کلینیک دچار مشکل می باشد. برای انجام مزوتراپی مو بهتر است به یک کلینیک با قیمت مناسب مراجعه نمایید.

 بعد از مزوتراپی مو چه باید کرد؟

مزوتراپی مو از جمله روش های کم خطر و بسیار موثر در جلوگیری از ریزش مو و حتی در موارد بازگشت موهای از دست رفته می باشد. با این که در این روش تزریق های به پوست سر انجام می شود اما دوره نقاهت نداشته و شما می توانید پس از انجام درمان سریعا به کارهای روزمره خود بازگردید. یکی از سوالاتی که ممکن است برای مردم ایجاد شود این است که بعد از مزوتراپی مو چه باید کرد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت نکاتی هستند که با رعایت آن ها می توانید درمان موثرتری داشته باشید. در ادامه به توضیح این نکات خواهیم پرداخت.

عدم استفاده از دارو بعد از مزوتراپی مو

یکی از نکاتی که بعد از مزوتراپی مو باید انجام داد عدم استفاده از دارو می باشد. بسیاری از افراد همزمان با درمان های دیگر مزوتراپی مو را انجام می دهند. این کار توسط پزشکان نیز پیشنهاد می شود و مزوتراپی هیچ تاثیر بدی در روند درمان های دیگر مو ندارد. اما باید توجه داشته باشید تا 24 ساعت بعد از مزوتراپی باید از مصرف ماینوکسیدیل و داروهای تقویت مو خودداری کنید. همچنین توجه داشته باشید که استفاده از مواد آرایشی و حالت دهنده مو تا 24 ساعت پس از درمان ممنوع می باشد و سعی کنید به هیچ عنوان از موادی مانند ژل، تافت و… استفاده نکنید.

نکات مربوط به حمام

یکی از مهم ترین نکاتی که باید بعد از مزوتراپی مو به آن توجه کرد مربوط حمام است. سعی کنید تا 8 ساعت بعد اتمام جلسه مزوتراپی سر خود را نشویید. بهترین زمان حمام رفتن 3 روز پس از مزوتراپی است. این نکته از نکات بسیار مهم است که تاثیر بسیار زیادی در کاهش عوارض پس از درمان می گذارد. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید مدت زمان ماندن در حمام می باشد. توجه داشته باشید که تا یک هفته پس از درمان بیشتر از 15 دقیقه در حمام نمانید. همچنین استفاده از آب گرم در هفته اول باعث می شود تا کبودی های ناشی از تزریق بیشتر شود.

بعد از مزوتراپی مو ورزش نکنید

یکی از نکاتی که بعد از مزوتراپی مو توسط پزشکان توصیه می شود این است که به هیچ عنوان تا دو روز پس از انجام درمان ورزش نکنید. با این که گفته شد که پس از مزوتراپی می توانید به فعالیت های روزمره خود ادامه دهید باید توجه داشته باشید که از انجام فعالیت های سنگین و ورزش به شدت خودداری کنید. ورزش و فعالیت های سنگین باعث تعریق می شود و این تعریق باعث خارج شدن محلول های تزریق شده در مزوتراپی می شود. بنابراین بهتر است تا دو روز پس از درمان تعریق نداشته باشید تا این محلول ها به خوبی جذب پوست سر شما شوند.

بعد از مزوتراپی مو ورزش نکنید

دیگر نکات بعد از مزوتراپی مو

از دیگر نکاتی که بعد از مزوتراپی باید به آن توجه کنید مصرف آب پس از جلسه درمان است. سعی کنید پس از انجام جلسه درمان تا می توانید مایعات بنوشید. همچنین در صورتی که در پوست سر خود عوارضی مانند برجستگی در ناحیه تزریق مشاهده کردید سریعا با پزشک متخصص خود مشورت کنید. زیرا این مورد ممکن است از حساسیت باشد و مشکلات زیادی را برای پوست و موی شما ایجاد کند. در مزوتراپی مو باید به نکات زیر توجه بسیاری داشته باشید:

 • یکی از اجزای تشکیل دهنده مو فولیکول است. فولیکول ها باعث تقویت و رشد مو می شوند و در صورتی که از بین بروند موی سر از دچار ریزش شدید می شود. مزوتراپی مو می تواند برای موهایی که دچار مشکل فولیکول هستند موثر باشد.
 • اگر مشکل ریزش موی شما از مشکلات ژنتیکی و یا عدم تعادل در ترشح هومورن ها می باشد بهتر است روش مزوتراپی مو برای درمان ریزش موهای خود استفاده نکنید. زیرا این روش برای درمان این مشکلات کارساز نمی باشد.
 • مزوتراپی مو در دوران شیردهی و یا بارداری به هیچ عنوان توصیه نمی شود و بهتر از انجام این کار خودداری کنید.
 • پیش از انجام درمان مزوتراپی مو پزشک متخصص تمامی معاینات لازم را انجام می دهد و حساسیت های شما را نسبت به داروهایی که به سر تزریق می شوند بررسی می کند. در صورتی که به یکی از داروها حساسیت داشته باشید بهتر است مزوتراپی نکنید.
 • پزشکان متخصص پوست و مو درمان مزوتراپی مو را در دوران قاعدگی توصیه نمی کنند. همچنین این درمان برای افرادی که دچار مشکلات غددی هستند دارای ممنوعیت است.
 • یکی دیگر از ممنوعیت هایی که پزشکان متخصص برای مزوتراپی مو در نظر می گیرند، ممنوعیت در زمانی است که شخص با تومورهای خوش خیم و بدخیم درگیر می باشد. در صورتی که شخص تومور داشته باشد باید شیمی درمانی شود. و انجام مزوتراپی مو برای کسی که شیمی درمانی می کند بی فایده است.
 • در برخی از مواقع شخص بیمار ممکن است روی سر خود عفونت هایی داشته باشد که در این مواقع نباید مزوتراپی مو انجام شود. در برخی از افراد نیز ممکن است بعد از مزوتراپی مشکلات عفونتی ایجاد شود که باید پس از مشورت با پزشک درمان شخص متوقف شود.

دیگر نکات بعد از مزوتراپی مو

فواید مزوتراپی مو

با توجه به این که مزوتراپی مو یک روش کم تهاجمی است، بدون شک نسبت به روش های جراحی عوارض بسیار کمتری داشته و فواید زیادی نیز دارد. مزوتراپی مو با وارد کردن مواد مغذی مو از طریق تزریق به لایه میانی پوست سر در چند جلسه می تواند باعث افزایش رشد ، کاهش ریزش و رشد دوباره موی سر شود. بسیاری از پزشکان متخصص این روش را کنار دیگر روش های درمان ریزش مو پیشنهاد کرده و بر این باورند که روش مزوتراپی تاثیر بسیار زیادی در درمان ریزش مو دارد. در ادامه مطلب به توضیح فواید مزوتراپی مو خواهیم پرداخت.

در ادامه به توضیح 6 مورد از فواید مزوتراپی مو می پردازیم:

 1. موثر در بهبود ریزش مو:

  اگر از افرادی هستید که بیشتر روش های جلوگیری از ریزش مو را امتحان کرده اید مطمئنا به این نتیجه رسیده اید که روش هایی مانند استفاده از ماینوکسیدیل تاثیر زیادی در کنترل ریزش نداشته و در این روش ها پس از قطع درمان دوباره ریزش مو بازمی گردد. یکی از فواید مزوتراپی مو موثر بودن آن در بهبود ریزش مو می باشد و در صورتی که جلسات درمان را تکمیل کنید متوجه تاثیرات آن خواهید شد. مزوتراپی مو از روش هایی است که می توان آن را دائمی دانست.

 2. نداشتن دوره نقاهت:

  روش هایی مانند کاشت مو به علت جراحی بودن معمولا دارای دوره نقاهت طولانی هستند. یکی دیگر از فواید مزوتراپی مو نداشتن دوره نقاهت و بهبودی سریع آن می باشد. این روش درمانی در کم ترین زمان ممکن به جلوگیری از ریزش پرداخته و نتایج آن را می توانید بلافاصله پس از انجام درمان مشاهده کنید. در صورتی که در روش های جراحی نتایج چند ماه بعد قابل مشاهده است. پس از انجام مزوتراپی مو می توانید به راحتی به زندگی روزمره و عادی خود برگشته و با رعایت چند نکته ساده عوارض درمان را نیز کاهش دهید.

 3. بدون بیهوشی:

  یکی از مهم ترین فواید مزوتراپی مو بدون بیهوشی بودن آن است. در برخی از روش های کاشت مو باید بیمار را بیهوش کنند. همانطور که می دانید هربار بیهوشی می تواند اثرات مخربی روی مغز داشته باشد و بسیاری از پزشکان متخصص به جز در مواقع ضروری بیهوشی را تجویز نمی کنند. در مزوتراپی بدون بیهوش کردن بیمار به درمان ریزش موی او می پردازند. همچنین مزوتراپی مو تقریبا بدون درد محسوب می شود اما اگر احساس درد کردید می توانید از کرم های بی حسی موضعی استفاده نمایید.

 4. بدون عوارض:

  بدون شک روش های دیگر جلوگیری از ریزش مو مانند کاشت و یا استفاده از داروهای هورمونی می تواند عوارض خطرناکی داشته باشد. عوارضی مانند تاثیرات منفی در هورمون ها و یا باقی ماندن جای زخم روی سر می تواند از عوارض روش های دیگر درمان ریزش مو باشد. کم خطر بودن و تقریبا بدون عارضه بودن یکی از مهم ترین فواید مزوتراپی مو است که نظر بیشتر مردم را به خود جلب کرده است. البته مزوتراپی مو دارای عوارضی مانند قرمزی و التهاب در محل تزریق می باشد که پس از 24 ساعت از بین می روند.

 5. بدون نیاز به مراقبت های خاص:

  همانطور که گفته شد روش مزوتراپی مو یک روش کم تهاجمی بوده و پس از انجام آن می توانید به راحتی به زندگی روزمره خود ادامه دهید. یکی از فواید مزوتراپی مو این است که نیاز به مراقبت های خاص ندارد. پزشک متخصص پس از انجام مزوتراپی چند نکته را به شما تذکر می دهد و با رعایت این نکات می توانید زندگی خود را آغاز کنید. البته باید در نظر داشته باشید که مراقبت های توصیه شده از طرف پزشک می تواند تاثیر بسیار زیادی در نتیجه درمان داشته باشد.

 6. به صرفه بودن:

  روش هایی مانند کاشت هزینه های بسیار بالایی دارند و بسیاری از مردم نمی توانند از این روش های گران قیمت برای کاهش ریزش مو استفاده کنند. همچنین استفاده از داروهای ریزش مو در طولانی مدت بسیار پرهزینه می شود. از مهم ترین فواید مزوتراپی مو می توان به هزینه مناسب و منطقی آن اشاره کرد. مزوتراپی مو از روش های به صرفه از لحاظ هزینه می باشد.

فواید مزوتراپی مو

تاثیرات مزوتراپی مو

پس از توضیحاتی که درباره فواید مزوتراپی مو مطرح شد، باید گفت این روش درمانی بهترین روش برای افرادی است که دچار مشکلات ریزش مو هستند. در ادامه به توضیح اثرات مزوتراپی مو می پردازیم:

 • همانطور که گفته شد این روش درمانی ابتدا برای ریزش مو استفاده می شود. مزوتراپی مو می تواند با وارد کردن مواد مورد نیاز مو به پوست سر باعث جلوگیری از ریزش مو شود. در این روش محلولی ترکیبی از ویتامین ها و آمینواسیدها و دیگر مواد مورد نیاز مو به لایه درم پوست با سوزن های ظریفی تزریق شده و پس از مدتی از ریزش مو جلوگیری می کند. البته باید در نظر داشته باشید که این روش برای درمان ریزش موهای ژنتیکی موثر نمی باشد.
 • برخی از افراد هستند که به اصطلاح موهای چرب دارند. موهای این افراد چند ساعت پس حمام رفتن دوباره چرب می شود. همچنین موهای بعضی از افراد نیز شوره می زند. این شوره ها و یا چربی سر پس از مدتی مشکل ساز می شود و افراد برای درمان آن اقدام می کنند. یکی از فواید مزوتراپی مو درمان این مشکلات پوست سر می باشد. پیش از آن که از روش مزوتراپی مو برای درمان این مشکلات مو استفاده شود از شامپوهای ضد شوره و یا مخصوص موهای چرب استفاده می شد.
 • در بسیاری از موارد ممکن است به علت مصرف دارو و یا تغذیه و خواب نامناسب موی سر دچار ضعف شده و مشکلاتی برای آن ایجاد شود. برای مثال استفاده رنگ مو به صورت پشت سرهم باعث آسیب دیدن موهای شما می شود. یکی از بهترین روش ها برای ترمیم موهای آسیب دیده روش مزوتراپی مو می باشد. در این روش مواد مورد نیاز مو تامین شده و مو دوباره به حالت قبلی خود بازمی گردد.

مزوتراپی ابرو

مزوتراپی یکی از روش ها موثر در درمان پوست و مو می باشد. بسیاری از مردم تصور می کنند مزوتراپی تنها برای موی سر استفاده می شود و تاثیری در تقویت موهای دیگر نقاط بدن ندارد. اما باید بدانید که این تصور غلط است و یکی از متداول ترین روش های مزوتراپی استفاده از آن برای تقویت ابرو می باشد. بیشتر افرادی که به دلایل مختلف دچار ریزش ابرو و یا کاهش ابرو شده اند می توانند از این روش کم تهاجمی برای رفع مشکلات ابرو استفاده کنند. در ادامه این مطلب به توضیح کامل درباره مزوتراپی ابرو، تاثیرات، مشکلات و عوارض آن خواهیم پرداخت.

مزوتراپی ابرو

مزوتراپی ابرو چیست؟

همانطور که می دانید امروزه روش های بسیار زیادی برای تقویت مو ایجاد شده است که یکی از آن ها مزوتراپی می باشد. برخلاف تصور عموم این روش درمانی برای موهای دیگر نقاط بدن مانند ابرو استفاده می شود. مزوتراپی ابرو در واقع تزریق مواد مورد نیاز برای رشد و تقویت مو به صورت محلول به لایه میانی پوست صورت می باشد که در قسمت ابرو انجام می شود.  عوامل بسیاری ممکن است باعث کم پشت شدن ابرو شود که در ادامه به معرفی این عوامل خواهیم پرداخت:

 • دلایل و عوامل ژنتیکی
 • بالا رفتن سن
 • اصلاح ابرو به روش نازک
 • استرس داشتن و یا ابتلا به بیماری های اعصاب
 • کاهش مواد مغذی
 • ابتلا به بیماری های آلپوسی و درماتیت

مزوتراپی ابرو یکی از بهترین روش ها برای داشتن ابروهای پرپشت و زیبا می باشد.

اگر دچار کاهش ابرو شده اید می توانید از روش مزوتراپی ابرو برای پرپشت شدن آن ها استفاده کنید. این روش طبیعی با تزریق مواد مغذی به ابرو باعث رشد و پرپشت شده آن می شود. در این روش بی نظیر داروهای هومیوپاتی، انواع ویتامین ها و مواد معدنی مانند زینک، روی، آهن و… با سرنگ های ظریفی به لایه مزودرم تزریق می شوند. عمق نفوذ سرنگ های بین 1 تا 4 میلیمتر بوده و به قسمتی که فولیکول های ابرو قرار دارند تزریق می شود. داروهایی که در روش مزوتراپی استفاده می شود پس از چند جلسه درمان باعث رشد مجدد ابرو و پرپشت شدن آن می شود.

مزوتراپی ابرو چیست؟

مزایای مزوتراپی ابرو

همانطور که گفتیم امروزه روش های مختلفی برای زیباسازی ابرو وجود دارد که یکی از بهترین و طبیعی ترین آن ها روش مزوتراپی ابرو می باشد. این روش دارای مزایای بسیاری است که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت:

خون رسانی به فولیکول ابرو

یکی از فواید مزوتراپی ابرو افزایش خون رسانی به فویکول های ابرو می باشد. در این روش ترکیباتی که به صورت محلول به صورت تزریق می شوند وارد رگ های خونی پوست می شود. این ترکیبات با افزایش خون رسانی در ناحیه مورد نظر باعث ترمیم فولیکول های ابرو شده و افزایش این فولیکول های باعث پرپشت شدن ابرو می شود. همچنین زمانی که فولیکول ها ترمیم شوند ریشه های ابرو محکم شده و از ریزش آن جلوگیری می شود.

کم بودن عوارض

بسیاری از روش های زیباسازی ابرو تهاجمی بوده و ممکن است مشکلات زیادی را برای شما ایجاد کند. اما در مزوتراپی به علت استفاده از داروهای کم عوارض و مواد طبیعی احتمال بروز عوارض بسیار کم می باشد. در این روش به صورت کاملا طبیعی با تزریق مواد مورد نیاز به لایه مزودرم پوست صورت، فولیکول های ابرو را تقویت کرده و در نهایت باعث رشد مجدد و پرپشت شدن آن ها می شویم. داروهای به کار رفته در محلول ها به هیچ عنوان حساسیت زا نیستند. یکی از مهم ترین مزایای مزوتراپی ابرو کم خطر بودن آن می باشد.

تاثیر سریع

اگر بخواهیم یکی از ویژگی های بی نظیر مزوتراپی ابرو را نام ببریم آن ویژگی تاثیرگذاری سریع می باشد. در بسیاری از روش های درمانی برای ابرو تاثیرگذاری در زمان طولانی ایجاد می شود. برای مثال در روش های تهاجمی مدت ها طول می کشد تا دوران نقاهت گذر کرده و شما نتیجه اصلی درمان را مشاهده کنید. این در صورتی است که در روش مزوتراپی شما می توانید نتایج را پس از اولین جلسه درمان مشاهده کنید. البته نباید فراموش کنید که جلسات درمان در این روش به صورت مرحله ای بوده و حتما باید تمامی جلساتی که پزشک تجویز کرده است را به کلینیک مراجعه نمایید.

متعادل کردن هورمون ها

یکی از دلایلی که ابرو دچار ریزش می شود مشکلات و اختلالات هورمونی می باشد. در بسیاری از مواقع مشکلات هورمونی باعث ضعیف شدن فولیکول ها شده و در نتیجه باعث ریزش ابرو می شوند. یکی از فواید مزوتراپی ابرو متعادل سازی این هورمون ها می باشد. موادی که در مزوتراپی به ناحیه ابرو تزریق می شوند باعث ایجاد تعادل در هورمون های سطح فولیکول ها شده و به سادگی از ریزش ابرو جلوگیری می کنند. البته باید توجه داشته باشید که اگر دچار مشکلات ریشه ای هورمونی هستید بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کرده و داروهای لازم را مصرف نمایید.

مزایای مزوتراپی ابرو

عوارض های مزوتراپی ابرو

همانطور که می دانید روش مزوتراپی دارای تاییدیه از سازمان غذا و داروی آمریکا می باشد و از نظر این سازمان این روش یکی از امن ترین روش های درمان می باشد. اما بسیاری از مردم همچنان سوالات بسیاری را در خصوص عوارض مزوتراپی ابرو می پرسند. زمانی که صحبت از عوارض جانبی می شود منظور مشکلات زودگذری است که پس از انجام یک درمان برای شخص ایجاد می شود و هر روش زیباسازی ممکن است با این عوارض درگیر باشد. اما این نکته را فراموش نکنید که اعتبار کلینیک و مهارت پزشک متخصص تاثیر بسیار زیادی در کاهش عوارض مزوتراپی خواهند داشت.

با اینکه روش مزوتراپی ابرو از روش های کم تهاجمی زیباسازی محسوب می شود، این روش درمانی نیز مانند دیگر روش ها دارای عوارض است که پس از انجام درمان بروز پیدا می کنند. در ادامه به توضیح تعدادی از این عوارض خواهیم پرداخت:

 1. قرمزی اطراف ابرو:

  همانطور که می دانید در روش مزوتراپی ابرو برای وارد کردن محلول به لایه مزودرم پوست صورت از سوزن استفاده می شود هر چقدر که این سوزن ها ظریف باشند اما باز وارد پوست صورت شده و ممکن است مشکلاتی را ایجاد کنند. یکی از عوارض این روش ایجاد قرمزی در اطراف بافت ابرو می باشد. این قرمزی ممکن است تا چند روز پس از درمان همچنان وجود داشته باشد اما جای نگرانی نیست.

 2. تورم:

  یکی دیگر از عوارضی که ممکن است در مزوتراپی ابرو ایجاد شود تورم است. این تورم معمولا در نواحی بالای ابرو و پیشانی اتفاق می افتد که علت آن وارد شدن سوزن به پوست صورت است. تورم ناشی از وارد شدن سوزن ممکن است با کمی درد همراه باشد اما نباید نگران باشید. زیرا این عارضه زودگذر بوده و مدتی پس از انجام درمان از بین خواهد رفت. اگر تحمل درد برای شما سخت است می توانید از مسکن هایی که پزشک تجویز می کند استفاده نمایید.

 3. کبودی:

  یکی از عوارض زودگذر در مزوتراپی ابرو کبودی و خون مردگی در محل تزریق می باشد. این عارضه شاید شما را کمی نگران کند اما باید بدانید که کبودی ها نهایتا 10 روز بعد از انجام جلسه درمان از بین خواهند رفت. میزان ماندگاری این کبودی ها کاملا به خود شما بستگی دارد. در صورتی که پیش از جلسه درمان از داروهای رقیق کننده و یا مواد مخدر استفاده کرده باشید اثر این کبودی ها دیرتر از بین می رود.

 4. جلسات مکرر و مداوم:

  یکی از ایراداتی که به روش مزوتراپی ابرو می گیرند تعداد زیاد جلسات درمان می باشد. این روش درمانی جزء روش هایی است که بیمار پس از یک جلسه به نتایج مطلوب خود نخواهد رسید. حداقل جلسات لازم برای زیباسازی ابرو با استفاده از مزوتراپی 10 جلسه و حداکثر 15 جلسه می باشد. در صورتی که در روش های تهاجمی فرد با یک جلسه درمان به نتایج مطلوب می رسد. البته باید در نظر داشته باشید که برای بازدهی بهتر و دائمی شدن درمان بهتر است هر سال یک یا دو جلسه برای مزوتراپی به مراکز مراجعه نمایید.

عوارض های مزوتراپی ابرو

مراقبت های پیش از مزوتراپی ابرو

همانطور که پیش تر گفته شد یکی از مهم ترین عوامل در کاهش عوارض مزوتراپی ابرو توجه به مراقبت هایی است که پزشک پیش از جلسه درمان توصیه می کند. این توصیه ها باعث می شود تا علاوه بر جلوگیری از عوارض زیاد، درمان نتیجه بهتری نیز داشته باشد. توجه داشته باشید که یک اشتباه ساده می تواند نتیجه درمان را برای شما معکوس کند.

مراقبت های پیش از مزوتراپی ابرو به شرح زیر می باشد:

 • پیش از آن که به مرکز مراجعه کنید به هیچ عنوان از لوازم آرایشی ابرو مانند صابون لیفت و انواع حالت دهنده ها استفاده نکنید.
 • استفاده از داروهای مراقبت از مو و تقویت کننده ها از 24 ساعت پیش از درمان ممنوع می باشد.
 • سعی کنید یک هفته پیش از درمان مزوتراپی برای ابرو از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین خودداری کنید. همچنین استفاده از داروهای ضد انعقاد خون یک هفته پیش از درمان ممنوع می باشد.
 • زمانی که به پزشک متخصص برای مشاوره مراجعه می کنید، پس از مشخص شدن جلسات درمان یک شامپو برای شستشوی ابروهای شما تجویز می شود. قبل از تزریق حتما از شامپو مخصوص برای شستشوی ابروهای خود استفاده کنید.

مراقبت های پس از مزوتراپی ابرو

انجام مراقبت های پیش از تزریق می تواند تاثیر بسیار زیادی در کاهش عوارض و نتیجه درمان داشته باشد اما نباید پس از مزوتراپی بدون مراقبت به کارهای روزمره خود بپردازید. توجه داشته باشید که مراقبت های پس از مزوتراپی ابرو نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. در ادامه به توضیح مراقبت های مهم پس از انجام تزریق خواهیم پرداخت:

 • نور مستقیم خورشید یکی از مشکل سازترین موارد برای مزوتراپی ابرو می باشد. مهم ترین مراقبت پس از تزریق دوری از نور مستقیم خورشید به مدت یک هفته است. در صورتی که مجبور به بیرون رفتن از خانه در طول روز هستید بهتر است از کرم های ضدآفتاب استفاده نمایید.
 • شاید تصور کنید چون مزوتراپی ابرو یک روش کم تهاجمی بوده و نقاهت ندارد می توانید پس از انجام تزریق به راحتی به تمام کارهای روزمره خود برسید. اما این تصور کاملا غلط است. یکی از مراقبت های مهم پس از تزریق خودداری از حمام رفتن می باشد. سعی کنید 24 تا 48 ساعت پس از تزریق حمام نکنید.
 • برخی از مردم پس از انجام مزوتراپی ابرو شروع به ماساژ دادن نواحی پیشانی و ابروها می کنند. اما باید بدانید این کار باعث افزایش عوارض و کبودی های ناشی از تزریق می شود. سعی کنید به مدت چند روز پس از اتمام جلسه مزوتراپی از ماساژ دادن و حتی لمس کردن نواحی تزریق و اطراف آن خودداری کنید.

مراقبت های پس از مزوتراپی ابرو

 • یکی دیگر از مراقبت هایی که پس از مزوتراپی ابرو باید انجام شود عدم ورزش و انجام فعالیت های سنگین بدنی تا 48 ساعت پس از تزریق می باشد. شاید تصور کنید که ورزش کردن کمک بسیاری به سلامتی بدن می کند اما باید بدانید در بعضی از مواقع بهتر است از انجام آن خودداری کنید. ورزش و فعالیت های سنگین بدنی در دو روز اول تزریق باعث می شود تا مواد تزریق شده به پوست پیش از آن که جذب لایه میانی شوند از بین رفته در واقع جلسه درمان بی فایده شود.
 • به یاد داشته باشید که پس از انجام مزوتراپی ابرو حداقل تا چند روز از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و ایبوپروفن خودداری نمایید. این کار باعث می شود تا کبودی های ناشی از تزریق سریع تر برطرف شود. همچنین مصرف ویتامین e نیز تا چند روز پس از تزریق ممنوع می باشد. زیرا ممکن است عوارضی را برای شما ایجاد کند.
 • تغذیه از موارد بسیار مهم است که پس از انجام روش های تهاجمی تا حد زیادی به آن پرداخته می شود. بر خلاف تصور عموم مردم موضوع تغذیه در روش کم تهاجمی مزوتراپی ابرو نیز مانند روش های جراحی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. یکی از ممنوعیت های غذایی پس از انجام تزریق مصرف چیپس و پفک است. این موارد ممکن است باعث بروز مشکلات زیادی برای شما شود. همچنین سعی کنید برای مدتی از مصرف غذاهای کنسروی نیز پرهیز کنید. غذاهای کنسروی باعث می شود تا نتایج مزوتراپی تحت تاثیر قرار گرفته و حتی در مواردی عوارضی برای فرد بیمار ایجاد شود.

مزوتراپی صورت برای لک

در هنگام پیری پوست انسان در ترمیم لایه های سطحی دچار مشکل شده و کم کم لکه هایی روی صورت ایجاد می شود. این عدم ترمیم معمولا به علت عدم تولید کلاژن توسط لایه های زیرین پوست اتفاق می افتد. امروزه روش ها مختلفی برای درمان این لکه های پوستی ایجاد شده است که یکی از بهترین آن ها روش مزوتراپی می باشد. مزوتراپی صورت برای لک یکی از امن ترین روش ها برای ترمیم پوست است که بسیاری از مردم به استفاده از آن روی آورده اند. در ادامه مطلب به توضیح بیشتر درباره این روش درمانی خواهیم پرداخت.

همانطور که می دانید مزوتراپی یکی راه های کم تهاجمی برای جوان سازی صورت است که با استفاده از تزریق ترکیبات مورد نیاز پوست می تواند باعث جلوگیری از پیر شدن آن شود. در این روش بی نظیر جوان سازی محلولی از مواد مغذی، ویتامین ها و… به دست آورده و آن را از طریق سوزن های ظریفی وارد لایه میانی پوست یا مزودرم می کنند. همراه با نفوذ این مواد به لایه های زیرین پوست، سلول های تولید کنند کلاژن شروع به فعالیت کرده و تولید کلاژن افزایش پیدا می کند. مزوتراپی صورت برای لک به روشی درمانی گفته می شود که با استفاده از سوزن هایی ظریف و نازک آنزیم ها، هورمون ها و ویتامین های لازم وارد مزودرم پوست شده و باعث سفت شدن آن می شود. جوان سازی پوست صورت به روش مزوتراپی یکی از کم خطرترین روش های جوان سازی می باشد.

مزوتراپی صورت برای لک

فواید استفاده از مزوتراپی صورت برای لک

مزوتراپی از روش های بی دردسربرای رفع مشکلات پوست و مو می باشد. استفاده از مزوتراپی صورت برای لک فواید بسیار زیادی دارد. این فواید به شرح زیر هستند:

 • این روش درمانی باعث آبرسانی بیشتر پوست و طراوت آن می شود.
 • مزوتراپی صورت یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن چین و چروک صورت می باشد.
 • در مزوتراپی صورت برای لک موادی که وارد لایه مزودرم می شوند باعث شفافیت پوست شما نیز می شوند.
 • برخی مشکلات پوستی با استفاده از این روش درمانی از بین می روند.
 • روش مزوتراپی یکی از روش های کم تهاجمی است که نیازی به بستری شدن ندارد. بنابراین پس از تزریق با استفاده از کرم های مخصوص می توانید به زندگی روزمره خود برسید.
 • هزینه های مزوتراپی صورت برای لک بسیار کمتر از روش های دیگر درمانی می باشد.

مواد مورد استفاده در مزوتراپی صورت برای لک

یکی از سوالاتی که ممکن است برای شما ایجاد شده باشد این است که مواد مورد استفاده در مزوتراپی صورت برای لک چه موادی می باشند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت در این روش از آنتی بیوتیک های مخصوصی استفاده شده و در کنار آن از موادی استفاده می کنند که عروق را باز کند. تروکسین و کلسی تونین از دیگر موادی است که باعث ترمیم لایه های پوستی می شود. هیالورونیداز و کلاژناز هر دو موادی هستند که باعث تولید کلاژن و الاستین در پوست می شود. این مواد پوست را سفت کرده به طوری که از پیر شدن آن جلوگیری می شود.

یکی از مهم ترین نکات روش مزوتراپی صورت برای لک استفاده از داروها و عصاره های گیاهی است که خطر این روش را تا حد زیادی کاهش می دهد. در این روش از مواد طبیعی استفاده می شود و همین موضوع باعث کاهش عوارض مزوتراپی صورت می شود. همچنین این روش درمانی مواد معدنی مورد نیاز پوست را تامین کرده و با تزریق انواع ویتامین ها به پوست صورت باعث شفافیت، زیبایی و جوان سازی پوست صورت شما می شود. این روش درمانی را می تواند موثرترین روش برای از بین بردن لکه های پوستی صورت و ترمیم لایه های پوستی دانست.

مراقبت های پیش از مزوتراپی صورت برای لک

استفاده از مزوتراپی صورت برای درمان لکه های پوستی تاثیرات بسیار زیادی در از بین بردن جای جوش و لکه ها داشته و امروزه طرفداران بسیار زیادی دارد. این روش به علت استفاده محدود و موضعی از داروهای شیمیایی دارای خطر بسیار کمی می باشد. قبل از آن که به مزوتراپی صورت برای لک بپردازید باید مراقبت هایی را انجام دهید تا هم درمان نتیجه بهتری داشته باشد و هم از عوارض آن کم کنید. یکی از مهم ترین مراقبت هایی که پیش از انجام مزوتراپی صورت باید به آن توجه کنید عدم استفاده از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین می باشد. این داروها می توانند باعث خونریزی در ناحیه تزریق در حین مزوتراپی شوند. همچنین سعی کنید از مصرف داروهای ضد التهاب پرهیز کنید. این داروها با این که درد را در حین درمان کاهش می دهند اما می توانند باعث کبودی زیاد در پوست صورت شما شوند. مصرف داروهای نام برده از یک هفته پیش از درمان ممنوع می باشد.

مراقبت های پیش از مزوتراپی صورت برای لک

خطرات و عوارض مزوتراپی صورت برای لک

همانطور که می دانید هر روش درمانی دارای مزایا و معایب خود می باشد. استفاده از مزوتراپی صورت برای لک یکی از روش های کم خطر و کم تهاجمی برای زیباسازی پوست صورت می باشد. در صورتی که درمان مزوتراپی صورت در یک کلینیک معتبر و تحت نظر یک پزشک متخصص انجام شود خطرات بسیار کمی داشته و عوارض آن زودگذر می باشند. در ادامه به توضیح چند مورد از عوارض مهم این روش درمانی خواهیم پرداخت:

 • به طور کلی درد مزوتراپی صورت برای لک بسیار کم می باشد اما در مواردی ممکن است بیمار احساس درد داشته باشد که با کرم های بی حسی موضعی قابل حل است.
 • در بعضی از موارد خاص پوست بیمار ممکن است به علت حساسیت به یکی از مواد تزریق شده واکنش نشان دهد. البته پزشک متخصص پیش از انجام درمان، حساسیت های دارویی شما را بررسی می کند.
 • یکی از عوارض مزوتراپی صورت برای لک التهاب در ناحیه درمان است که مدتی پس از درمان از بین خواهد رفت.
 • ایجاد کبودی و سرخی در پوست صورت یک عارضه طبیعی در مزوتراپی صورت برای لک است که پس از چند روز به طور کامل از بین می رود.
 • یکی از عوارضی که ممکن است به ندرت ایجاد شود عفونت در ناحیه تزریق است که در صورت مشاهده این عارضه باید سریعا با پزشک متخصص تماس بگیرید.

مزوتراپی برای پف زیر چشم

زمانی که سن انسان بالا می رود مشکلات زیادی برای پوست صورت او ایجاد می شود که یکی از آن ها پف زیر چشم است. پف زیر چشم می تواند تاثیر بسیار زیادی در زیبایی صورت داشته باشد و روش های مختلفی برای درمان آن وجود دارد. در بین روش های موجود برای درمان پف زیر چشم روش مزوتراپی یکی از کم خطرترین ها می باشد. این روش که از نظر متخصصین کم تهاجمی محسوب می شود نسبت به جراحی بسیار امن تر بوده و دوران نقاهت نیز ندارد. ما در ادامه مطلب قصد داریم به توضیح بیشتر درباره مزوتراپی برای پف زیر چشم بپردازیم.

پف زیر چشم در واقع چربی های زائدی هستند که به مرور زمان باعث کاهش زیبایی صورت شما می شوند. این چربی ممکن است به صورت ژنتیکی و یا به دلیل تغذیه نامناسب زیر چشم شما ایجاد شوند. در مزوتراپی برای پف زیر چشم با استفاده از روشی غیر جراحی با تزریق ترکیب چند ماده مختلف باعث افزایش گردش خون در ناحیه مورد نظر شده و چربی ها را حل می کنند. در مزوتراپی دیواره های سلول های چربی را حل کرده و باعث افزایش گردش خون می شوند. این موضوع باعث می شود تا پف زیر چشم از بین رفته و زیبایی صورت شما دوچندان شود.

مزوتراپی برای پف زیر چشم

آمادگی پیش از مزوتراپی برای پف زیر چشم

پیش از آن که به درمان پف زیر چشم از طریق مزوتراپی بپردازید باید آمادگی لازم را برای انجام این درمان داشته باشید. برای مثال بهتر است یک هفته پیش از مزوتراپی برای پف زیر چشم از مطرف داروهای ضدالتهابی پرهیز کنید. مصرف این داروها باعث می شود تا هنگام تزیق کبودی های زیادی دور چشم شما ایجاد شود. البته نباید بابت این کبودی ها احساس نگرانی داشته باشید. زیرا این عوارض چند روز پس از درمان از بین خواهند رفت. همچنین اگر سابقه تبخال و یا تبخال تناسلی و زونا دارید پیش از درمان حتما از داروهای ضد ویروسی استفاده کنید. مصرف ویتامین E یک هفته پیش از درمان باید به صورت کامل قطع شود.

روش انجام مزوتراپی برای پف زیر چشم

یکی از روش های بدون درد و خونریزی برای زیباسازی صورت روش مزوتراپی برای پف زیر چشم است. در این روش بی نظیر ابتدا آزمایشات و معاینات لازم توسط پزشک متخصص انجام می شود. سپس مواد مورد نیاز پوست شما مشخص شده و آن ها را باهم ترکیب می کنند. پس از ترکیب مواد در جلسات مزوتراپی این مواد به وسیله سوزن های نازکی به لایه میانی پوست شما تزریق می شود. این سوزن ها به احتمال زیاد به تفنگی مکانیکی متصل باشند. سوزن ها تا عمق یک تا چهار میلیمتری پوست نفوذ کرده و مواد را وارد پوست شما می کنند. پس از ترکیب مواد با بافت های زیرین پوست شما می توانید شاهد از بین رفتن پف زیر چشم خود باشید.

مراقبت های بعد از مزوتراپی برای پف زیر چشم

پس از آن که مزوتراپی برای پف زیر چشم را انجام دادید باید به رعایت مراقبت هایی بپردازید تا عوارض را کاهش داده و سریع تر نتیجه بگیرید. این مراقبت های به شرح زیر می باشند:

 • بلافاصله پس از مزوتراپی کمپرس یخ را روی محل درمان بگذارید.
 • کمپرس یخ باعث می شود تا تورم، کبودی و قرمز زیر چشم سریع تر از بین برود.
 • در صورت لزوم محل درمان را به مدت 72 ساعت باندپیچی می کنند.
 • نیم ساعت پس از تزریق معاینات لازم انجام می شود تا در صورت حساسیت سریعا اقدام شود.
 • اگر پس از مزوتراپی برای پف زیر چشم کهیر زدید نباید احساس نگرانی داشته باشید. زیرا این حساسیت ها به زودی از بین خواهند رفت.
 • سعی کنید تا یک هفته پس از درمان از انجام ورزش و فعالیت های سنگین خودداری کنید.

مراقبت های بعد از مزوتراپی برای پف زیر چشم

بهترین برند مزوتراپی

مزوتراپی یکی از روش های درمانی بسیار پرکاربرد برای درمان بیماری و مشکلات پوست و مو می باشد. امروزه بسیاری از مردم جهان به استفاده از این روش کم تهاجمی روی آورده اند و کلینیک های زیبایی با استفاده از تجهیزات مناسب به انجام مزوتراپی می پردازند. زمانی که صحبت از بهترین برند مزوتراپی می شود منظور بهترین شرکت تولید کننده داروهای مزوتراپی می باشد. همانطور که می دانید در مزوتراپی یک ترکیب یا کوکتل از مجموع مواد مورد نیاز پوست و مو به لایه میانی پوست تزریق می شود. شرکت های مختلفی به تولید این مواد می پردازند که در ادامه به معرفی دو مورد از بهترین ها خواهیم پرداخت:

 1. برند رویتاکر:

  شرکت رویتاکر را می توان بهترین برند مزوتراپی دانست. داروی CYTOCARE 715 از این شرکت بی نظیر جزو بهترین داروهای مورد استفاده در مزوتراپی است. این دارو دارای غلظت بسیار بالایی از هیالورونیک بوده و غلظت مولکولی 16 میلی گرم، خاصیت پرکنندگی بسیار بالایی دارد. این دارو با ترکیب آمینواسیدها و دیگر مواد مغذی خاصیت جوانسازی خوبی داشته و به علت آبرسانی بالا برای افرادی که دچار خشکی پوست هستند بهترین گزینه است. برند رویتاکر فرانسوی را می توان از معتبرترین برندهای دنیا دانست که برای چروک های زیر چشم و خطوط زیر گردن بسیار مناسب می باشد.

 2. BCN Classics:

  این شرکت و محصولات آن را نیز می توان بهترین برند مزوتراپی معرفی کرد. داروهای این شرکت دارای خلوص بسیار بالایی بوده و از هیچ ماده نگهدارنده ای در آن ها استفاده نشده است. محصولات این برند هم به صورت مستقل و هم به صورت ترکیبی مورد استفاده در کلینیک ها قرار می گیرند. در این برند از مواد مغذی مانند آمینواسید و بیوتین استفاده شده و با ترکیب انواع مواد احیاکننده پوست و مو و ویتامین ها باعث درمان می شود. این شرکت با تولید دو محصول مختلف درمان های متفاوتی را برای پوست و مو به صورت جداگانه ایجاد کرده است.

سوالات متداول درخصوص مزوتراپی

مزوتراپی برای چیست؟

مزوتراپی تکنیکی است که از تزریق ویتامین‌ها، آنزیم‌ها، هورمون‌ها و عصاره‌های گیاهی برای جوان‌سازی و سفت‌کردن پوست و همچنین حذف چربی‌های اضافی استفاده می‌کند. میشل پیستور، یک پزشک در فرانسه، این تکنیک را در سال 1952 توسعه داد. در ابتدا این روش برای تسکین درد استفاده می شد.

آیا مزوتراپی واقعا موثر است؟

مزوتراپی تقریباً در 5 درصد از بیماران جواب نمی‌دهد ، اما در 95 درصد دیگر، نتایج فوق‌العاده است. فراتر از حذف ساده چربی در پوست، از درمان پرکننده مزوتراپی می توان برای هدف قرار دادن چین و چروک، خطوط، شلی پوست، آلوپسی و موارد دیگر استفاده کرد. مزوتراپی یک درمان زیبایی ایمن و غیر تهاجمی است که توسط کارشناسان داخلی ما برای اطمینان از ایمنی و راحتی شما انجام می شود.

آیا مزوتراپی واقعا موثر است؟

مزوتراپی چقدر طول می کشد؟

با یک دوره 4-6 جلسه ای درمان مزوتراپی، بیماران می توانند از این روش نتیجه مطلوبی بگیرند و همچنین می توانند این انتظار را داشته باشند که نتایج این روش 12 تا 18 ماه پس از تکمیل دوره توصیه شده درمان باقی بماند. برای نتایج مطلوب، به بیماران توصیه می شود که درمان را ادامه دهند تا ظاهر دلخواه خود را حفظ کنند.

مزوتراپی چه عوارضی دارد؟

از مهم ترین و شایع ترین عوارضی که ممکن است بعد از مزوتراپی رخ دهد می توان به موارد زیر اشاه کرد:

 • واکنش آلرژیک فوری یا تاخیری به داروها/محلول های تزریقی.
 • لسیتین باعث التهاب و تورم می شود.
 • عفونت های پوستی
 • ایجاد رنگدانه در محل تزریق.
 • کبودی در محل تزریق.
 • زخم، اسکار و تغییر شکل در محل تزریق.
 • پانیکولیت.
مزوتراپی برای صورت چقدر موثر است؟

مزوتراپی می تواند فوراً پوست کدر و خسته و چین و چروک های سطحی را بهبود بخشد، همچنین می تواند به بهبود گردش خون کند و به بدن برای دفع سموم پیری کمک کند. این درمان همچنین می تواند برای رفع هایپرپیگمانتاسیون، درمان آکنه و درخشش پوست نیز استفاده شود.

آیا مزوتراپی همان بوتاکس است؟

پاسخ این سوال خیر است. اما روش ترکیبی با نام مزوبوتاکس وجود دارد که از هردو این روش ها برای جوانسازی پوست استفاده می کند. مزوبوتاکس یک روش زیبایی است که می تواند خطوط و چین و چروک های ظریف را کاهش دهد و در نتیجه پوستی صاف تر و جوان تر را برای شما به ارمغان بیاورد. این تکنیک همچنین می تواند اندازه منافذ و تولید چربی را کاهش دهد و تعریق صورت را کاهش دهد. این روش شبیه بوتاکس است که در آن سم بوتولینوم را در پوست فرد تزریق می کنند.
آیا مزوتراپی همان بوتاکس است؟

آیا مزوتراپی درد دارد؟

مزوتراپی به دلیل استفاده از کرم‌های بی‌حس‌کننده قبل از تزریق، یک روش نسبتاً بدون درد است ، در حالی که لیپوساکشن اغلب باعث ایجاد درد بعد از جراحی و همچنین در هفته‌های بهبودی بعد می‌شود.

آیا مزوتراپی همان میکرونیدلینگ است؟

پاسخ این سوال به وضوح خیر است. مزوتراپی ترکیبی از یک کوکتل سفارشی از ویتامین‌های قدرتمند است که با استفاده از دستگاه مزو با یک سوزن به لایه‌های زیرین پوست تزریق می‌شود، در حالی که میکرونیدلینگ به آرامی چندین سوزن میکروسکوپی را روی صورت حرکت می‌دهد تا باعث ایجاد علائم سوراخ کوچک شود و تولید کلاژن و کلاژن را فعال کند.

آیا می توان با مزوتراپی لاغر شد؟

مزوتراپی شامل یک سری تزریقات ساده است که به شکستن نواحی کوچک موضعی ناخواسته چربی کمک می کند. این فرآیند تجزیه چربی بدن به عنوان لیپولیز شناخته می شود. این روش کاهش چربی نقطه ای با تزریق محلول به پوست در بسیاری از روش های شناخته شده به کار می رود.

چند جلسه مزوتراپی برای صورت لازم است؟

تعداد جلسات مزوتراپی صورت که نیاز دارید بستگی به وضعیت پوست شما دارد. پزشکان متخصص این زمنیه معمولاً 6 جلسه با فاصله 2 تا 4 هفته را توصیه می کنند تا به نتایج دلخواه خود برسید. با این حال، دیدن نتایج قابل توجه فقط پس از یک جلسه غیرعادی نیست.

تعداد درمان های مورد نیاز از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است، زیرا بستگی به بدن بیمار دارد. برخی از بیماران ممکن است نتایج را پس از یک جلسه درمان ببینند، برای برخی دیگر ممکن است چهار تا پنج جلسه طول بکشد .

بعد از مزوتراپی از چه چیزهایی باید اجتناب کرد؟

برای بهبود شرایط خود دستورالعمل های بعد از درمان را رعایت کنید:

 • از حرکت یا ماساژ قابل توجه ناحیه تحت درمان خودداری کنید. …
 • به مدت 24 ساعت از ورزش های شدید خودداری کنید.
 • به مدت 72 ساعت از آفتاب یا گرمای شدید خودداری کنید.
 • برای جلوگیری از تورم بیش از حد از مصرف بیش از حد الکل یا نمک خودداری کنید.
 • اگر تورم دارید، می توانید هر ساعت به مدت 15 دقیقه از کمپرس خنک استفاده کنید.

بعد از مزوتراپی از چه چیزهایی باید اجتناب کرد؟

پی آر پی یا مزوتراپی کدام بهتر است؟

متخصصان پوست پیشرو PRP را درمانی بسیار موثرتر از مزوتراپی برای مقابله با ریزش مو می دانند. روش پی آر پی نسبت به مزوتراپی زمان کمتر و نسبتاً مقرون به صرفه تری برای رشد مجدد مو دارد.

چه کسانی به مزوتراپی نیاز دارند؟

مزوتراپی یک گزینه عالی برای افرادی است که مایل به درخشندگی بیشتر پوست خود به خصوص در ناحیه صورت و گردن هستند. همچنین کسانی از جای لک و آکنه روی صورت خود رنج می برند می توانند از روش مزوتراپی صورت استفاده کنند. کسانی که دچار مشکل ریزش موی سر به دلیل کاهش ویتامین ها و مواد مغذی هستند نیز می توانند کاندیدای خوبی برای این شیوه درمان باشند.

آیا می توانم بعد از مزوتراپی صورتم را بشورم؟

برای 72 ساعت اول پس از درمان فقط صورت خود را با آب ولرم و یک پاک کننده ملایم تمیز کنید. پوست خود را به آرامی با یک حوله تمیز خشک کنید و حداقل تا یک هفته پس از درمان از هیچ برس پاک کننده برقی استفاده نکنید.

مزوتراپی برای سیاهی دور چشم چیست؟

مزوتراپی روشی سودمند برای درمان کیسه های چشم، سیاهی دور چشم و رنگ پوست تیره است . این روش درمانی جدیدترین تکنیکی است که از مجموعه‌ای از ویتامین‌ها، آنزیم‌ها، هورمون‌ها و عصاره‌های گیاهی برای جوان‌سازی و سفت‌کردن پوست و همچنین کمک به از بین بردن چربی‌های اضافی استفاده می‌کند.

آیا مزوتراپی برای آکنه خوب است؟

مزوتراپی فراکشنال، که می‌تواند تولید کلاژن را در سطح عمیقی القا کند، می‌تواند در کاهش ظاهر اسکارهای آکنه موفق باشد. پروفیلو یک ژل اسید هیالورونیک تزریقی است که پوست را در نواحی مورد نظر عمیقاً آبرسانی کرده و لیفت می کند تا ظاهر اسکار جوش های آکنه را کاهش دهد.

برای مشاوره رایگان فرم زیر را پر نمایید.