جوانسازی

تزریق زیبایی

دپارتمان کاشت

هایفوتراپی

لیزر مو زائد

مراقبت جوانسازی

مراقبت تزریق

مراقبت کاشت

لیفت غبغب

لیفت غبغب

در سنین کم و یا در سنین بالا غبغب یکی از عوامل تاثیرگذار در زیبایی چهره می باشد. گردن انسان معمولا در سنین بالا به دلیل افتادگی پوست و یا به دلیل کم و زیاد شدن وزن از حالت طبیعی خود خارج شده و باعث کاهش زیبایی صورت می شود. پوست ها و چربی های اضافی در ناحیه غبغب می تواند تا حد زیادی در اعتماد به نفس افراد نیز موثر باشد. امروزه روش های مختلفی برای از بین بردن غبغب ایجاد شده است که یکی از بهترین آن روش لیفت غبغب می باشد. ما در این مقاله قصد داریم به توضیح کامل این روش بپردازیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

لیفت غبغب چیست؟

همانطور که گفته شد غبغب ممکن است به دلایل مختلفی از جمله بالا رفتن سن و افتادگی پوست، افزایش و یا کاهش وزن و تغذیه مناسب ایجاد شود. همچنین عوامل محیطی مانند آلودگی هوا و آسیب های نور خورشید نیز می تواند پیر شدن پوست انسان را تسریع کرده که در نهایت باعث ایجاد غبغب شود. بهترین روش از بین بردن غبغب استفاده از روش لیفت غبغب می باشد که امروزه بسیاری از افراد به آن روی آورده اند. این روش درمانی می تواند تاثیر بسیار زیادی در زیباسازی صورت شما داشته و با ظاهر کردن خطوط چانه و فک شما زیبایی صورت شما را دوچندان می کند.

روش های لیفت غبغب

لیفت غبغب به عنوان یک روش بی نظیر برای از بین بردن غبغب مورد استفاده قرار می گیرد که خود از روش های مختلفی تشکیل شده است. این روش ها که به دو دسته کلی بدون جراحی و با جراحی تقسیم می شوند می توانند در از بین بردن غبغب تا حد زیادی موثر باشند. روش های بدون جراحی روش هایی هستند که در آن بیمار بیهوش نمی شود و روش ها جراحی روش هایی هستند که بیمار در آن بیهوش می شود. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های جدید و مدرنی برای رفع افتادگی پوست و از بین بردن پوست اضافی در ناحیه غبغب ایجاد شده است که در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت.

روش های لیفت غبغب

لیفت غبغب با هایفوتراپی

یکی از بهترین روش ها برای لیفت غبغب استفاده از هایفوتراپی است. این روش نسبتا جدید از روش های بدون جراحی بوده و تاثیر بسیار زیادی در از بین بردن غبغب دارد. بسیاری از افراد از این روش درمانی شناخت کافی نداشته و به همین دلیل شایعاتی مانند سوختن پوست، بروز حساسیت های پوستی، فلج صورت و گردن و… را به سادگی باور می کنند. روش هایفوتراپی با استفاده از امواج فراصوت باعث گرم شدن پوست شده و به تحریک لایه های زیرین پوست شما می پردازد. تحریک سلول های زیرین پوست باعث افزایش تولید کلاژن شده و در نهایت با سفت کردن پوست غبغب را از بین می برد.

لیفت غبغب با ساکشن

یکی دیگر از روش های لیفت غبغب استفاده از ساکشن است. در روش ساکشن برش های کوچکی روی گردن ایجاد می شود و این روش یک روش جراحی است. روش ساکشن معمولا با بیهوشی انجام می شود اما می توان از بی حسی های موضعی نیز استفاده کرد. همچنین این برش هایی که در این روش روی پوست ایجاد می شود بسیار مخفی بوده و هیچ گونه جای زخم و یا اسکار پس از جراحی دیده نخواهد شد. در این روش جراحی پس از ایجاد برش های کوچک روی پوست، چربی های اضافی را با استفاده از یک لوله نازک از زیر پوست خارج می کنند.

لیفت غبغب با لیزر

این روش را می توان یک روش غیرتهاجمی بسیار موثر لیفت غبغب دانست. همانطور که می دانید لیزر یک اشعه بسیار پرکاربرد در دنیای امروز است. اشعه لیزر دارای انرژی بسیار بالایی بوده با برخورد به پوست باعث ایجاد انرژی گرمایی می شود. لیزر با گرم کردن پوست می تواند پوست و چربی های اضافی را از بین برده و باعث رفع شلی و افتادگی پوست شود. این روش که می توان آن را یک روش جایگزین برای جراحی غبغب دانست در دو مرحله انجام می شود:

 • در مرحله اول لیفت غبغب با لیزر، اشعه لیزر چربی ها و پوست های اضافی را در ناحیه گردن از بین برده و این کار باعث از بین رفتن غبغب می شود.
 • در مرحله دوم با استفاده از امواج فراصوت به تحریک سلول های تولید کننده کلاژن پوست پرداخته و باعث رفع افتادگی پوست و بازگشت حالت ارتجاعی آن می شوند.

لیفت غبغب با لیزر

لیفت غبغب با تزریق ژل

اگر از تزریق نمی ترسید می توانید از این روش معمول لیفت غبغب استفاده کنید. تزریق ژل به ناحیه غبغب می تواند تاثیر بسیار زیادی در از بین بردن غبغب و زیباسازی صورت شما داشته باشد. ژل کیبلا یک داروی بسیار موثر در از بین بردن غبغب می باشد که توسط غذا و داروی آمریکا نیز تایید شده است. زمانی که این دارو به ناحیه درمان تزریق می شود چربی های زیر پوست را در بدن حل کرده و باعث از بین رفتن غبغب می شود. این دارو دارای ماده ای است که به تخریب بافت های چربی می پردازد و با انحلال چربی در بدن غبغب را از بین می برد.

لیفت غبغب با نخ

یکی دیگر از روش های لیفت غبغب استفاده از نخ های PDO برای این کار است. شاید ظاهر این روش نگران کننده به نظر برسد اما این روش با استفاده از بی حسی های موضعی انجام شده و غیرتهاجمی می باشد. نخ های مورد استفاده در این روش در واقع همان بخیه های قابل جذب هستند که از اسید پلی اتیلن ساخته شده اند. ماندگاری از روش درمانی تا دو سال و یا حتی بیشتر بوده و در از بین بردن غبغب بسیار موثر است. در این روش با استفاده از سوزن های ظریفی نخ ها وارد پوست غبغب شده و آن را می کشند. این کار باعث تولید بیشتر کلاژن شده و در نهایت خاصیت ارتجاعی پوست را به آن بازمی گرداند.

جراحی لیفت غبغب

اگر از بیهوشی و عوارض آن ترسی ندارید می توانید از روش جراحی لیفت غبغب استفاده کنید. این روش معمولا با بیهوشی انجام می شود اما در مواردی ممکن است از بی حسی های موضعی استفاده کنند. در این جراحی برش هایی در قسمت پشت و جلوی گوش ایجاد می شود و با استفاده از این برش ها ماهیچه های قسمت گردن و زیر چانه را به سمت بالا می کشند. پس از این کار غبغب هموار شده و چین و چروک های ناشی از آن از بین می روند. به دلیل ظریف بودن برش ها پس از جراحی به سختی می توان اثرات بخیه و برش را روی صورت مشاهده کرد.

جراحی لیفت غبغب

نکات مهم لیفت غبغب

رعایت نکات زیر برای لیفت غبغب بسیار مهم و ضروری می باشد:

 • پیش از انجام این کار حتما به پزشک برای مشاوره مراجعه کنید.
 • یک هفته قبل از عمل از مصرف داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید.
 • پس از عمل از فشار دادن و ماساژ ناحیه درمان پرهیز کنید.
 • با استفاده از کمپرس سرد می توانید باعث سریع تر شدن روند بهبود شوید.
 • سعی کنید تا سه روز پس از عمل به صورت طاق باز بخوابید.
 • تا دو هفته پس از درمان از رفتن به استخر، سونا، جکوزی و… خودداری کنید.
 • تا دو هفته پس از درمان از دوش گرفتن با آب داغ خودداری کنید.
 • به مدت دو هفته از نور خورشید دوری کرده و در صورت نیاز از کرم های ضد آفتاب استفاده نمایید.
 • به مدت سه هفته از انجام فعالیت های سنگین و ورزش خودداری کنید.

برای مشاوره رایگان فرم زیر را پر نمایید.