جوانسازی

تزریق زیبایی

دپارتمان کاشت

هایفوتراپی

لیزر مو زائد

مراقبت جوانسازی

مراقبت تزریق

مراقبت کاشت

لیفت صورت

لیفت صورت

زمانی که صحبت از زیبایی می شود مهم ترین قسمتی که به یاد می آوریم چهره است. متاسفانه این قسمت مهم بیشتر از تمام نقاط بدن آسیب پذیر است و مشکلات زیادی برای آن ایجاد می شود. همانطور که می دانید صورت در سنین بالا دچار چین و چروک هایی می شود که از بین بردن آن ها همیشه یکی از دغدغه های انسان بوده است. همچنین قرار گرفتن در معرض نور آفتاب، استرس و تغذیه نامناسب می تواند زیبایی و طراوت را از صورت شما بگیرد. در گذشته انسان تنها نمی توانست از پیر شدن پوست جلوگیری کند اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و علم روش های مختلفی برای جوان سازی و زیباسازی پوست ایجاد شده است. یکی از این روش ها لیفت صورت می باشد که ما در این مقاله قصد داریم توضیحاتی را درباره آن ارائه دهیم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

لیفت صورت چیست؟

پوست انسان به دلایل مختلفی مانند افزایش سن، تغذیه نامناسب و… دچار افتادگی می شود. در سنین بالا چربی های زیر پوست کم شده و پوست طراوت و شادابی خود را از دست می دهد. کم شدن چربی زیر پوست باعث شل شدن پوست صورت و افتادگی در قسمت زیر چشم ها، گوشه لب ها و بینی می شود. همچنین در بسیاری از مواقع در قسمت غبغب پوست اضافه ایجاد می شود. لیفت صورت یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن این مشکلات است که خود شامل روش های دیگری نیز می شود. این روش زیباسازی و جوان سازی پوست امروزه در میان مردم از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است.

مزایای لیفت صورت

روش های مختلف لیفت صورت می تواند کمک بسیاری در جوان سازی پوست داشته و بالا کشیدن پوست باعث زیباسازی صورت شما می شوند. از مزایا این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزایای لیفت صورت

  • همراه با ترمیم چربی های زیر پوستی باعث سفت تر شدن پوست می شود.
  • طراوت و شادابی را به پوست شما باز می گرداند.
  • با جوان سازی پوست باعث افزایش اعتماد به نفس در افراد می شود.
  • چروک های سطحی قسمت های مختلف صورت را از بین برده و یا کمرنگ می کند.
  • غبغب را از بین می برد.
  • این روش یک روش امن و با کمترین عوارض جانبی می باشد.

بهترین روش برای لیفت صورت

انتخاب این که کدام روش بهترین روش لیفت صورت است کاملا به نظر دکتر و انجام معاینات لازم بیمار بستگی دارد. پزشکان معمولا با بررسی شرایط سنی، میزان آسیب، ناحیه تحت درمان و… مناسب ترین روش را برای جوان سازی صورت بیمار توصیه می کنند. به طور کلی شیوه های مختلف این روش زیباسازی به دو دسته تقسیم می شوند:

  1. روش های جراحی: روش های جراحی دردسرهای زیادی داشته و عوارض و طول درمان آن زیاد است. در این روش ها بیمار به طور کلی بیهوش شده و پس از جراحی دوره نقاهت معمولا طولانی است. در این روش بیمار پس از جراحی باید بستری شود.
  2. روش های غیرجراحی: روش های غیرجراحی بدون بیهوشی برای بیمار انجام می شود. در این روش ها پزشک از بی حسی های موضعی استفاده کرده و به همین دلیل دوره نقاهت ندارند. همچنین روش های غیرجراحی عوارض بسیار کمی داشته و به همین دلیل شخص بلافاصله پس از عمل می تواند به زندگی روزمره خود برگردد.

بیشتر پزشکان روش های غیرجراحی را به روش های جراحی لیفت صورت ترجیح می دهند. در ادامه به معرفی و توضیح چند روش مختلف غیرجراحی خواهیم پرداخت.

لیفت صورت با هایفوتراپی

لیفت صورت با هایفوتراپی

یکی از بهترین روش های بدون جراحی لیفت صورت هایفوتراپی می باشد. این روش برای کسانی که از آمپول و تزریق می ترسند بهترین انتخاب است. در روش هایفوتراپی امواج فراصوت به پوست صورت تابیده می شوند و با نفوذ به لایه های میانی پوست باعث تحریک سلول های سازنده کلاژن می شوند. این تحریک باعث سفت شدن و رفع افتادگی پوست می شود. هایفوتراپی یک روش تقریبا ماندگار بوده و هیچ گونه عوارض جانبی ندارد. این روش در یک جلسه به نتیجه رسیده و نتایج آن بین 1 تا 3 سال باقی می ماند. این روش غیرجراحی برای افراد 30 تا 70 سال مناسب بوده و هر جلسه درمان آن زمان زیادی نمی برد.

لیفت صورت با اندولیفت

یکی دیگر از روش های لیفت صورت روش اندولیفت می باشد. با این که این روش جزء روش های غیرجراحی است اما اثرات و نتایج آن به اندازه جراحی می باشد. روش اندولیفت بدون بیهوشی انجام شده  و در این روش هیچ گونه برش و زخمی رو صورت ایجاد نمی شود. بنابراین این روش غیرجراحی را می توان برای افرادی که از تزریق و جراحی می ترسند مناسب دانست. در این روش با استفاده از اشعه لیزر حرارات را به لایه های زیرین پوست منتقل کرده و با تحریک کلاژن ها و تجزیه چربی ها باعث جوان سازی پوست صورت می شوند.

لیفت صورت با RF فرکشنال

روش RF فرکشنال را می توان یک روش جدید لیفت صورت دانست که با ترکیب میکرونیدلینگ و رادیو فرکوئنسی باعث جوان سازی پوست صورت می شود. این ترکیب باعث افزایش اثربخشی این روش شده است. امواج رادیو فرکوئنسی باعث تحریک کلاژن ها شده و افتادگی پوست را برطرف می کنند. همچنین میکرونیدلینگ باعث از بین رفتن جای جوش، آکنه و زخم ها می شود. روش فرکشنال باعث افزایش حالت ارتجاعی پوست شده و تاثیرگذاری آن بیشتر از هایفوتراپی می باشد. این روش بین 3 تا 5 سال ماندگاری داشته و نداشتن محدودیت سنی باعث شده تا بیشتر مردم از آن استفاده کنند.

لیفت صورت با تزریق بوتاکس

مشهورترین روش لیفت صورت تزریق بوتاکس می باشد که امروزه بسیاری از مردم از آن استفاده می کنند. در این روش ماده ای به نام بوتولینیوم برای رفع چین و چروک ها به قسمت های مختلف صورت تزریق می شود. این ماده همچنین می تواند باعث جلوگیری از ایجاد چین و چروک در صورت شود. همانطور که می دانید خطوط صورت معمولا در نقاط پیشانی، کنار لب و کنار چشم ها می باشد. تزریق بوتاکس باعث بی حس شدن عضلات در این نواحی شده و پس از مدتی می تواند از بروز چین و چروک ها جلوگیری کرده و یا آن ها را از بین ببرد.

لیفت صورت با تزریق بوتاکس

لیفت صورت با کربوکسی تراپی

تنها تعداد کمی از افراد با این روش لیفت صورت آشنایی دارند. یکی از موثرترین روش ها برای جوان سازی پوست صورت روش کربوکسی تراپی می باشد. این روش با وارد کردن گاز کربن دی اکسید به لایه میانی پوست باعث تحریک بافت زیرین پوست شده و با بهبود خونرسانی و اکسیژن رسانی به ناحیه تزریق جوان سازی پوست را رقم می زند. این روش درمانی برای از بین بردن چین و چروک و رفع افتادگی پوست بسیار مناسب است. همچنین این روش در از بین بردن تیرگی های دور چشم، درمان جای زخم و از بین بردن جای جوش بسیار مفید می باشد.

لیفت صورت با استفاده از نخ

یکی از روش های موثر برای رفع افتادگی و شلی پوست لیفت صورت با نخ است. نخ های بکار رفته در این روش از جنس لاکتیک اسید و اسید گلیکولیک هستند و تمام نخ های بخیه آن قابل جذب می باشند. این روش درمانی برای افرادی که قصد دارند گونه های برجسته ای داشته باشند اما قصد استفاده از ژل های پرکننده را ندارند بسیار مناسب است. در این روش غیرجراحی ابتدا با بی حسی موضعی ناحیه درمان را بی حس کرده و سپس برش هایی روی آن ایجاد می کنند. سپس نخ های بخیه قابل جذب را در آن قرار داده و با استفاده از این نخ ها پوست را به سمت بالا می کشند. این روش می تواند برای رفع افتادگی پوست بسیار مناسب باشد.

برای مشاوره رایگان فرم زیر را پر نمایید.