جوانسازی

تزریق زیبایی

دپارتمان کاشت

هایفوتراپی

لیزر مو زائد

مراقبت جوانسازی

مراقبت تزریق

مراقبت کاشت

کلینیک لیزر

کلینیک لیزر -همه آنچه باید درباره کلینیک لیرز بدانید

یکی از معضلات زندگی انسان از گذشته تا به امروز موهای زائد بدن بوده است. موهای زائد بدن در بسیاری از مواقع دردسرساز هستند و روش هایی مانند تیغ زدن و یا اپیلاسیون موقتی هستند. این روش ها در بهترین حالت می توانند برای مدت یک ماه شما را از دست موهای زائد خلاص کنند و پس از مدتی دوباره موهای زائد رشد کرده و باعث آزار و اذیت شما می شوند. امروزه پیشرفت علم و تنکنولوژی روش هایی را برای رفع این مشکل ایجاد کرده است که یکی از آن ها اشعه لیزر می باشد. این روش درمانی در کلینیک لیزر انجام می شوند. ما در این مقاله قصد داریم توضیحاتی را درباره این کلینیک ها و رفع موهای زائد ارائه دهیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

لیزر چیست؟

همانطور که گفته شد یکی از روش های حذف موهای زائد مراجعه به کلینیک لیزر می باشد. اما لیزر چیست؟ لیزر در واقع یک پرتو نوری با انرژی بسیار زیاد است که کاربرد بسیاری زیادی در صنعت، پزشکی و… دارد. یکی از مهم ترین کاربردهای لیزر در پزشکی استفاده از آن برای عمل چشم و حذف موهای زائد می باشد. می توان در لیزرها با توجه به کاربردی که دارند ویژگی هایی را لحاظ کرد و به نوعی آن را بهینه سازی نمود. بنابراین لیزرها دارای فناوری های مختلفی هستند که هر یک از آن ها کاربرد خاص خود را دارد. برای مثال لیزرهای مختلفی برای از بین بردن موهای زائد استفاده می شود که هر کدام برای یک رنگ پوست و مو می باشد.

به طور کلی استفاده از اشعه لیزر برای حذف موهای زائد از روش های دائمی رفع موهای زائد است که در کلینیک لیزر انجام می شود. در ادامه به توضیح بیشتر درباره این روش درمانی خواهیم پرداخت.

نحوه عملکرد لیزر

یکی از سوالاتی که ممکن است برای شما ایجاد شده باشد این است که نحوه عملکرد لیزر چگونه است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت زمانی که وارد کلینیک لیزر می شوید پس از انجام معاینات و بررسی های متخصصین جلسات درمان شما آغاز می شود. همانطور که گفته شد لیزر یک پرتو نوری است که انرژی بسیار زیادی دارد. این پرتو نوری روی اشیاء تیره رنگ حساس بوده و به محض برخورد با آن ها انرژی لیزر تبدیل به حرارت می شود. زمانی که شما یک ناحیه از بدن را لیزر می کنید، به محض برخورد اشعه به پوست، لیزر فولیکول های مو را هدف قرار داده و شروع به سوزاندن آن ها می کند. هر چقدر موهای زائد شما تیره رنگ بوده و پوست بدن شما سفیدتر باشد لیزر می تواند تاثیر بیشتر در حدف موهای زائد داشته باشد.

نحوه عملکرد لیزر

ممکن است با این سوال مواجه شوید که چرا درمان با لیزر در چندین جلسه انجام می شود؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که موهای زائد در دو فاز رشد و استراحت به سر می برند. در هر زمان مقداری کمی از آن ها در حال رشد بوده و در واقع بیشتر آن ها در فاز استراحت هستند. اشعه لیزر روی موهایی که در فاز استراحت هستند تاثیری نداشته و نمی تواند آن ها را از بین ببرد. هربار که شما به یک کلینیک لیزر مراجعه می کنید مقدار کمی از موهای زائد شما حذف می شود. بنابراین شما برای لیزر درمانی نیازمند چندین جلسه درمانی می باشید.

بیشتر بخوانید:کلینیک های زیبایی تهران

کلینیک لیزر کجاست؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی روش های پیشرفته ای برای از بین بردن موهای زائد به صورت دائمی ایجاد شده است که یکی از آن استفاده از لیزر است. لیزر توانایی بسیار زیادی در حدف موهای زائد داشته و می تواند بدون آسیب رساندن به پوست بدن با حرارت فولیکول های موهای زائد را بسوزاند. این روش درمانی در کلینیک لیزر انجام می شود. یک کلینیک لیزر در واقع یک مرکز درمانی است که در آن پزشکان و متخصصین پوست و مو حضور داشته و شما می توانید پس از بررسی های لازم به حذف موهای زائد خود بپردازید. این مرکز با دستگاه های حرفه ای و اوپراتورهای با تجربه شروع به حذف موهای زائد شما می کند. توجه داشته باشید که دستگاه های یک مرکز در نتیجه لیزردرمانی تاثیر بسیار زیادی دارد. همچنین اوپراتورهای با تجربه می توانند عوارض درمان با لیزر را تا حد زیادی کاهش دهند.

زمانی که شما تصمیم به حذف موهای زائد خود با لیزر می گیرید باید شرایط لازم برای استفاده از لیزردرمانی را داشته باشید. یکی از مهم ترین نکات در این روش درمانی بررسی سوابق بیمار و نداشتن حساسیت به اشعه لیزر است. افرادی که نباید به کلینیک لیزر مراجعه کنند به شرح زیر می باشند:

 • کسانی که از اختلالات هورمونی رنج می برند.
 • کسانی که داروهای خاص مصرف می کنند.
 • کسانی که از ابتلا به بیماری های خاص رنج می برند.
 • افرادی که سابقه گوشت اضافه در محل عمل دارند.
 • کسانی که سابقه تبخال زدن به صورت مکرر را دارند.
 • افرادی که سابقه عفونت مانند جوش های چرکی را دارند.
 • اگر برنزه هستید به هیچ عنوان از لیزر برای حذف موهای زائد خود استفاده کنید.
 • افرادی که در ناحیه درمان تاتو، خال و کک و مک دارند.
 • افرادی ایزوترتینویین مصرف می کنند.
 • کسانی که داروهای حاوی طلا مصرف می کنند.
 • اگر سابقه بیماری هایی مانند لوپوس دارید به هیچ عنوان به کلینیک لیزر مراجعه نکنید.
 • زنان باردار نباید از لیزردرمانی استفاده کنند.

چه افرادی نباید به کلینیک لیزر مراجعه کنند؟

کاندیدای مناسب برای مراجعه به کلینیک لیزر

پس از توضیحاتی که داده شد باید بدانید چه افرادی کاندیدای مناسب برای مراجعه به کلینیک لیزر هستند؟ به طور کلی تمام مردان و زنان به شرط داشتن سلامت عمومی می توانند از لیزر برای رفع موهای زائد خود استفاده کنند. زنان و مردانی که بالای 12 سال هستند می توانند با مراجعه به مراکز لیزر برای همیشه از موهای زائد خود خلاص شوند. البته باید در نظر داشته باشید با این که تکنولوژی پیشرفت چشم گیری داشته و فناوری های جدید لیزر قابلیت های بی نظیری دارند اگر موهای زائد روشنی داشته و یا پوست بدن شما تیره است نتیجه مناسبی را از جلسات لیزر درمانی خود دریافت نخواهید کرد.

به طور کلی بهترین کاندیدا برای حذف موهای زائد با لیزر افرادی هستند که موهای زائد تیره رنگی داشته و پوست بدن آن سفید است. دلیل این موضوع حساس بودن اشعه لیزر به اشیاء تیره رنگ می باشد. زمانی که موهای زائد بدن شما تیره تر باشد فولیکول های آن نیز تیره می باشد. بنابراین لیزر به راحتی به سوزاندن فولیکول مو پرداخته و موهای زائد شما از بین می روند. در کلینیک لیزر اولین نکته ای که به بررسی آن می پردازند رنگ موهای زائد ناحیه درمان و رنگ پوست شما می باشد.

دیگر خدمات در کلینیک لیزر

شاید تصور کنید کلینیک لیزر تنها برای حذف موهای زائد می باشد اما باید بدانید این تصور کاملا اشتباه است. همانطور که گفته شد اشعه لیزر کاربردهای بسیار زیادی در پزشکی دارد. یکی از مهم ترین کاربردهای لیزر در پزشکی درمان ضعیفی چشم یا لیزیک چشم می باشد. اشعه لیزر همچنین می تواند به جوان سازی و زیباسازی پوست بپردازد. در این روش درمان لیزر با گرم کردن لایه میانی پوست باعث کلاژن سازی پوست شما می شود. در این کلینیک ها تمام روش های لیزردرمانی انجام شده و همه روزه افرادی زیادی برای درمان به این مراکز مراجعه می کنند.

کلینیک لیزر موهای زائد

گفته شد که امروزه یکی از روش های مطمئن برای از بین بردن موهای زائد استفاده از اشعه لیزر می باشد. فولیکول مو کوچکترین ارگان مو بوده و رنگدانه های مو در فولیکول شکل می گیرند. اشعه لیزر نسبت به رنگدانه ها حساس بوده و به همین دلیل فولیکول ها را هدف می گیرد. زمانی که فولیکول مو از بین بسوزد احتمال رشد دوباره موهای زائد وجود نخواهد داشت. البته باید توجه داشته باشید که لیزر درمانی باید طی چندین جلسه در یک کلینیک لیزر موهای زائد معتبر انجام شود. معتبر بودن کلینیک یکی از ویژگی هایی است که برای لیزر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

کلینیک لیزر موهای زائد

علت رشد موهای زائد

پیش از آن که به ویژگی های مهم یک کلینیک لیزر موهای زائد معتبر اشاره کنیم باید بدانید موی زائد چیست و به چه علتی رشد می کند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت هر موی تیره رنگ و ضخیمی که در نواحی مختلف بدن به جز سر رشد کند موی زائد گفته می شود. داشتن موهای زائد برای مردم به خصوص زنان بسیار آزار دهنده است. رویش موهای زائد با رویش موهایی که در نقاط دیگر بدن رشد می کنند بسیار متفاوت است و این موضوع باعث آزار مردم به خصوص خانم ها می شود. دلایل رشد موهای زائد به شرح زیر می باشند:

 1. رشد طبیعی: تقریبا تمام انسان ها دارای موهای زائد هستند. در قسمت های مختلف بدن موهایی رشد می کند که با توجه به فرهنگ انسان ها قسمت هایی زائد محسوب شده و قسمت هایی باعث زیبایی می شود. موهایی که در قسمت ابرو، گونه، موهای دست، پا، باسن، پشت کمرو… از جمله موهای زائدی هستند که انسان قصد دارد آن ها را برای همیشه از بین ببرد.
 2. هایپرتریکوز: هایپرتریکوز معمولا زمانی رخ می دهد که موهای زائد به علت تغییرات غیر طبیعی هورمونی شروع به رشد کنند. البته این شرایط غیر طبیعی نیز باید با توجه به سن، ژنتیک، جنسیت و… بررسی شود. موهای ضخیمی که روی صورت، شکم، پشت و سینه خانم ها رشد می کند می تواند به علت هایپرتریکوز باشد. این علت رشد موهای زائد معمولا ارثی بوده و یا ناشی از مشکلات هورمونی می باشد. مصرف داروهایی مانند ماینوکسیدیل و فنی توئین می تواند تاثیر بسیار زیادی در ایجاد این مشکل داشته باشد.
 3. هیرسوتیسم: در صورتی که الگوی رشد موهای زائد زنان مانند مردان شود فرد دچار هیرسوتیسم شده است. منظور از الگوی مردانه رشد موهای زائد، رشد موهایی مانند ریش روی صورت زنان می باشد. همچنین رشد موهای زائد روی سینه و یا ریزش موهای سر با الگوی مردانه نیز با این مشکل مرتبط است. هیرسوتیسم می تواند ناشی از بیماری هایی مانند تنبلی تخمدان، سندرم کوشینگ و یا مصرف داروهایی مانند ماینوکسیدیل، دانازول و تستسترون باشد.

بیشتر بخوانید:لیزر موهای زائد پا

دستگاه های کلینیک لیزر موهای زائد

یکی از مهم ترین مواردی که در یک کلینیک لیزر موهای زائد معتبر استفاده می شود دستگاه های پیشرفته لیزر می باشند. دستگاه های لیزر معمولا بر اساس 3 فناوری ساخته می شوند که در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت:

دستگاه لیزر موهای زائد الکساندریت

لیزر الکساندریت از جمله لیزرهای پرکاربرد در کلینیک لیزر موهای زائد می باشد. این لیزر یکی از سریع ترین تکنولوژی لیزر بوده و برای مناطق وسیع مانند کل بدن استفاده می شود. این دستگاه برای کسانی که موهای نازک و پوست های روشنی دارند بسیار مناسب است. یکی از معروف ترین دستگاه هایی که بر اساس فناوری الکساندریت ساخته می شود دستگاه کندلا جنتل پرو می باشد. شرکت آمریکایی کندلا یکی از قدیمی ترین شرکت ها در تولید دستگاه لیزر است. از ویژگی هایی این دستگاه می توان به قطر تابش قابل تغییر آن اشاره کرد. همچنین این دستگاه دارای یک سیستم خنک کننده بسیار قوی می باشد.

دستگاه لیزر موهای زائد الکساندریت

دستگاه لیزر موهای زائد دیود

دستگاه لیزر دیود یکی دیگر از دستگاه های پر استفاده در کلینیک لیزر موهای زائد می باشد. این لیزر جلسات درمان را کمی کوتاه کرده و اثرگذاری آن بیشتر از لیزر الکساندریت می باشد. البته این موضوع را باید در نظر داشته باشید که وقفه تابشی کوتاه تر در لیزر دیود درمان را دردناک تر کرده است. لیزر دیود برای پوست های سبزه بسیار مناسب می باشد. دستگاه وکتوز از دستگاه های حرفه ای می باشد که بر اساس تکنولوژی لیزر دیود ساخته شده است. این دستگاه از لحاظ سرعت بهترین دستگاه لیزر موهای زائد می باشد. درباره دردناک بودن این لیزر باید گفت درد آن بسیار کم بوده و بیشتر مراجعین به راحتی آن را تحمل می کنند. از ویژگی های این دستگاه لیزر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قطر تابش از دستگاه بیشتر از کندلا است.
 • به سیستم خنک کننده مجهز می باشد.
 • دارای یک سیستم بازیافت فوتون است که تاثیر درمان را 1.5 تا 2 برابر می کند.
 • سیستم خوانش ملانین این دستگاه باعث می شود تا ایمنی آن افزایش یافته و بیمار عوارض کمتری را تجربه کند.

دستگاه لیزر موهای زائد ان دی یانگ

همانطور که گفته شد لیزر الکساندریت برای پوست های روشن و لیزر دیود برای پوست های سبزه مناسب است. اگر پوست تیره ای دارید بهتر است پس از مراجعه کلینیک لیزر موهای زائد از دستگاه ان دی یانگ برای لیزردرمانی استفاده کنید. زیرا دستگاه های دیگر موهای زائد برای پوست های تیره کم تاثیر و همچنین پرخطر است. یکی از بهترین دستگاه های لیزر ان دی یانگ دستگاه دکا می باشد. شرکت دکا با بیش از 30 سال سابقه در حوزه تجهیزات پزشکی یکی از منحصر به فرد ترین شرکت های تولید کننده لیزر در آمریکا است. دستگاه دکا از دو فناوری لیزر ان دی یانگ و الکساندریت به صورت همزمان استفاده می کند. این ویژگی دستگاه دکا باعث شده تا انعطاف پذیری آن بسیار بالا بوده و برای بیشتر متقاضیان مناسب باشد. این دستگاه همچنین دارای ویژگی های زیر است:

 • دستگاه دکا برای تمام رنگ های پوست مناسب بوده و بدون هیچ خطری به لیزردرمانی تمام رنگ های پوست می پردازد.
 • این دستگاه برای کسانی که موهای نازکی دارند بسیار مناسب و تاثیرگذار می باشد.
 • یکی فناوری بی نظیر در این دستگاه باعث شده است انرژی پرتوها کمتر شده و درصد جذب آن ها بیشتر شود. به همین دلیل عوارض این دستگاه کم و تاثیرگذاری آن بسیار بالا می باشد.

دستگاه لیزر موهای زائد ان دی یانگ

لیزر موهای زائد

مشکل موهای زائد از مشکلات ریشه دار در زندگی انسان است که در طول تاریخ روش های مختلفی برای حذف آن ایجاد شده است. در زمان گذشته موهای زائد بیشتر به موهای ضخیم و تیره رنگ ناحیه تناسلی، باسن و زیربغل گفته می شد اما امروزه تقریبا موهای تمام قسمت های بدن می تواند جزئی از موهای زائد محسوب شوند. مثلا برای ورزشکارانی که در مسابقات حاضر می شوند موهای پا و دست های آن ها موهای زائد محسوب می شود. همچنین شناگران باید موهای تمام بدن خود را بزنند. روش هایی مانند اپیلاسیون و تیغ زدن دائمی نبوده و حذف موهای زائد به صورت دائمی یکی از مهم ترین دغدغه های انسان می باشد. در ادامه این مطلب قصد داریم درباره لیزر موهای زائد به عنوان یک روش دائمی برای حدف موهای زائد توضیحاتی را ارائه دهیم.

لیزر موهای زائد چیست؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت لیزر موهای زائد دارای ویژگی های زیر می باشد:

 1. لیزر یک پرتو نوری است: لیزر یک پرتو نوری با ویژگی های خاص فیزیکی و انرژی بسیار بالا می باشد.
 2. لیزر یک فناوری است: این ویژگی لیزر باعث شده است تا بسته به کاربردی که دارد ویژگی های مختلفی در آن لحاظ شود. لیزر طوری طراحی شده است که بدون آسیب رساندن به پوست و دیگر نقاط بدن به حذف موهای زائد بپردازد. لیزر را می توان برای انجام یک کار خاص بهینه سازی کرد.
 3. روی فولیکول اثر می گذارد: انرژی بالا لیزر باعث آسیب رسیدن به پیاز مو شده و فولیکول مو را می سوزاند. همانطور که می دانید فولیکول ها موهای بدن را می سازند و از بین رفتن آن باعث حذف دائمی موهای زائد می شود.
 4. آسیبی انتخاب وارد می کند: یکی از ویژگی های بی نظیر لیزر موهای زائد آسیب انتخابی آن می باشد. لیزر با حرارت دادن به فولیکول ها باعث از بین رفتن موهای زائد می شود اما هیچ گونه آسیبی به پوست بدن و بافت های زیرین آن وارد نمی کند. لیزر نه تنها آسیبی برای بافت پوست نداشته بلکه با حرارت بخشیدن به بافت زیرین باعث افزایش جریان خون و ترمیم پوست نیز می شود.
 5. دائمی می باشد: استفاده از لیزر برای حذف موهای زائد روشی دائمی است. در این روش تقریبا بین 70 تا 90 درصد موهای زائد برای همیشه از بین می روند. هرچند که لیزر نیز نمی تواند 100 درصد موهای زائد را از بین ببرد اما درصد قابل توجهی از آن ها را از بین برده به طوری که دیگر رشد نخواهند کرد.

مقایسه لیزر موهای زائد بیکینی با دیگر روش ها

حذف موهای زائد در ناحیه بیکینی و تناسلی یکی از پر دردسرترین کارها برای خانم ها می باشد. از جمله روش هایی که می توانید برای حذف موهای زائد این ناحیه استفاده کنید تیغ زدن آن است. تیغ زدن یک روش موقت محسوب شده به طوری که باید هر 3 یا 4  روز یکبار اینکار را تکرار کنید. همچنین اگر مراقب زخم نکردن این ناحیه حساس هم باشید باید با جوش های بعد از اصلاح و خارش های مداوم آن کنار بیایید. یکی دیگر از روش های حذف موهای زائد استفاده از وکس می باشد که درد بسیار زیادی دارد. در صورتی که لیزر موهای زائد هیچ یک از این دردسرها را نداشته و برای همیشه از موهای زائد ناحیه بیکینی و تناسلی خلاص می شوید.

مقایسه الکترولیز با لیزر موهای زائد

یکی از روش های حذف موهای زائد روش الکترولیز است که می تواند به صورت دائمی شما را از موهای زائد خلاص کند. البته این روش در مقایسه با لیزر موهای زائد دارای نقاط ضعفی است که در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت:

 • لیزر بدون وارد کردن سوزن به پوست انجام می شود در صورتی که الکترولیز با استفاده از سوزن انجام می شود.
 • لیزر به سطح پوست تابیده می شود در صورتی که الکترولیز به داخل پوست نفوذ می کند.
 • لیزر بدون هیچ گونه زخم و یا سوراخی انجام می شود در صورتی که الکترولیز زخم ها و سوراخ هایی روی پوست ایجاد می کند.
 • تعداد جلسات لیزر تقریبا 6 تا 8 جلسه بوده در صورتی که الکترولیز تقریبا دو سال زمان می برد.

توجه داشته باشید که با اینکه الکترولیز دو سال زمان می برد اما تمامی موهای زائد را از بین می برد در صورتی که لیزر موهای زائد بین 70 تا 90 درصد آن ها را حذف می کند. البته روش لیزر روشی طبیعی تر بوده و برای کسانی که قصد کم کردن تراکم موهای زائد بدن خود را دارند بسیار مناسب است.

نکات مهم قبل از لیزر موهای زائد

پیش از آن که به کلینیک برای لیزر موهای زائد مراجعه کنید باید نکاتی را در نظر داشته باشید که این نکات به شرح زیر می باشند:

 • استفاده از لیزر برای حذف موهای زائد در دوران بارداری و یا اقدام برای بارداری ممنوع می باشد. البته در دوران شیردهی به دلیل ایجاد اختلالات هورمونی می توان به تایید پزشک موهای زائد را لیزر کرد.
 • در صورت مصرف داروهایی مانند ماینوکسیدیل، فنی تویین، سیکلوسپورین ، ایزوترتینوئین، راکوتان، کورتون و… پیش از انجام لیزر با پزشک خود مشورت کنید.
 • اگر سابقه بیماری عصبی و روحی دارید سریعا با پزشک خود درمیان بگذارید.
 • در صورتی که سابقه اختلالات هورمونی، کیست تخمدان، نازایی و پریود های نامنظم دارید با پزشک مشورت کنید.
 • در صورت ابتلا به بیماری ویتیلیگو، MS، تیروئید و دیابت پیش از درمان با پزشک متخصص مشورت کنید.
 • اگر حساسیت های پوستی و دارویی دارید حتما با پزشک خود در میان بگذارید.
 • افرادی که سابقه تبخال دارند نباید به هیچ عنوان بدون تایید پزشک به لیزر موهای زائد بپردازند.
 • اگر ژل و بوتاکس تزریق کرده اید حتما با اوپراتور لیزر در میان بگذارید.
 • اگر پیش از جلسه لیزر پوست بدن خود را برنز کرده اید بهتر است به مرکز لیزر مراجعه نکنید. زیرا اشعه لیزر هیچ تاثیری روی موهای زائد بدن شما نخواهد داشت. همچنین سعی کنید پیش از لیزر از کرم های برنز کننده و لوازم آرایشی استفاده نکنید.

نکات مهم قبل از لیزر موهای زائد

عوارض لیزر موهای زائد

همانطور که می دانید لیزر موهای زائد هیچ گونه عوارض خطرناکی ندارد اما در صورتی که لیزر بدون رعایت نکات پیش از جلسه و یا توسط اوپراتور بدون تجربه انجام شود می تواند عوارضی را به همراه داشته باشد. البته لیزردرمانی برای افرادی که سابقه استفاده از لیزر را نداشته اند می تواند به صورت تست قبل از جلسه اصلی انجام شود تا حساسیت ها و عوارض مشخص شود. در جلسه تست یک نقطه از ناحیه ای که قصد حذف موهای زائد آن را دارید، لیزر می شود و حساسیت های فرد مورد بررسی قرار گرفته می شود. عوارض روش لیزر معمولا قرمزی، التهاب و در مواردی کبودی محل درمان می باشد.

مزایای لیزر موهای زائد

روش دائمی لیزر موهای زائد یکی از بهترین روش ها برای رهایی از موهای زائد بدن می باشد. این روش مزایای بسیار زیادی دارد که در ادامه به توضیح تعدادی از آن ها خواهیم پرداخت:

 • یکی از مهم ترین مزایای این روش کاربرد آن برای تمام نقاط بدن می باشد.
 • این روش حذف موهای زائد می تواند برای همیشه و به صورت دائمی موهای زائد بدن را از بین ببرد.
 • بعد از انجام این روش تنها موهای کرکی و نازکی باقی می مانند که نیازی به اصلاح ندارند.
 • نسبت به روش های سنتی حذف موهای زائد به علت داشتن سیستم خنک کننده معمولا با کمترین احساس درد و سوختگی انجام می شود.

لیزر موهای زائد صورت

صورت یکی از اجزای بسیار تاثیرگذار در زیبایی انسان است که زیباسازی آن از گذشته تا به امروز در میان زنان مرسوم بوده است. بسیاری از افراد تصور می کنند موهای زائد تنها در قسمت بیکینی، تناسلی و زیربغل رشد می کند در صورتی که برای خانم ها یکی از آزار دهنده ترین موهای زائد، موهای صورت می باشند. این موهای زائد می توانند باعث کاهش زیبایی افراد شده و ظاهر آن ها را ناخوشایند کنند. در طول زمان روش های مختلفی برای حذف موهای زائد صورت ایجاد شده است. امروزه یکی از بهترین و کم خطرترین روش ها برای این کار لیزر موهای زائد صورت می باشد. در ادامه به توضیح بیشتر درباره این روش حذف موهای زائد خواهیم پرداخت.

لیزر موهای زائد صورت

کاربرد لیزر موهای زائد صورت

بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد لیزر می باشد. اشعه لیزر با نفوذ به لایه میانی و هدف قرار دادن فولیکول ها شروع به سوزاندن آن ها می کند. این کار باعث می شود تا رشد موهای زائد متوقف شود. از این روش می توان برای حذف موهای زائد صورت نیز استفاده کرد که امروزه بسیاری از زنان به استفاده از آن روی آورده اند. از کاربردهای لیزر موهای زائد صورت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برای حذف موهای زائد دور و وسط ابروها (ابروهای پیوندی) بسیار مناسب است.
 • پشت لب فوقانی بسیاری از زنان موهای زائد دارد که در این روش می توان آن را از بین برد.
 • چانه و گردن بعضی از زنان دچار رویش موهای زائد ضخیم و تیره رنگی می شود که می توان با لیزر آن ها را از بین برد.
 • این روش حذف موهای زائد کاربرد بسیار زیادی در حذف موهای زائد پشت سر و گردن و خط ریش آقایان دارد.

چه افرادی برای لیزر موهای زائد صورت مناسب هستند؟

یکی از سوالاتی که ممکن است برای شما ایجاد شود این است که چه افرادی برای لیزر موهای زائد صورت مناسب هستند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که تمام افراد بالای 12 سال می توانند از این روش درمانی استفاده کنند اما اگر به دنبال بهترین کاندیدا برای استفاده از لیزر هستید باید گفت افرادی که پوست های روشن و موهای تیره رنگی دارند می توانند نتیجه بهتری از لیزر بگیرند. در واقع کنتراست زیاد رنگ پوست صورت با رنگ موهای زائد باعث می شود تا لیزر بهتر تاثیر بگذارد. همانطور که می دانید اشعه لیزر روی رنگدانه های تیره حساس است. بنابراین زمانی که به پوست صورت تابیده می شود در صورت روشن بودن و تیره رنگ بودن موهای زائد می تواند بهترین عملکرد را داشته باشد و تمام انرژی اشعه لیزر صرف حذف فولیکول های موهای زائد صورت شود.

انجان لیزر موهای زائد صورت برای افرادی که موهای کرکی و نازک داشته و یا پوست صورت آن ها تیره رنگ است تاثیر و نتیجه مناسبی نخواهد داشت.

لیزر موهای زائد صورت آقایان

شاید تصور کنید که روش لیزر موهای زائد صورت تنها برای زنان است اما باید بدانید بسیاری از آقایان نیز از این روش استفاده می کنند. بسیاری از مردان از شیوهای مکرر خسته شده و برای تنظیم کردن خط زیر گلو و روی گونه های خود از این روش استفاده می کنند. همچنین بسیاری از مردان دچار یک بیماری به نام فولیکولیت کاذب می شوند. این بیماری زمانی اتفاق می افتد که موهای زائد آقایان مانند موهای ریش به سمت پوست برگشته و وارد آن می شود. پس از وارد شدن مو به پوست جوش های پراکنده در صورت ایجاد شده و در ناحیه فولیکولیت کاذب پوست دچار التهاب می شود. این بیماری معمولا در ناحیه گردن آقایان ایجاد می شود. تنها درمان این بیماری استفاده از لیزر برای حذف موهای زائد صورت می باشد.

لیزر موهای زائد صورت آقایان

عوارض لیزر موهای زائد صورت

می دانید که هر روش درمانی و زیباسازی عوارض خاص خود را دارد. با این که روش لیزر موهای زائد صورت یک روش کم خطر است اما عوارضی نیز دارد. در ادامه به توضیح برخی از عوارض آن خواهیم پرداخت:

 • یکی از عوارض این روش حذف موهای زائد قرمزی و درد خفیف می باشد. این عارضه ممکن است باعث نگرانی افراد شود اما باید بدانید گذرا بوده و هیچ مشکلی ایجاد نخواهند کرد. در صورتی که این عوارض پس از مدتی برطرف نشد سریعا با پزشک خود تماس بگیرید.
 • پوسته پوسته شدن صورت یکی دیگر از عوارض لیزر موهای زائد صورت می باشد. این عارضه کاملا به دستگاه لیزر بستگی داشته و پس از مدتی برطرف خواهد شد.
 • در صورتی که دستگاه مورد نظر برای پوست شما مناسب نباشد می تواند باعث ایجاد تاول روی پوست صورت شما شود. البته این عارضه ممکن است به دلیل عدم مهارت اوپراتور نیز ایجاد شود. در صورت ایجاد تاول در محل لیزر باید با پزشک خود مشورت کنید.
 • در برخی از مواقع به علت مهارت نداشتن اوپراتور و یا مشکلات تنظیماتی در دستگاه لیزر، ممکن است عارضه ای مانند اسکار ایجاد شود. این عارضه به ندرت اتفاق می افتد اما متاسفانه در صورت اتفاق برطرف نشده و برگشت ناپذیر است.

بیشتر بخوانید:همه چیز درباره لیزر موهای زائد و روش های آن

نکات مهم لیزر موهای زائد صورت

انجام لیزر موهای زائد صورت باید با رعایت نکاتی انجام شود که در صورت عدم رعایت آن ها ممکن است مشکلات زیادی برای پوست صورت شما ایجاد شود. این نکات به شرح زیر هستند:

 • یک ماه پیش از جلسه لیزر موم انداختن، بند انداختن، کندن موهای زائد صورت باعث می شود تا اثربخشی اشعه لیزر تا حد زیادی کاهش یابد.
 • حتما روز مراجعه و یا شب قبل آن موهای زائد صورت خود را با تیغ شیو کنید.
 • به هیچ عنوان پیش از انجام لیزر برای حذف موهای صورت خود آرایش نکرده و از مصرف هرگونه کرم خودداری کنید.
 • در صورت ابتلا به بیماری های خاص حتما با پزشک متخصص مشورت کنید.
 • پیش از لیزر با پزشک خود درباره داروهایی خاصی که مصرف می کنید مشورت کنید. برای مثال آنتی بیوتیک ها می تواند در حساسیت های پوستی در هنگام لیزر موثر باشد.
 • انجام هرگونه لیزر خصوصا لیزر موهای زائد صورت در دوران بارداری و شیردهی ممنوعیت نسبی داشته و باید با پزشک مشورت شود.
 • تا یک هفته پس از جلسه لیزر از قرار گرفتن زیر نور خورشید خودداری کنید. در صورتی که مجبور به این کار شدید باید از کرم های ضدآفتاب استفاده نمایید.
 • در صورتی که محل درمان تاول زد از ترکاندن این تاول ها به شدت خودداری کنید.

نکات مهم لیزر موهای زائد صورت

تعداد جلسات لیزر موهای زائد صورت

یکی از نکاتی که هنگام لیزر موهای زائد صورت باید به آن توجه داشته باشید تعداد جلسات آن می باشد. بسیاری از مردم تصور می کنند یک جلسه لیزر می تواند برای حذف تمام موهای زائد صورت موثر باشد اما باید بدانید این تصور اشتباه است. موهای زائد صورت مانند دیگر موهای زائد بدن در دو فاز استراحت و رشد می باشند. در هر جلسه لیزر تنها تعداد کمی از موهای زائد صورت در دوره رشد بوده و بیشتر آن ها در دوره استراحت می باشند. همانطور که گفته شد اشعه لیزر روی موهای زائدی که در دوره استراحت هستند هیچ تاثیری ندارد. بنابراین برای حذف تمام موهای زائد باید چندین جلسه درمانی را داشته باشید. برای حذف موهای زائد معمولا 3 تا 7 جلسه لیزر با فواصل زمانی 4 تا 6 هفته کافی می باشد. البته باید در نظر داشته باشید که پس از اتمام جلسات برای حفظ و ماندگاری بهتر است سالی یک یا دو جلسه لیزر داشته باشید.

کلام آخر

در صورتی که با مطالعه این مطلب دریافتید که شما نیز کاندید مناسبی برای انجام لیزر موهای زائد هستید می توانید به بهترین کلینک لیزر مو در تهران جهت دریافت مشاوره پیش از درمان و یا حتی گرفتن نوبت مراجعه کنید. در این راستا باید بدانید که یکی از بهترین کلینک های خدمات پوست و مو در تهران که دارای تمامی ویژگی های یک کلینیک مطمئن و استاندارد می باشد، کلینیک تخصصی پوست و مو بهدیس است. این کلینیک با ارائه خدمات زیبایی از جمله لیزر موهای صورت بیکینی و… برای خانم ها و آقایان، با بهترین دستگاه ها و پزشکان در دسته بندی معتبرترین کلینک ها قرار می گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این کلینک می توانید به این مرکز مراجعه کرده یا با آن تماس بگیرید.

برای مشاوره رایگان فرم زیر را پر نمایید.