مراکز معتبر لیزر موهای زائد در تهران

مراکز معتبر لیزر موهای زائد در تهران

رشد دائم موهای زائد را می‌توان از مهمترین مشکلاتی دانست که افراد در طول زندگی با آن مواجه هستند. بسیاری از خانم‌ها از اصلاح مداوم موهای زائد در نواحی مختلف بدن خون احساس نارضایتی داشته و به دنبال روشی دائمی برای حذف موهای زائد می‌باشند. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی پزشکان توانسته‌اند روش‌هایی را برای رفع دائم موهای زائد ایجاد کنند که یکی از بهترین آن‌ها روش لیزر موهای زائد می‌باشد. این روش که در مراکزی با همین نام انجام می‌شود، یک راه حل دائمی و حرفه‌ای برای حذف موهای زائد می‌باشد. ما در این مقاله قصد داریم به توضیح نحوه انجام این روش در مراکز معتبر لیزر موهای زائد در تهران بپردازیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

لیزر موهای زائد چیست؟

پیش از توضیح درباره مراکز معتبر لیزر موهای زائد در تهران باید بدانید که لیزر موهای زائد چیست؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت روش لیزر موهای زائد از روش‌های حرفه‌ای و مدرن برای حذف دائم موهای زائد در بدن است که با دستگاه‌های مختلفی انجام می‌شود. در این روش پزشکان با استفاده از دستگاهی با همین نام اشعه لیزر را به سطح پوست می‌تابند.

اشعه لیزر در واقع یک پرتوی نوری است که دارای طول موج مشخصی می‌باشد. پس از تابیدن این اشعه به سطح پوست، انرژی توسط رنگدانه های مو جذب می‌شود. رنگدانه های مو در لایه میانی و درون فولیکول‌ها قرار دارند. پس از جذب انرژی لیزر توسط رنگدانه ها، فولیکول‌ها گرم می‌شوند. گرم شدن بیش از حد فولیکول‌ها باعث تخریب آن‌ها و عدم رشد موهای زائد می‌شود.

توجه داشته باشید که فولیکول‌ها ارگان‌های بسیار کوچکی هستند که در نواحی مختلف بدن باعث رشد مو می‌شوند. تخریب این ارگان‌ها باعث عدم رشد مو می‌شود. روش لیزر موهای زائد دارای حساسیت زیادی بوده و بهتر است در مراکز معتبر انجام شود.

لیزر موهای زائد چیست؟

خدمات مراکز معتبر لیزر موهای زائد در تهران

یکی از مهمترین سوالاتی که ممکن است برای شما ایجاد شود این است که خدمات مراکز معتبر لیزر موهای زائد در تهران به چه صورت است؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت تهران به عنوان پایتخت یک شهر مهم در خدمات درمانی می‌باشد. مراکز بسیاری در این شهر تأسیس شده و افراد مختلفی برای انجام لیزر به این شهر مراجعه می‌کنند. مراکز معتبر تهران به ارائه خدماتی می‌پردازند که در ادامه مطلب به توضیح بیشتر درباره آن‌ها خواهیم پرداخت:

 1. لیزر زیربغل: یکی از نواحی بسیار رایج برای لیزر موهای زائد زیر بغل می‌باشد. موهای زائد در این ناحیه مدام رشد کرده و باعث آزار افراد می‌شوند. با استفاده از خدمات لیزر زیر بغل در مراکز معتبر تهران می‌توان برای همیشه از رشد موهای زائد در این ناحیه جلوگیری کرد.
 2. لیزر بیکینی: از دیگر خدمات رایج در مراکز معتبر لیزر، لیزر ناحیه بیکینی و واژن می‌باشد. این ناحیه بیشتر مورد توجه خانم‌ها قرار گرفته است. رشد موهای زائد در این ناحیه باعث ناراحتی خانم‌ها شده، همچنین موهای این ناحیه باعث افزایش تعریق و ایجاد بیماری می‌شود. با استفاده از لیزر موهای زائد بیکینی شما می‌توانید به رفع این مشکلات بپردازید.
 3. لیزر صورت: موهای صورت در خانم‌ها از مهمترین مشکلات آن‌ها می‌باشد. روش‌های دیگر حذف موهای صورت دائمی نبوده و با درد بسیاری همراه است. با استفاده از لیزر صورت می‌توانید برای همیشه از رشد موهای زائد در این ناحیه رهایی پیدا کنید.
 4. لیزر بدن: حذف موهای زائد دست و پا از رایج‌ترین کارهایی است که خانم‌ها انجام می‌دهند. با استفاده از اشعه لیزر می‌توان به صورت دائم از رشد موهای نواحی مختلف بدن جلوگیری کرد. بسیاری از مردان ورزشکار نیز به علت تعریق و سوزش در نواحی مختلف بدن، از روش لیزر موهای زائد بدن استفاده می‌کنند.

بیشتر بخوانید: مراکز لیزر الکساندرایت کندلا در تهران

لیزر آقایان در مراکز معتبر لیزر موهای زائد تهران

با اینکه بیشتر مراجعین به مراکز معتبر لیزر موهای زائد در تهران خانم‌ها هستند، اما مردان نیز از این روش بی نظیر استفاده می‌کنند. لیزر موهای زائد امروزه توانسته نظر بسیاری از آقایان را به خود جلب کند. همانطور که خانم‌ها از رشد دائم موهای زائد خسته‌اند، مردان نیز به دنبال روشی برای حذف دائمی موهای زائد خود هستند.

لیزر آقایان در مراکز معتبر لیزر موهای زائد تهران

لیزر موهای زائد در مردان دارای مزایایی است که در ادامه مطلب به توضیح آن خواهیم پرداخت:

 1. یکی از مهمترین ویژگی‌های لیزر موهای زائد این است که لزوماً باعث صاف شدن پوست نمی‌شود. در بسیاری از موارد استفاده از لیزر باعث کاهش تراکم موهای زائد در بدن می‌شود. بنابراین مردانی که علاقه‌ای به صاف شدن پوست خود ندارند، می‌توانند از این روش استفاده کنند.
 2. روش لیزر موهای زائد برای مردان ورزشکار بهترین گزینه می‌باشد. ورزشکارانی مانند مردان فوتبالیست، شناگر، دوچرخه سواران و… باید به صورت مداوم به اصلاح موهای زائد دست و پاهای خود بپردازند. اصلاح موهای زائد باعث التهاب پوست و جوش زدن در این نواحی می‌شود. بنابراین مردان ورزشکار می‌توانند از روش لیزر موهای زائد استفاده نمایند.
 3. موهای زیر پوستی یا فولیکولیت از مهمترین مشکلاتی است که بیشتر مردان دچار آن می‌شوند. در این مشکل موهای بدن به زیر پوست برگشته و باعث بروز عفونت و جوش می‌شوند. این جوش‌ها بسیار دردناک بوده و باعث ایجاد ناراحتی در افراد می‌شود. متخصصین پوست بهترین روش درمان این فولیکولیت ها را لیزر موهای زائد می‌دانند.

بیشتر بخوانید: بهترین مرکز لیزر در تهران

خصوصیات مراکز معتبر لیزر موهای زائد در تهران

از مهمترین سوالاتی که ممکن است برای شما ایجاد شده باشد این است که خصوصیات مراکز معتبر لیزر موهای زائد در تهران به چه صورت است؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت به طور کلی 4 ویژگی زیر از مهمترین ویژگی‌های یک مرکز معتبر لیزر در تهران می‌باشد:

 • اولین ویژگی مهم در مراکز لیزر داشتن مجوز است. وزارت بهداشت با در نظر گرفتن برخی موارد مهم به صدور مجوز می‌پردازد. در صورتی که مرکز دارای مجوز باشد، شما می‌توانید به آن اعتماد کنید. مراکز مجوز دار، مجوز را در معرض دید عموم قرار می‌دهند.
 • رعایت بهداشت از استانداردهای مهم در صدور مجوز می‌باشد. در صورتی که مرکز به رعایت بهداشت نپردازد، مجوز نمی‌گیرد. بنابراین مرکز باید با استفاده از وسایل یکبار مصرف و ضدعفونی کردن دستگاه‌ها به رعایت بهداشت بپردازد.
 • یک مرکز معتبر باید دارای اپراتورهای حرفه‌ای باشد. توجه داشته باشید که بخش زیادی از لیزر به مهارت اپراتور بستگی دارد. در صورتی که اپراتور دارای تجربه کافی نباشد، مرکز اعتبار خود را از دست داده و مراجعین آن کم می‌شوند.
 • مراکز معتبر زیر نظر پزشک متخصص فعالیت می‌کنند. یکی از قوانین مهم وزارت بهداشت برای صدور مجوز این است که مراکز حرفه‌ای لیزر باید زیر نظر پزشک متخصص پوست و مو فعالیت کنند. حضور پزشک متخصص در مرکز باعث می‌شود تا در صورت بروز مشکل برای بیمار، داروهای مناسب برای او تجویز شود.

خصوصیات مراکز معتبر لیزر موهای زائد در تهران

عوارض خطای اپراتور در مراکز معتبر لیزر تهران

همانطور که گفته شد اپراتور در مراکز معتبر لیزر موهای زائد در تهران دارای اهمیت بسیار زیادی است. در صورتی که اپراتور دارای تجربه کافی در این زمینه نباشد، مشکلات بسیاری برای بیمار ایجاد می‌شود. مهم‌ترین مشکلی که خطای اپراتور ایجاد می‌کند، سوختگی پوست می‌باشد. سوختگی پوست را شاید بتوان شایع‌ترین عوارض ناشی از خطای اپراتور دانست.

از آنجایی که اشعه لیزر باعث گرم شدن فولیکول‌ها می‌شود، ممکن است این گرما به پوست منتقل شده و باعث سوختگی شود. در برخی از موارد نیز خطای اپراتور باعث بروز لکه‌های پوستی می‌شود. لکه‌های پوستی ممکن است روشن‌تر یا تیره‌تر از رنگ پوست باشند. این لکه‌ها ممکن است تا پایان عمر روی پوست باقی بمانند. بنابراین این خطای اپراتور می‌تواند جبران ناپذیر باشد. البته این عارضه نادر می‌باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا