جوانسازی

تزریق زیبایی

دپارتمان کاشت

هایفوتراپی

لیزر مو زائد

مراقبت جوانسازی

مراقبت تزریق

مراقبت کاشت

لیزر فوتونا چیست؟

لیزر فوتونا چیست؟

انسان به طور ذاتی به زیبایی علاقمند بوده و به همین دلیل بیشتر مردم در جهت زیباسازی خود اقداماتی را انجام می‌دهند. یکی از مواردی که باعث افزایش زیبایی می‌شود، داشتن پوستی شاداب و جوان می‌باشد. می دانید که پوست در سنین جوانی در بهترین حالت خود قرار دارد اما متاسفانه همزمان با بالا رفتن سن، پوست نیز دچار مشکلاتی می‌شود. در سنین میانسالی کاهش موادی مانند کلاژن باعث کاهش خاصیت ارتجاعی و حجم پوست در نقاط مختلف شده و در نهایت پیری پوست را رقم می‌زنند. با اینکه مشکل پیری پوست یک مشکل طبیعی در انسان است اما پزشکان متخصص پوست توانسته‌اند روش‌هایی را برای به تأخیر انداختن آن ابداع کنند. از روش‌های ایمن جوانسازی پوست می‌توان به روش لیزر درمانی یا فوتونا اشاره کرد. ما در این مقاله قصد داریم به پاسخ سؤال لیزر فوتونا چیست؟ بپردازیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

لیزر فوتونا

همانطور که گفته شد پوست انسان در سنین پیری با مشکلاتی مواجه می‌شود که این مشکلات کاهش زیبایی را رقم می زند. از میان روش‌های جوانسازی پوست روش فوتونا از روش‌های محبوب در میان مردم می‌باشد. اما لیزر فوتونا چیست؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت فوتونا به معنای سطح پوست و لیزر فوتونا به معنای تابیدن اشعه لیزر به سطح پوست می‌باشد. روش فوتونا یک روش لیزردرمانی است که در آن با استفاده از اشعه لیزر به زیباسازی پوست می‌پردازند.

در این روش پزشکان با دستگاهی با همین نام دو طول موج مختلف لیزر را به سطح پوست تابیده و با گرمادهی به لایه زیرین باعث تحریک کلاژنسازی می‌شوند. روش فوتونا یک روش ایمن برای جوانسازی پوست صورت است که می‌توان از آن برای ترمیم نقاط حساس صورت مانند دور چشم نیز استفاده کرد. این روش همچنین می‌تواند مانند یک لایه بردار سطحی نیز عمل کند. از کاربردهای لیزر فوتونا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برطرف کردن جای جوش، زخم و آکنه
 • لیفت پوست در نقاط مختلف صورت و بدن
 • برطرف کردن خطوط سطحی و عمیق صورت
 • رفع اسکارهای پوستی
 • لاغری موضعی و برطرف کردن غبغب
 • جوانسازی واژینال

لیزر فوتونا

جوانسازی 4 بعدی لیزر فوتونا چیست؟

یکی از مهمترین کاربردهای لیزر فوتونا جوانسازی 4 بعدی می‌باشد. اما جوانسازی 4 بعدی لیزر فوتونا چیست؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت در این کاربرد از روش فوتونا پزشکان با انجام 4 مرحله به جوانسازی پوست صورت افراد می‌پردازند.

همانطور که گفته شد روش فوتونا دارای دو طول موج مختلف می‌باشد. این دو طول موج در به نام‌های اربیوم و ان دی یاگ شناخته می‌شوند. در جوانسازی 4 بعدی پزشکان با تابیدن این دو طول موج مختلف از داخل بافت دهان و سطح خارجی پوست مشکلات پیری پوست را برطرف می‌کنند. 4 مرحله جوانسازی پوست به شرح زیر می‌باشد:

 1. در اولین مرحله از این روش پزشک با تابیدن اشعه لیزر باعث گرمادهی از داخل بافت دهان می‌شود. اینکار باعث سفت شدن و انقباض کلاژن‌ها در ناحیه خط خنده می‌شود.
 2. در مرحله بعدی با تاثیرگذاری روی لایه‌های زیرین پوست باعث تکمیل مرحله اول درمان می‌شوند. این مرحله با تابش اشعه لیزر به سطح پوست صورت انجام می‌شود. از آنجایی که این روش ممکن است باعث از بین رفتن موهای زائد شود، برای آقایان مناسب نمی‌باشد.
 3. در مرحله سوم از جوانسازی 4 بعدی پزشکان با تابش اشعه لیزر و گرمادهی به پوست باعث فرم دهی به پوست صورت می‌شوند. در این مرحله اشعه لیزر باعث افزایش کلاژنسازی و حجم پوست در ناحیه درمان می‌شود. این مرحله همچنین باعث هم افزایی دو مرحله قبلی می‌شود.
 4. آخرین مرحله از جوانسازی 4 بعدی پوست صورت لایه برداری سطحی نام دارد. در این مرحله پزشکان با تابیدن اشعه لیزر به سطح پوست باعث از بین رفتن لایه سطحی پوست شده و در نهایت ترمیم بافت‌های آسیب دیده می‌شوند.

بیشتر بخوانید: لیزر فوتونا چه کاربردی دارد؟

مزایای لیزر فوتونا چیست؟

می دانید که هر روش جوانسازی دارای مزایای خاص خود است. مردم با در نظر گرفتن این مزایا و کاربردهای یک روش به انتخاب آن می‌پردازند. اما مزایای لیزر فوتونا چیست؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت مهمترین مزیت این روش بی نظیر جوانسازی غیرتهاجمی بودن آن می‌باشد. بسیاری از افراد از انجام جراحی ترس داشته و توانایی تحمل عوارض آن را ندارند. با استفاده از لیزر فوتونا شما می‌توانید بدون نگرانی از جراحی و خونریزی به زیباسازی پوست خود بپردازید. این روش همچنین به علت غیر تهاجمی بودن دارای دوران نقاهت بسیار کوتاهی می‌باشد.

به گفته بسیاری از پزشکان فوتونا دوران نقاهت نداشته و بیمار می‌تواند بلافاصله پس از درمان به زندگی روزمره خود بپردازد. البته این نکته را فراموش نکنید که انجام برخی از مراقبت‌ها برای نتیجه بخش شدن درمان ضروری است. از دیگر مزایای این روش می‌توان درصد رضایتمندی بالای مردم از آن اشاره کرد. بیشتر افرادی که از فوتونا برای جوانسازی استفاده می‌کنند، از نتایج درمان رضایت دارند. در آخر باید گفت کاربردهای متنوع این روش باعث شده است تا توجه بسیاری از مردم به آن جلب شود.

مزایای لیزر فوتونا چیست؟

عوارض لیزر فوتونا چیست؟

بدون شک هر روشی که دارای مزایای است، عوارضی نیز دارد که کنار هم گذاشتن این دو و مقایسه آن‌ها باعث انتخاب یک روش می‌شود. یکی از سوالاتی که ممکن است برای شما ایجاد شده باشد این است که عوارض لیزر فوتونا چیست؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت اگر این روش در یک کلینیک معتبر انجام شود، بیمار عوارض بسیار کمی را تجربه خواهد کرد. از عوارض رایج این روش می‌توان به قرمزی و التهاب پوست در ناحیه درمان اشاره کرد.

علت این عارضه تابیدن اشعه لیزر و گرم شدن پوست می‌باشد که پس از گذشت چند ساعت برطرف می‌شود. در صورتی که از کاربرد لایه برداری سطحی لیزر فوتونا استفاده کنید، احتمال خشکی پوست بسیار زیاد می‌شود. پزشکان برای رفع این مشکل داروهایی را تجویز می‌کنند که با مصرف آن‌ها مشکل برطرف می‌شود. ماندگاری روش فوتونا معمولاً یک سال است. برای رسیدن به این ماندگاری باید برای لیزردرمانی بین 2 تا 3 جلسه با فواصل یک ماه در میان به کلینیک زیبایی مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید: مراقبت‌های بعد از لیزر فوتونا

مراقبت قبل از لیزر فوتونا

پیش از آنکه برای درمان با لیزر فوتونا اقدام کنید، پزشکان مراقبت‌هایی را به شما توصیه می‌کنند که باعث افزایش نتیجه بخشی درمان می‌شود. اما مراقبت قبل از لیزر فوتونا چیست؟ این مراقبت‌ها به شرح زیر هستند:

 • پیش از انجام درمان باید با پزشک متخصص خود مشورت کنید.
 • تعیین درست زمان جلسات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
 • قبل از آنکه در جلسه درمان حضور پیدا کنید باید پوست خود را به خوبی تمیز کنید.
 • پوست صورت و بدن برای درمان با فوتونا نباید التهاب داشته باشد.
 • پیش از درمان آفتاب گرفتن و انجام لیزر مو زائد ممنوع است.
 • برای ساعات انجام لیزردرمانی باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشید.

مراقبت قبل از لیزر فوتونا چیست؟

مراقبت بعد از لیزر فوتونا 

یکی دیگر از سؤالات رایج مردم این است که مراقبت بعد از لیزر فوتونا چیست؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت به توصیه‌های ضروری پزشک برای نتیجه بخش شدن درمان و کاهش عوارض مراقبت بعد از لیزر فوتونا گفته می‌شود.

بیشتر بخوانید : بلفاروپلاستی

عدم رعایت این مراقبت‌ها می‌تواند باعث بروز مشکلاتی برای بیمار شده و در نتیجه درمان مؤثر باشد. این مراقبت‌ها به شرح زیر هستند:

 • از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید به مدت 2 دو روز خودداری کنید.
 • به مدت 48 ساعت استفاده از لوازم آرایشی ممنوع می‌باشد زیرا باعث ایجاد آکنه می‌شود.
 • برای شستشوی صورت خود به هیچ عنوان از شوینده‌های اسیدی استفاده نکنید.
 • به مدت 24 ساعت از ورزش کردن خودداری کنید.

برای مشاوره رایگان فرم زیر را پر نمایید.